Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Jaseq
Wyga
Wyga
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 15:31
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 03:35:28

Nieprzeczytany post

"Ścieżki północy" Richard Flanagan.
Krótko: australijska „Wojna i pokój”. Nagroda Bookera 2014. Opowieść o australijskich jeńcach wojennych, którzy budują kolej śmierci w Birmie.
Biegam, pływam, roweruję.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Bill Bryson : Krótka historia prawie wszystkiego
Bardzo szybko i przyjemnie się czytało

Wyzwanie, przed którym stanął Bill Bryson, polegało na tym, aby tematy, które zwykle u większości z czytelników wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, uczynić przystępnymi dla tych, którzy nigdy nie sądzili, że nauki przyrodnicze mogą ich w ogóle zainteresować. Klucz, jaki znalazł autor, wydaje się genialny w swej prostocie: Bryson pisze nie o tym, CO wiemy, lecz raczej o tym, SKĄD wiemy to, co wiemy. Skąd wiemy, co jest w środku Ziemi, czym jest czarna dziura lub gdzie 600 milionów lat temu były kontynenty? W jaki sposób ktokolwiek kiedykolwiek potrafił odkryć takie rzeczy?
W swoich podróżach w czasie i przestrzeni Bryson spotyka i prezentuje nam gamę niezwykłych postaci – obraca się w towarzystwie zwykłych głupców, zdumiewających ekscentryków, obsesyjnych rywali, a także pasjonatów, takich jak patologicznie nieśmiały Henry Cavendish, który ujawnił wiele zagadek i dokonał ważnych odkryć, między innymi „zważył” Ziemię, lecz nie opublikował znacznej części swojego naukowego dorobku.
lobsang
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 15 paź 2015, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Nieprzeczytany post

Polecę dwie niezbyt obszerne książki, ale za to gwarancja dobrej rozrywki 1. Widomski Paweł "Byłem Bogiem", 2. King Stephen "Dolores Claiborne ".
Miłego zaczytania :)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Ostatnio, górskie klimaty,..
"8000 zimą"
Historia zimowego himalaizmu,
"Minus 100 stopni"
Historia zimowego wejścia na Denali ( wcześniej McKinley ).
Polecam obydwie pozycje.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Radek Rak - "Baśń o wężowym sercu czyli wtóre słowo o Jakubie Szeli". Wspaniała rzecz, oryginalna, pomysłowa, lekka, zabawna a przy tym drążąca aktualny tematy czy my z Panów czy też z Chamów. Baśniowa, poetycka ale skontrastowana potocznym językiem i komizmem tak sytuacyjnym jak i historycznym. Świat polskiej historii i tradycji tonący w bogactwie naszej, rodzimej baśniowości.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Mossar
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1586
Rejestracja: 21 wrz 2019, 22:19

Nieprzeczytany post

Ja w tym roku idę chyba po jakiś rekord (swój na pewno), bo na dzień dzisiejszym mam przeczytane w tym roku 10 ksiażek.

Strasznie wkręciłem w książki Brandona Sandersona z uniwersum Cosmere. W tym roku cała trylogia "Z mgły zrodzony", "Rozjemca" i "Droga Królów". Poza tym klasycznie co jakiś czas czytam sobie coś od Pratchetta i nowe książki z Gwiezdnych Wojen (aktualnie jest nowa seria High Republic).

Ostatnio też postanowiłem trochę się doszkolić w kwestii zrozumienia mojego psa. Póki co przeczytałem "Słuchając psa" i w drodze jest "Tajemnice psiego umysłu".
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Mossar pisze:Ostatnio też postanowiłem trochę się doszkolić w kwestii zrozumienia mojego psa. Póki co przeczytałem "Słuchając psa" i w drodze jest "Tajemnice psiego umysłu".
Jest niezła książka Macieja Trojana "Na tropach zwierzęcego umysłu", tylko bardziej naukowa, niż popularnonaukowa, mnie trochę zmęczył jej naukowy język. Ale warta przeczytania, jeśli kogoś interesują zachowania zwierząt.
Bardziej mi się podobała książka "Jak zwierzęta przeżywają żałobę" Barbary King, ale ta z kolei jest bardziej emocjonalna ;).
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jest też bardzo ciekawa książka Johna Fishera "Okiem psa" :)
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Z serii o psach przeczytałem "Psie lata" Grassa
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Z serii o biegaczach „26 maratonów. Moje życie w biegu”. Historia startów Meba Keflezighi. Gorąco polecam. Tym bardziej mnie zainteresował, że miałem okazję uścisnąć dłoń mistrza w NY.
W tym roku mam również nie złe tempo. Myślę, że okres pandemiczny sprzyja siedzeniu w domu i nastraja do czytania.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Myślę, że okres pandemiczny sprzyja siedzeniu w domu i nastraja do czytania.
To zelży, komu. U mnie sprzyja wychodzeniu z aparatem na kilka godzin i robieniu zdjęć. Albo chodzeniu po prostu, dla samego chodzenia. Więc de facto chodzę więcej, niż przed pandemią. A treningi bez zmian.
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 855
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

U mnie odwrotnie, czytam mniej niż zwykle. Dojeżdżałem metrem do roboty, jakieś 25-30 minut w jedną stronę i zawsze przez ten czas czytałem. Siedząc w domu trudniej ogarnąć czas na czytanki. Dorwałem z biblioteki Lód Dukaja i pomimo tego, że książka mi się bardzo podobała i wciągnęła, to przeczytałem tylko 400 stron i musiałem oddać :( Mam też cały czas nie skończonego "Lorda Jima" w telefonie. Normalnie czytałem w drodze do roboty jakieś 2-3 książki na miesiąc, teraz padaka.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Niedoczytać "Lód" Dukaja to poważny błąd. Inna sprawa, że 400 stron można tu nazwać co najwyżej przeczytaniem początku.

Roy Jacobsen -"Niewidzialni" - absolutnie epicka opowieść o życiu ludzi na malutkiej wysepce gdzieś na północy Norwegii na początku XX wieku. Warto
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Stanisław Lem: Solaris
Teraz jestem ciekawy jak wyszła adaptacja filmowa (chyba dwa filmy)
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Solaris! Piękna książka. Film z Clooneyem też bardzo spoko.

[mały spojler]
Książka kładzie nacisk głównie na Ocean, a film raczej na relacje miłosne między głównym bohaterem a jego nieżyjącą partnerką.
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
ODPOWIEDZ