Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
kubawisniewski1 pisze:infernal - dostęp do eksluzywnych części forum dla zalogowanych
No nie wiem, mnie zwykle takie zamknięte działy skłaniają do tego, że takie fora olewam i więcej nie zaglądam.
Dokładnie w obecnych czasach chodzi o szybki dostęp do informacji.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Część treści dostępna tylko dla zalogowanych raczej nie przyciągnie użytkowników.
Ja przez długi czas zaglądałem na forum nie będąc zarejestrowanym.
Myślę, że nadal sporo osób tak robi.
Zgadzam się.
Ktoś wyżej napisał, że przecież - jako użytkownicy - jesteśmy zalogowani - wcale nie prawda, ja loguję się tylko, gdy coś piszę, a tak poza tym to nie, bo po co niby.
Konieczność logowania się, aby tylko coś przeczytać, skutecznie zniechęca mnie do innych forów.

To lajkowanie to też nie wiem, czemu niby miałoby służyć, ale może ja jestem już dinozaurem i pewnych trendów nie ogarniam :hahaha: . W każdym razie mnie osobiście lajki wkurzają, bo nie lubię, jak mam jakieś fajerwerki na tle tego, co chcę przeczytać.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Ten "+1" to po prostu skrót wypowiedzi.

Zgadzam się z tym co napisał Tomek, czyli +1 :taktak:
Agnusia93 pisze:Tak, ostatnimi czasy stało się to dość popularne. Lajkowanie posta, lub dawania +.
Ja wiem co to jest i do czego ma służyć. Mnie tylko lekko śmieszy to ciągłe wypisywanie +1. Niedługo cała dyskucja będzie wyglądała jak jakieś dodawanie

+1 dla keiwa
-1 dla Skoora
+3 dla infernal

bla bla bla

Gdyby był licznik polubień posta to by nie trzeba było specjalnie pisać posta o tym, że się zgadzam z jakimś postem, nie? ;) Tylko nie wiem czy obecny silnik forum by to uciągnął.

Z drugiej strony mi to też nie jest potrzebne, bo mając fejsa lajkuje coś może raz na miesiąc.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze:
keiw pisze:Część treści dostępna tylko dla zalogowanych raczej nie przyciągnie użytkowników.
Ja przez długi czas zaglądałem na forum nie będąc zarejestrowanym.
Myślę, że nadal sporo osób tak robi.
Zgadzam się.
Ktoś wyżej napisał, że przecież - jako użytkownicy - jesteśmy zalogowani - wcale nie prawda, ja loguję się tylko, gdy coś piszę, a tak poza tym to nie, bo po co niby.
Po co? - ja np korzystam tylko zalogowany, po to, by oznaczać już przeczytane i pominięte wypowiedzi. Przeglądając tylko nieprzeczytane, to struktura forum jest też dla mnie mało istotna :)
Za to "lajkowanie" - czytasz kolejne wypowiedzi, wiesz już mniej więcej o napisać, i czytasz kolejną - dokładnie to, co chciałeś napisać sam. Język, komunikacja się rozwijają i upraszczają. Choć akurat ten mechanizm nie współgra z ideą forum, dodatkowo, lepiej działa cytat z własnym uzupełnieniem
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Lajk rozleniwia. Zamiast wyrazić zdanie czy nawet aprobatę co mimo wszystko mogłoby skłonić do dodania swoich kilku słów wystarczy lajk i po sprawie. Wtedy cała konwersacja ulega zminimalizowaniu.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Co do lajków, to jestem na nie, tak samo jak byłbym za tym, by wywalać wypowiedzi bez treści, jak właśnie +1.

I nawiązujac do tego, uruchomiłbym w skrypcie łącznenie postów następujących po sobie.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

jorge.martinez pisze:tak samo jak byłbym za tym, by wywalać wypowiedzi bez treści, jak właśnie +1.
Czy odpowiedź "zgadzam się" jest odpowiedzią z treścią i czym różni się od "+1"?
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem nic nie wnosi do wątku. Od głosowania są ankiety.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Co do części wydzielonej dla kobiet, ich blogi, to akurat myślę podobnie jak Bianka16. Nie wszystkie dziewczyny robią jak Agnieszka, niektóre mogą chcieć mieć dostęp do wydzielonego "damskiego kącika" - to jest tylko ułatwienie i nie znaczy, że my tam zaglądać nie mamy.
Dobrym przykładem był wątek "Zaczynam z niczym", który był w damskiej części a dziewczyny nigdy nam nie wypomniały, że tam piszemy z nimi :oczko:
Wydzielony, bo wtedy dziewczynom łatwiej się odnaleźć, dodatkowe kwestie motywacyjne i więcej to już Bianka16 napisała.
Popieram. Skoro zainteresowane piszą, że jest im potrzebne, to jest im potrzebne i powinno się zrobić. Sam blogów w ogóle nie czytam i mnie nie interesują ale wyobrażam sobie że gdybym czytał to pierwszym kluczem, wg którego bym szukał, była by właśnie płeć autorki/ autora. Było już tu wytłumaczone dlaczego.

"Zaczynam z niczym" był w damskiej części? To teraz już wiem :hej:
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może lepiej zmienić dział "Szosa" na dział "Biegi uliczne"? Bo "szosa" nieodparcie kojarzy mi się z rowerami i nie sądzę, że tylko mi ;)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Może lepiej zmienić dział "Szosa" na dział "Biegi uliczne"? Bo "szosa" nieodparcie kojarzy mi się z rowerami i nie sądzę, że tylko mi ;)
Tak, też już na to wskazywałem. To nie przypadek, że Szosa to magazyn kolarski;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Może lepiej zmienić dział "Szosa" na dział "Biegi uliczne"? Bo "szosa" nieodparcie kojarzy mi się z rowerami i nie sądzę, że tylko mi ;)
Dokładnie - a jeśli już jedno słowo - to Asfalt
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Arturrito
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 23 lip 2019, 13:30
Życiówka na 10k: 44:43
Życiówka w maratonie: 4:01:26

Nieprzeczytany post

ragozd pisze:
Skoor pisze:Może lepiej zmienić dział "Szosa" na dział "Biegi uliczne"? Bo "szosa" nieodparcie kojarzy mi się z rowerami i nie sądzę, że tylko mi ;)
Dokładnie - a jeśli już jedno słowo - to Asfalt
to z kolei rasistowskie!!!
;P
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To "ulica", ale nie wiem czy to wtedy nie będzie obrażało wszystkich Urszul.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Chyba obraża Ulicznice. Termin Asfalt w kontekście biegów ulicznych wydaje się być rzeczywiście nieco niefortunny ale czemu nie.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2019, 14:02 przez mihumor, łącznie zmieniany 1 raz.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
ODPOWIEDZ