Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

mam_platfusa pisze:
Pixa pisze:Dalej jest literówka w dziale Melanż. Jest przez "ź" na końcu, a nie "ż". Nie wiem jak innych, ale mnie irytuje ;-)
+1 :)
+1 jesli tak mogę wesprzeć to poleciało.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Artykuł każdego dnia będący zaproszeniem do dyskusji to waszym zdaniem olewka i patrzenie z góry? Nie dogodzisz.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
Wooki
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 199
Rejestracja: 21 mar 2018, 14:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tego już powoli nie da się czytać. Arti w prawie każdym swoim poście prowadzi poragande kierowaną do osób zarządzających forum.. Czytam ciągle te same brednie i wewnętrznie zaczynam czuć, że tu serio zaczyna się dziać coś złego i forum idzie w złym kierunku.
[url=viewtopic.php?f=27&t=63661]BLOG[/url]
[url=viewtopic.php?f=27&t=63662]KOMENTARZE[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Wooki pisze:Tego już powoli nie da się czytać. Arti w prawie każdym swoim poście prowadzi poragande kierowaną do osób zarządzających forum.. Czytam ciągle te same brednie i wewnętrznie zaczynam czuć, że tu serio zaczyna się dziać coś złego i forum idzie w złym kierunku.
Jak wylistujesz owe osoby zarządzające bieganie.pl to wtedy będzie można ocenić moje posty. Na tą chwilę kojarzę jedynie Kubę Wiśniewskiego,którego lubię, szanuję i cenię. W moich postach zatem nie odnosiłem się do niego a to on jak rozumiem jest zarządzającym jako Naczelny.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

brujeria pisze:
kubawisniewski1 pisze: (...)
Nie ma tu wielu merytorycznych propozycji, są przepychanki. (...)
(...)
I racja. Nie trzeba bluzgać, żeby kogoś obrazić. Wystarczy napisać takiego posta jak wyżej.
(...)
Też miałem dziś podobny problem, napisałem neutralnego maila bez emotikon i dostałem "uwagę" w odpowiedzi, że kogoś obrażam, także Kuba W. łącze się w "bulu"... takie czasee :D

+1 dla zwolnienia użytkownika Jarek Gniewek z funkcji moderatora działu "Górskie i ultra" ponieważ nie logował się na forum od 3 kwartałów i nie ma tam kto posprzątać wątków takich jak 2x "pytanie o pierwszy bieg ultra (...)" :P

+1 dla Melanziu ode mnie też :hahaha:
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Poszedłem się przebiec (jak również sobie sam odkrywczo poradziłem :hahaha: ) i postanowiłem tu wrzucić podsumowanie Waszych ustaleń, które wypisywałem sobie dotychczas nieregularnie. Jeszcze kilka dni temu je dzieliłem, ostatecznie wyfiltrowałem - zdaję sobie jednak sprawę, że z jakichś względów są ważne dla piszących, skoro zdecydowali się wcisnąć ENTER.
To naprawdę nie jest łatwe odnaleźć esencję w gąszczu, który tutaj powstał. Spisuję wnioski, by może przejrzyście pokazać, co ustaliliście/śmy i nad czym warto się pochylić.
Proszę przyjmijcie, że nie ma drugiego dna, ani trzeciego, ani czwartego pod tym podsumowaniem. Nie patrzę na nikogo z wyższością i się nie użalam nad sobą. Mój mail jest dostępny na stronie, jestem tu wymieniony z imienia i nazwiska w przeciwieństwie do niektórych z Was - mogę tylko przypomnieć, że jestem osobą żywą i w miarę możliwości czytającą, co się dzieje oraz jakie są opinie czy pomysły.
Poniżej jest więc tylko podsumowanie, może się Wam przyda, mi na pewno.

Arek Bielsko - rozpoczął wątek od opinii, że forum podąża do rynsztoka był apel, jak to widzą inni

Generalnie starsi użytkownicy piszą, że ich zdaniem poziom forum spada, wielu wskazuje, że są temu winni sami (lub wskazani konkretni użytkownicy, którzy zaczęli) i że to zniechęca nowe osoby. Kilka razy przewija się postulat o aktywne moderowanie. Moderatorzy twierdzą, że nie dostają wielu zgłoszeń i starają się reagować, Adam Klein wskazuje na formułkę/zgodę przy rejestracji. Parę osób zastanawia się, czy forum to nie przeżytek. Jednak inni wskazują, że nadal jest wiele treści do samodzielnego tworzenia i powstaje cenny kontent. Dla kilku osób forum jest wystarczające, jeśli chodzi o grafikę (lepiej bez bajerów), są wątpliwości raczej co do struktury.

Propozycje konkretne, konkretne odniesienie (chronologicznie)
triple33 - poznałby nowe plany treningowe i pełne cykle wyczynowców
sochers - potrzeba jest nowa struktura forum, potrzeba skutecznej moderacji, regulamin
Mossar - powinno być więcej wątków opowiadających o projektach, konkretnych długotrwałych inicjatywach, nazwy działów są mylące
Ricardo - pojawia się propozycja co do forum, bardziej strony głównej (nie na główny temat, ale istotne). Ricardo za poradą Qba Krause i yacool pisze do mnie z propozycją, jak i gdzie można umieścić newsy na szybko o imprezach. Konkretnie chodzi mu o zapowiedzi najważniejszych imprez biegowych, by były widoczne na stronie głównej. Pytam o terminowość, jak sobie wyobraża współpracę (zasady rozliczania), przede wszystkim o stosowany filtr doboru zapowiadanych imprez. Ricardo jest zainteresowany pisaniem o wybranych największych imprezach ulicznych (z czasem ogranicza to do zapowiedzi i wrzucenia wyników), mnie to nie satysfakcjonuje - jako nieregularna i w jakiś sposób wybiórcza treść w zarezerwowanym miejscu na stronie głównej. W moim odczuciu to powinna być full time job, jeśli ma być widoczna na stronie głównej. Proponuję więc na razie, by w aktualnym dziale Szosa zarezerwować na próbę miejsce na samej górze (najważniejsze) i np. zatytułować: ZAPOWIEDZI IMPREZ ULICZNYCH RICARDO. Widzę, że już są zmiany w tym kierunku (dzisiaj sprawdziłem:)).
Agnusia93 - opcja widocznych ostrzeżeń na forum
infernal - dostęp do eksluzywnych części forum dla zalogowanych
kuczi - zmiana silnika forum na zintegrowane z SM, przeredagowanie działów, regulamin
dom paw - autorzy swoich artykułów powinni tłumaczyć, co mieli na myśli w wątkach o swoich artykułach, być bardziej aktywni
Logadin - wątki offtopic powinny być przenoszone przez moderatorów do jednego działu (taki śmietnik), również ich autorzy mogą od razu zaznaczać, że są niepoważne
Ricardo - trzeba zmniejszyć liczbę działów, rzucone na szybko przykłady
Adam Klein proponuje nową konkretną strukturę forum, wysyła też do mnie, po dłuższym zastanowieniu się (czekałem na inne kontrpropozycje i miałem jakieś pytania), proszę, by wdrażał
kuczi dodaje swoje działy do struktury Adama
Arek Bielsko robi ankietę Od czego zaczynasz wizytę na bieganie.pl (dla użytkowników forum, widoczna w dziale Melanż). Wyniki: od artykułów 4 osoby, od forum 29 osób. (zagłosowałem).
Sochers - bardzo szczegółowo i starannie rozbudowuje i dzieli proponowane przez Adama działy, również kasuje i integruje wątki mniej jego zdaniem ważne
kkkrzysiek - wydzielić blogi kobiet

Wiele wypowiedzi, całe strony dyskusji nic nie wnoszą do głównego tematu. Najmniej merytoryczne, a jednocześnie najczęstsze są wypowiedzi Artiego. Proszę Cię po raz kolejny, byś zastanowił się, zanim się wypowiesz, wypowiadał się z sensem i w miarę na temat. Na razie zamącasz obraz dyskusji, piszesz kompletnie off topic, podajesz nieprawdziwe informacje, zawierasz jakieś wyimaginowane sojusze i prowadzisz prywatne wojny, prowokujesz do tego innych użytkowników (choć niektóre reakcje uznaję za mocno przesadzone). Twoje posty zgłaszane są regularnie do moderacji. W tym konkretnie wątku odbieram Twoje wypowiedzi z pozycji redaktora - jako szkodliwe.

Jeśli coś pomyliłem, dajcie znać konkretnie, może uda się z tego stworzyć podstawę do głębszych zmian, które większość wypowiadających się postuluje. Z mojej strony dodam tylko prośbę, by pomyśleć o nowych/przyszłych użytkownikach.

Pozdr
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Forum w głównej mierze tworzą forumowicze. Oni określają jego poziom i zawartość.
Niech każdy zrobi rachunek sumienia i sobie odpuści szukanie tego, kto pierwszy zaczął - "bo on powiedział, a bo ja..." oraz obraźliwe określenia (nie udawajmy, że coś nie jest obraźliwe, bo tam nie ma "kurwy", można również ironizować i upadlać na inne sposoby) - szczególnie o eksterminacji lub nazywaniu kogoś idiotą. Bądźmy dla siebie mili, a przynajmniej kulturalnie do siebie się odnośmy - -a jak nie umiemy, to się pożegnajmy (z wątkiem, forum, bieganiem). To jest tylko forum na małym portalu biegowym, a nie życie.
dla mnie to jest własnie najważniejsze, a nie technikalia, które zawsze mozna małymi kroczkami wprowadzać, coś tam ulepszać (byle sensownie),
wg mnie już sama dyskusja w tym temacie jest jakimś tam drobnym kroczkiem w dobrą stronę, bo choćby to, że Naczelny oraz moderatorzy dostali jakiś sygnał, no i między różnymi głupimi uwagami, zawsze wpadnie jakaś sensowna :hej:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:infernal - dostęp do eksluzywnych części forum dla zalogowanych
No nie wiem, mnie zwykle takie zamknięte działy skłaniają do tego, że takie fora olewam i więcej nie zaglądam.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
kubawisniewski1 pisze:infernal - dostęp do eksluzywnych części forum dla zalogowanych
No nie wiem, mnie zwykle takie zamknięte działy skłaniają do tego, że takie fora olewam i więcej nie zaglądam.
Dla Ciebie nie będzie zamknięty, bo jesteś zalogowany :lalala: Chodzi o to by nakłonić nowych do częstszego logowania się. A przez to może i częstych wypowiedzi.
A tam np. triple33 - poznałby nowe plany treningowe i pełne cykle wyczynowców
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, że dla mnie nie byłby zamknięty, piszę z perspektywy nowego użykownika.

Przykładowo szukam sobie ostatnio różnych rzeczy na temat odwodnień. Wyskakuje mi temat na forum, klikam, a tam "zaloguj się blablabla" I co robię? Ja osobiście mówię w myślach "spierdalajcie" i szukam info gdzie indziej ;) Mnie coś takiego do zakładania konta nie zachęca, a wręcz przeciwnie.

Natomiast co bym chciał zobaczyć to podpięte tematy w stylu:

Zegarki w cenie od-do i ze 3 przedziały cenowe gdzie na bieżąco(czyli pewnie raz na kwartał lub rzadziej), ktoś by wrzucał polecane zegarki z danego przedziału cenowego
Ewentualnie coś podobnego z butami, ale nie wiem czy nie powinien być wtedy podział na typ buta, a nie cenę.
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Wiem, że dla mnie nie byłby zamknięty, piszę z perspektywy nowego użykownika.

Przykładowo szukam sobie ostatnio różnych rzeczy na temat odwodnień. Wyskakuje mi temat na forum, klikam, a tam "zaloguj się blablabla" I co robię? Ja osobiście mówię w myślach "spierdalajcie" i szukam info gdzie indziej ;) Mnie coś takiego do zakładania konta nie zachęca, a wręcz przeciwnie.

Natomiast co bym chciał zobaczyć to podpięte tematy w stylu:

Zegarki w cenie od-do i ze 3 przedziały cenowe gdzie na bieżąco(czyli pewnie raz na kwartał lub rzadziej), ktoś by wrzucał polecane zegarki z danego przedziału cenowego
Ewentualnie coś podobnego z butami, ale nie wiem czy nie powinien być wtedy podział na typ buta, a nie cenę.
+1 mam dokładnie takie samo myślenie. I podpięte tematy również na +1!
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:...
Jak komuś zależy to zarejestruje się/zaloguje się.

Co do zegarków etc. Pozwolę sobie samego siebie zacytować z kilku stron wstecz:
infernal pisze:
jarjan pisze:Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.
Przypięcie wątków w danych działach - buty do 200zł, zegarek do 500zł etc. Takie wątki musiałby powstać jeszcze.
Oczywiście znajdą się i tak nowo przybyłe osoby które będą zakładać takie posty, ale wtedy odesłanie ich tam.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Agnusia93 pisze: +1 mam dokładnie takie samo myślenie. I podpięte tematy również na +1!
I system "lajkowania" postów żeby ludzie nie musieli pisać +1 :hahaha: stało się to na forum ostatnio bardzo modne, a jest trochę śmieszne ;)
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
Agnusia93 pisze: +1 mam dokładnie takie samo myślenie. I podpięte tematy również na +1!
I system "lajkowania" postów żeby ludzie nie musieli pisać +1 :hahaha: stało się to na forum ostatnio bardzo modne, a jest trochę śmieszne ;)
Tak, ostatnimi czasy stało się to dość popularne. Lajkowanie posta, lub dawania +.
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ten "+1" to po prostu skrót wypowiedzi.

Zgadzam się z tym co napisał Tomek, czyli +1 :taktak:

Część treści dostępna tylko dla zalogowanych raczej nie przyciągnie użytkowników.
Ja przez długi czas zaglądałem na forum nie będąc zarejestrowanym.
Myślę, że nadal sporo osób tak robi.
Nie mamy tu takich treści, które chcemy ukrywać. Co by to dało, tworzenie kont, tylko w celu odczytania wiadomości? Mnie by to raczej zniechęciło.

Co do części wydzielonej dla kobiet, ich blogi, to akurat myślę podobnie jak Bianka16. Nie wszystkie dziewczyny robią jak Agnieszka, niektóre mogą chcieć mieć dostęp do wydzielonego "damskiego kącika" - to jest tylko ułatwienie i nie znaczy, że my tam zaglądać nie mamy.
Dobrym przykładem był wątek "Zaczynam z niczym", który był w damskiej części a dziewczyny nigdy nam nie wypomniały, że tam piszemy z nimi :oczko:
Wydzielony, bo wtedy dziewczynom łatwiej się odnaleźć, dodatkowe kwestie motywacyjne i więcej to już Bianka16 napisała.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ