Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tego niestety nie będzie. Naczelny chce mieć rzeczy po "dziennikarsku" i krótki opis z artykułem/newsem/filmikiem nie wystarcza. Napisał, że robię to blogowo, co jest prawdą, bo sam nie piszę żadnych długich artykułów. Może założę swoją stronę/bloga o tematyce zawodników/biegów wyczynowych, ale na razie nie mam tyle czasu. Zobaczymy:)
New Balance but biegowy
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Reorganizacja forum - generalnie na plus. Jednak Bianka16 podniosła pewną kwestię (https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=60815), o której chyba wcześniej nikt nie pomyślał. Może warto się zastanowić nad jakimś sposobem wyszczególnienia blogów kobiet, jeśli panie tego sobie życzą. Osobiście wolę wszystkie blogi w jednym miejscu (i męskie i kobiece), ale można wysłuchać argumentów i w razie czego zrobić lekkie zmiany z tym związane.

Naprawdę uważam, że reorganizacja na plus. I nawet jeśli są pewne niedociągnięcia, to lepiej po prostu teraz małymi krokami dostroić działy niż trwać przy tym, co było poprzednio i nie do końca spełniało swoją rolę.

Aha, ten temat powinien chyba trafić do działu Rozwój serwisu, działanie forów, HelpDesk, gdzie wydaje się lepiej pasować.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No tak, jakoś to trzeba przemyśleć.
I żeby było jasne - ja tutaj jestem takim samym użytkownikiem jak wy, w sensie "praw". Ze względu na znajomość mechanizmów (technicznych) po prostu pomagam redakcji wdrażać bądź zmieniać pewne rzeczy, zgłaszane przez oddolny, obywatelski ruch, więc śmiało artykułujcie wasze pomysły :) (Arti, Ty możesz nie artykułować)
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Nie sadzę aby jakakolwiek reorganizacja zmieniła zasadniczo jakość forum, o ile ktoś uważa, że zmierza w złym kierunku.
Wszystko jest, wszystko można umieścić i wszystko znaleźć ("szukaj") gdy są wątpliwości gdzie szukać etc.

Żadna reorganizacja nie zmieni jakości sporej części ludzi tworzących to forum - ich upierdliwości, uszczypliwości, małostkowości, nieumiejętności/niechęci czytania ze zrozumieniem, egocentryzmu, braku tolerancji, grilowania własnego ego itd. itp. (mógłbym wymieniać długo).
Prawda jest tak, ze bieganie, a szczególnie bieganie mocno zafiksowane na wynik (czas/dystans) to czysty eskapizm życiowy, i pokłosie tej postawy jest momentami silnie odczuwalne na tym forum.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak i nie. To znaczy czas płynie i się wszyscy zużywamy, także nasze zaangażowanie w jakieś tematy. Lepsza organizacja forum pozwoli przyjść tutaj większej ilości "świeżej krwi". Ta świeża krew bierze się stąd, że trafiają tutaj początkujący który zadają pytania i jeśli otrzymają sensowną odpowiedź, widzą gdzie co jest, to zostają i następuje naturalna wymiana pokoleń. Lepsze zorganizowanie forum to jednak ułatwia.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.
Przypięcie wątków w danych działach - buty do 200zł, zegarek do 500zł etc. Takie wątki musiałby powstać jeszcze.
Oczywiście znajdą się i tak nowo przybyłe osoby które będą zakładać takie posty, ale wtedy odesłanie ich tam.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Tego niestety nie będzie. Naczelny chce mieć rzeczy po "dziennikarsku" i krótki opis z artykułem/newsem/filmikiem nie wystarcza. Napisał, że robię to blogowo, co jest prawdą, bo sam nie piszę żadnych długich artykułów. Może założę swoją stronę/bloga o tematyce zawodników/biegów wyczynowych, ale na razie nie mam tyle czasu. Zobaczymy:)
Ja wiedziałem ,że tak będzie ;/
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:Nie wiem jak taka reorganizacja miałaby wyglądać, żeby powstrzymała "świeżą krew" od prostego zadawania pytań np. jakie buty albo jak trenować pod-coś-tam, zamiast skorzystać z wyszukiwarki na forum i samej stronie www.
Oczywiście jeśli są pomysły jak odświeżyć forum - to na pewno nie zaszkodzi, ale jakichś wielkich oczekiwań bym z tymi działaniami nie wiązał.
Obawiam się,że na słynne już hasło: "od tej chwili off-topy będę kasował, pozdrawiam"

żadna świeża krew nie napłynie bo albo wybuchnie śmiechem albo popuka się po głowie i wróci na FB.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Temat z zapowiedziami biegów długich - https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=60813. Czy można go przykleić, żeby nie spadał na dalsze strony działu?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Redakcja na pewno to rozważy :) (uśmiecham się, bo ktoś jeszcze pomyśli, że jestem jakimś rzecznikiem).
Ale tytuł "Najlepszych biegów długich" ?? Co to znaczy ?
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"MŚ, IAAF Gold Label, Majorsy i biegi przełajowe z IAAF Permit"

Czyli mój subiektywny wybór. Jak masz jakąś propozycje na inny tytuł to chętnie zobaczę:).

Ps. Chyba dodam jeszcze inne, bo np 1 grudnia Joshua Cheptegei biegnie po WR na 10km w Walencji,a bieg nie należy do żadnych z powyższych.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Trzymam kciuki Ricardo mimo,że przez obecnych i byłych moderatorów jesteś zniechęcany ;) Ale masz pasję i chcesz urozmaicić forum.

W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali ;) Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12347
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Arti pisze:W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp
Trudno uwierzyć w to lajtowe nastawienie skoro śledzisz forum po nocy zamiast spokojnie śnić o jego rychłej śmierci. Jeśli padnie decyzja o usunięciu, to masz w opcji fb i możesz tam sobie pisać pierdoły o ego i niedojrzałości. Z pewnością znajdziesz duże grono słuchaczy.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Arti pisze:Trzymam kciuki Ricardo mimo,że przez obecnych i byłych moderatorów jesteś zniechęcany ;) Ale masz pasję i chcesz urozmaicić forum.

W nocy padła propozycja ze strony Adama Kleina aby mnie usunąć z forum. Czekam lajtowo nastawiony czy dołączę do tych co sami w zasadzie zrezygnowali ;) Widocznie tylko tak ego można sobie podbudować, zostaną 3-4 osoby intensywnie ze sobą dyskutujące i tak śmiercią naturalną forum zejdzie na plan dalszy ustępując FB itp
Artur, kojarzę Cie przez pryzmat internetu zaś dowiedziałem się o Tobie od ludzi którzy interesuje się jako tako o bieganiu w mojej okolicy. Kwestia historii biegania wokół stołu, jakieś tam relacje o ultra czy kwestia filmu badwater(który ciągle nie miał premiery?). Czytam sobie ten wątek raczej biernie i nie dowierzam.

Jestem jednym z najświeższych użytkowników tego forum. Poznałem parę osób z tego forum, o tej samej pasji. Pasji biegowej. Nawet całkiem niedawno udało się poznać kolejne osoby bezpośrednio i pobiec w jednym z biegów. Nie zapowiada się też, by coś w dziale blogów/komentarzy miało umierać. W każdym razie, na pewno w dalszym ciągu mam najmniej skażone i spaczone postrzeganie tutaj obecnych. Nie jestem ani po jednej, ani po drugiej stronie barykady. Natomiast, naprawdę nie potrafię zrozumieć po co te uszczypliwe komentarze z Twojej strony (?). Rozumiem, że jest wolność wypowiedzi i każdy ma prawo do swojego zdania. Tylko Ty jakby "nakręcasz" Siebie oraz innych użytkowników. Zamiast przysłowiowo ugryźć się w język.

Tym usunięciem, chwalisz się czy żalisz? Jaki jest sens tej wypowiedzi? Ricardo zniechęcany - mimo wszystko, wysuwa jakieś pomysły a Ty próbujesz coś dodać. Jesteś jego adwokatem(?) Czy po prostu chciałeś jakieś atencji i możliwości wypowiedzenia się w wątku(?). Jeśli jest Ci tutaj tak źle, dlaczego samodzielnie nie podejmiesz tej decyzji o owym odejściu.

Założenie tego prześmiewczego wątku które miało jakiś czas temu miejsce nie było najlepszym rozwiązaniem (nie popieram), aczkolwiek zaczynam powoli dostrzegać powód z którego powstał.
Ricardo pisze:"MŚ, IAAF Gold Label, Majorsy i biegi przełajowe z IAAF Permit"
Czyli mój subiektywny wybór. Jak masz jakąś propozycje na inny tytuł to chętnie zobaczę:).
Ps. Chyba dodam jeszcze inne, bo np 1 grudnia Joshua Cheptegei biegnie po WR na 10km w Walencji,a bieg nie należy do żadnych z powyższych.
Na innym portalu biegowym, są przeważnie artykuły Biegiem przez... gdzie są wymieniane właśnie duże biegi jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Kilka słów o wynikach czy link do video. Uważam, że taki wątek i zamieszczanie tam informacji będzie na plus :taktak:


Straszny jad tutaj się leje, nakręcanie się nawzajem. Niech tutaj zaczną pojawiać się konkretne propozycje, sugestie w innym wypadku wątek naprawdę powinien zacząć dobiegać końcowi.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
ODPOWIEDZ