Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To poplecznicy nowej władzy wywołują ferment, aby powstał sztuczny ruch na forum!

To wrogowie ludu siejący propagandę terroru i zniszczenia!

Buuuuuu! Buuuuuu!

Wysłane z mojego A5_Pro .
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

:) jakby to powiedział pewien złotousty i złotostopy użytkownik "to prowokacja"

temat chyba do zamknięcia :P
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Przerażające.
Ale co tam się takiego dzieje?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:Moje zdanie:

1. Arek - jak się mówi A, to należy powiedzieć B i C i całą resztę literek. Jeżeli jakiś użytkownik sieje wiochę, nie ma chyba problemu żeby go wskazać? Jeśli jakiś konkretny wpis jest nie w porządku, to wystarczy go zgłosić i moderator go usunie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie wiem o co chodzi. Zgłaszane posty są analizowane i jeśli jest podstawa to są usuwane.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nooo polemizował bym bo często posty lub konta ewidentnie reklamowe wiszą i wiszą. Ja po kilku takich sytuacjach przestałem raportować bo mi szkoda kciuka na daremne pacanie po ekranie.

Wysłane z mojego A5_Pro .
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To, że użytkownicy nie raportują postów z takich czy innych powodów nie znaczy, że należy siedzieć w założonymi rękami :oczko:

OTUA!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Nooo polemizował bym bo często posty lub konta ewidentnie reklamowe wiszą i wiszą. Ja po kilku takich sytuacjach przestałem raportować bo mi szkoda kciuka na daremne pacanie po ekranie.
.
Ale to jest efekt tego, że mamy różne sprawy którymi się zajmujemy i często taki post czy konto przez kilka godzin a nawet dni może wisieć nie ze złej woli tylko tego, że ktoś nie zauważył.
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
Skoor pisze:Nooo polemizował bym bo często posty lub konta ewidentnie reklamowe wiszą i wiszą. Ja po kilku takich sytuacjach przestałem raportować bo mi szkoda kciuka na daremne pacanie po ekranie.
.
Ale to jest efekt tego, że mamy różne sprawy którymi się zajmujemy i często taki post czy konto przez kilka godzin a nawet dni może wisieć nie ze złej woli tylko tego, że ktoś nie zauważył.
Ale Qba napisał, że jak nikt nie zgłosi to nie ma problemu :bum:
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

zapodałem temat ogólny, taki troche do refleksji, przemysleń, że może się komuś jakaś lampka zapali...
nie chciałem wskazywać palcem, bo po pierwsze primo nigdy nie lubiłem kablować pani, a jak coś mnie osobiście dotyczyło, to sprawe rozwiązywałem face to face... a po drugie primo lubie powiedzonko "mądrej głowie dość dwie słowie",
no i okazało sie, że jednak kilka osób zajarzyło, dokładnie wyczuło moje intencje, dokładnie wiedziało o jakie przypadki chodzi... tylko nie... moderatorzy :echech:
czyli oprócz podstawowego problemu jaki zauważyłem, przy okazji - naprawdę niechcący, od razu przepraszam! - wyszedł jeszcze inny... :orany:

"nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem..."

jedni mogą więcej (to chyba przypadkiem Ci którzy napędzają ruch na forum), inni mniej ("przerażające!"), a jak ktoś zacznie subtelnie i kulturalnie sugerować, to w zasadzie nie wiadomo o co chodzi i można uznać watek za zakończony

no to teraz mam przerąbane :hej:
szkoda... chciałem dobrze, wyszło jak zawsze :bum:
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ja bym nie dramatyzowała.
"Forum umiera" - bo wszystko się zmienia.

Na samym początku, te 10-15lat temu forum było trochę takim ośrodkiem życia biegowego, biegaczy było 10 razy mniej niż obecnie, wiele osób się znało, spotykaliśmy się na imprezach biegowych i nie tylko, były jakieś grupy biegowe które na forum miały swoje wirtualne miejsce spotkań i kontaktów.
Dziś bieganie stało się bardziej globalne a miejscem spotkań i wymiany informacji stał się FB.

Poza tym po okresie boomu na różne fora internetowe od jakiegoś czasu następuje zdecydowany odwrót, taki trend potwierdzają różni informatycy, z którymi czasem rozmawiam. Bo Facebook, bo inne kanały informacyjne. A może też ludzie stają się leniwi, nie chce im się pisać - lepiej wrzucać i oglądać foty na Insta.

Po drugie - jak ktoś zauważył - ile można o tym samym. Pewnie, że można i nie o tym samym, tematów wokół biegania mnóstwo, ale to już tematy niszowe i dla koneserów, a takich nie ma tu wielu. Zdarza się, że pojawia się jakiś ambitniejszy, niszowy wątek albo też niestandardowe odpowiedzi na standardowe pytanie i ktoś zaraz pisze, że to wątek dla kosmitów a przeciętny biegacz nic z tego nie rozumie. No więc skoro tak, to trudno o nowe tematy i inspirujące dyskusje.

Po trzecie, nie przesadzałabym też z tą złą moderacją. W porównaniu do innych forów tu jest naprawdę nieźle i grzecznie a spamu nie za wiele. Udzielam się na jakimś tam forum górskim, gdzie jest część jawna dla wszystkich i część dla zalogowanych. W części jawnej nic się nie dzieje - są jakieś zdjęcia, relacje z wyjazdów, warunki w górach itp., ale generalnie spokój. Za to w części niejawnej niezły ferment, oczywiście w wątkach około-politycznych i społecznych, których jest kilka i które bardzo żyją. Ludzie się kłócą, obrzucają obelgami, obrażają nawzajem itp., czasem trudno to czytać i sama się dziwię, że im się chce tak zaciekle dyskutować - przecież to tylko forum i to górskie z założenia. Moderator nic z tym nie robi, może raz czy dwa ktoś dostał bana, bo naprawdę przegiął i to wielokrotnie. I dramatu nie ma.

ps. ja, jak widzę spam, od razu usuwam, ale nie zawsze widzę.
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze:czyli oprócz podstawowego problemu jaki zauważyłem, przy okazji - naprawdę niechcący, od razu przepraszam! - wyszedł jeszcze inny...

"nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem..."
Zapomniałeś o jeszcze jednym: "bez wynagrodzenia" :smutek: :echech:
beata pisze:W porównaniu do innych forów tu jest naprawdę nieźle i grzecznie a spamu nie za wiele.
Owszem, tragedii nie ma. Jednak poziom wypowiedzi niektórych a być może bardziej tendencja, w którą stronę to zmierza sięgnął, moim zdaniem, dna. Brak reakcji moderatorów na takie zachowania i likwidowanie ich w zarodku powoduje narastanie problemu.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

heh, jako użytkownik ;) obserwuje, że ten temat stał się dla coponiektórych okazją do zwykłego ponarzekania - wreszcie to zrozumiałem i to jest faktycznie dobry powód, żeby tematu nie zamykać, taka przestrzeń do ponarzekania się przydaje :)

co do meritum - Arek, to ja powiem tobie "face to face", że moim zdaniem zachowujesz się niepoważnie i obracasz kota ogonem. to wcale nie jest tak, że "ktoś zaczyna kulturalnie zwracać uwagę", a ktoś inny "chce zamknąć temat", tylko

1. ogólnikowo stawiasz problem
2. dwóch moderatorów prosi cię o konkrety.
3. ty nie podajesz konkretów.

i dopiero teraz

4. temat nadaje się do zamknięcia - w tym sensie, że skoro bezpośrednia prośba od moderatorów o "pomoc" w zgłębieniu tematu nie działa, to jako moderator ja tracę zainteresowanie tematem. więcej - przy następnej okazji jojczenia będę miał argument "a poprzednim razem jak cię pytałem o szczegóły to zacząłeś się wykręcać, że "nie lubisz kablować pani"" :D

aha- cieszę się, że temat braku wynagrodzenia za moderowanie został zauważony - na pewno warto podjąć otwartą dyskusję na ten temat i ustalić godziwe stawki!!!!111jeden

upocony - możesz oczywiście dla heheszków przeinaczać moje wypowiedzi, ale nie zmienia to faktu, że napisałem coś innego.

napisałem otóż, że kilka osób bije pianę stwarzając wrażenie, że jest nie wiadomo ile zgłoszeń, nie wiadomo ilu spamiarzy zalewających forum ogłoszeniami. tymczasem zgłoszeń jest niewiele, a tymi co są zajmują się najczęściej inni moderatorzy, tak że rzadko zdążę się na coś załapać.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W dyskusji przewinął się mój wątek, czy też wątki, których jestem autorem, dlatego podzielę się moimi przemyśleniami. Przede wszystkim nie mam na tym forum uprzywilejowanej pozycji z tytułu założenia jakiegoś popularnego tematu. Komu się wydaje, że jest inaczej, temu się wydaje. Można zgłaszać moje treści do moderacji tak samo jak każdego innego użytkownika forum.

Bywa, że jestem w formie i wtedy lubię dopierdolić. Piszę jak jest. Miewam takie stany. Potem żałują, ale już poszło i jadę dalej z tematem, który akurat mnie interesuje. Do treści wypowiedzi przykładam dużą wagę. Zdarza się jednak, że przeginam z formą. Za to szczerze przepraszam. Złośliwości, czy uszczypliwości, albo zlewam albo inspirują mnie do przemyśleń. W końcu również z powodzeniem stosuję tego typu ekspresję wypowiedzi. Z równowagi wytrąca mnie w zasadzie tylko głupota zionąca z jakiejś wypowiedzi. Nad tym wciąż pracuję, żeby wypracować sobie jakąś cywilizowaną strategię postępowania.

Mam także swoje zdanie na temat wulgaryzmów. Niekiedy wpisują się w wypowiedź znakomicie, podkreślając emocje i zaangażowanie autora, innym razem wychodzi żenująco. Bywa. Nie jest to jednak powód do moderowania. Z kolei personalne wycieczki są powodem do moderowania, ale moim zdaniem nie stanowią podstawy do dramatyzowania na temat pikowania w dół całego forum. Trzeba je po prostu zgłaszać, a nie kumulować na później, co sprzyja generalizowaniu opinii i wyznaczaniu na ich podstawie wątpliwych trendów.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wcześniej już proponowałem, ale potem zalało się tymi co narzekają na wszystko.

Czy znajdzie się miejsce na wpisy typy- info o biegu (np taki jak Valencia Half Marathon z dzisiaj) albo jakieś newsy na głównej stronie?
Na forum to przeczyta kilkadziesiąt osób, a może gdyby więcej osób wiedziało co się dzieje to by się zainteresowało.
ODPOWIEDZ