Quo Vadis Forum?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

tak się robi nowoczesne media! jeszcze tylko moderatorów na forum zmienią, dadzą dodatkową rangę dla "Tego, dla którego Otwiera i Zamyka się Wątki" i gitara.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:bardzo trafna diagnoza, przy czym mo
A jednak ja czy Ty tutaj zaglądamy.
sochers pisze: Na forum jest w tym momencie 330 osób - z czego 90% gości. Część można przekonwertować, aczkolwiek trochę porządków się przyda, bo teraz jest burdel.
Na to jest prosty sposób. Dostęp do forum poprzez logowanie się. Przynajmniej, do kilku działów oczywiście. Info na głównej stronie też o tym - "Dostęp do super tajnych informacji". Może jak już ktoś się zaloguje, to się wypowie tu i ówdzie.
Większa segregacja też by się przydała, choć to raczej nie zmieni nic. Wręcz zrobi się zastój bo ludzie już teraz nawet nie napiszą, a znajdą co potrzeba "zegarek do 500zł" "buty dobre na start" "jak przebiec 10k w 50min".
yacool pisze:żadnej zakładki
lewy górny róg, zaraz pod reklamą należy do Ciebie
Się ten raz zgodzę. Takie szybkie wlepki ze świata nie są złym pomysłem. Kilka słow, odnośnik do wątku na forum.


Pomysłów sporo, teraz czekać tylko na realizacje.
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeszcze czasem mogę wrzucić jakieś info o nadchodzących zawodach i ich elicie.

Np w ten weekend będzie Delhi Half Marathon, Toronto Marathon i Amsterdam Marathon. Na Delhi już oglądałem elitę i jest bardzo wysoki poziom (jednym z zawodników jest Hagos Gebrhiwet, który normalnie startuje w 5/10k zrobi debiut)
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:Nie jestem do końca przekonany do grupy na fb.
FB wymaga mocnej moderacji i selekcji członków należących do grupy. W przeciwnym razie robi się totalny rynsztok.
Świeży przykład z grupy "bieganie":


Obrazek
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

FB to dla mnie nuda. Raz się zapisałem do dużej grupy dotyczącej innego sportu, to cały czas wyświetlało mi informacje, że ktoś nowy dołączył do grupy a zaraz potem ten nowy wklejał jakąś tapetę, że bardzo dziękuję że mógł dołączyć. I tak codziennie wkoło. Poza tym różni ludzie wklejali linki do różnych śmiesznych GIFów lub filmików sprzed paru lat. Jak czasem ktoś wkleił jakiegoś mema, to przez cały dzień cała reszta go chwaliła, jaki fajny mem. Kiedyś wyraziłem grzecznie swoje sceptyczne zdanie o jednym z tych memów, bo włożyli zawodnikowi z usta jakąś totalną głupotę. W efekcie dostałem od kilku innych opinię zwrotną, mniej więcej jak na screenie w poście wyżej. Po krótkiej wymianie zdań ustaliliśmy, że nie znam się na kulturze memów. Przestałem więc komentować cokolwiek, ale dalej zasypywało mnie informacjami, że x został przyjęty, że x się wita i bardzo serdecznie dziękuje za przyjęcie, czasem jakieś śmieszne stare filmiki. Wypisałem się i mam spokój.

Nie zastępujcie tego forum czymś takim.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Jaka to była dyscyplina? Na biegowych na FB takich przebiec nie ma w sensie codziennych podziękowań i lawiny memów;) często informacje o biegach, relacje z biegów , pytania jakie buty wybrać na konkretny bieg itp. Samemu można wybrać jaki profil obserwujemy;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1975
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:FB to dla mnie nuda. Raz się zapisałem do dużej grupy dotyczącej innego sportu, to cały czas wyświetlało mi informacje, że ktoś nowy dołączył do grupy a zaraz potem ten nowy wklejał jakąś tapetę, że bardzo dziękuję że mógł dołączyć. I tak codziennie wkoło. Poza tym różni ludzie wklejali linki do różnych śmiesznych GIFów lub filmików sprzed paru lat. Jak czasem ktoś wkleił jakiegoś mema, to przez cały dzień cała reszta go chwaliła, jaki fajny mem. Kiedyś wyraziłem grzecznie swoje sceptyczne zdanie o jednym z tych memów, bo włożyli zawodnikowi z usta jakąś totalną głupotę. W efekcie dostałem od kilku innych opinię zwrotną, mniej więcej jak na screenie w poście wyżej. Po krótkiej wymianie zdań ustaliliśmy, że nie znam się na kulturze memów. Przestałem więc komentować cokolwiek, ale dalej zasypywało mnie informacjami, że x został przyjęty, że x się wita i bardzo serdecznie dziękuje za przyjęcie, czasem jakieś śmieszne stare filmiki. Wypisałem się i mam spokój.

Nie zastępujcie tego forum czymś takim.
Chodziło nam o coś innego. Bardziej wrzucanie na temat zawodników/biegów i jakieś newsy.
I nie na fb tylko na stronie.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ricardo, odnosiłem się tylko do poprzedniego posta. To, co proponujecie z Yacoolem to bardzo dobry pomysł.
Arti pisze:Jaka to była dyscyplina? Na biegowych na FB takich przebiec nie ma w sensie codziennych podziękowań i lawiny memów;)
Też sporty wytrzymałościowe, ale bardziej pod kątem kibicowania.
Arti pisze:Na biegowych na FB takich przebiec nie ma w sensie codziennych podziękowań i lawiny memów;) często informacje o biegach, relacje z biegów , pytania jakie buty wybrać na konkretny bieg itp. Samemu można wybrać jaki profil obserwujemy;)
Ja już wybrałem, że nie będę obserwował żadnego i mam ku temu więcej powodów :-)
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Może ten aspekt kibicowania powodował wrzucanie głównie memów? ;-) W każdym razie przynajmniej przestałeś czas tracić ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:moim zdaniem forum jako medium jest już przeżytkiem - dyskusja przeniosła się na fb, więc forum staje się klubikiem dla bandy tetryków.
Nie musi być wcale przeżytkiem. Jeśli chodzi o merytoryczne dyskusje dotyczące jakiegoś tematu do których można wracać to Facebook odpada.

Co do reszty - zawsze postrzegałem forum jako jednak twórcze uzupełnienie strony (portalu). Nie wypada mi krytykować portalu, sam przecież w końcu go zostawiłem. Ale warto zastanowić się nad tworzeniem jakichś specjalnych treści, także w formie, oczekiwałbym od Kuby większej aktywności osobistej.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Jakkolwiek jest to zdecydowanie najlepszy portal o bieganiu i tematach powiązanych, to jednak wydaje mi się, ze ten projekt dla Kuby ma charakter czysto hobbystyczny. Po prostu, nie widzę na czym portal miał by zarabiać. Buta NEW BALANCE już nie ma na stronie głównej ale portal ten i temu podobne utrzymuje się z reklam.
Po za tym, wyraźnie widać, że ruch na forum napędza konflikt.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Po za tym, wyraźnie widać, że ruch na forum napędza konflikt.
Bo generalnie, to konflikt w ogóle napędza ruch :bum: . Nie ma konfliktu, zaczyna się nuda ;).
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:ale wy chyba o czymś innym - treści portalu to treści portalu, ale Arek pisze o poziomie forum, a on jest bezpośrednio związany z poziomem naszym :) moim zdaniem nie dzieje się dużo i każdy flejm jest w tej nudzie bardziej widoczny. Nie da się ukryć, że za spora cześć rynsztoka wynika z bezradności wobec pewnych zachowań destrukcyjnych dla dyskusji.
sochers pisze:Trzeci problem to część użytkowników i coś co się kiedyś nazywało netykieta, albo po staremu kultura osobista. I spadający poziom dyskursu. Regulaminu forum brak - a to jedna z rzeczy, którą warto byłoby wprowadzić i się do niej stosować :taktak: a moderacja powinna być od tego, żeby pilnować, a nie wdawać się w pyskówki. A nie jest. I wątki zawierające obelgi, osobiste wycieczki, spam, bzdury i offtopy wiszą. A nie powinny, bo odstraszają wielu użytkowników. Wolność słowa (jak pewnie zaraz ktoś zakrzyknie) to jedno, ale jak chcesz komuś pojechać, to można osobiście na PW, a nie trzeba robić ścieku publicznie, i to powinien regulować regulamin (nomen omen). Dyskusje powinny toczyć się merytorycznie. Można się nie zgadzać, ale niekoniecznie trzeba sobie na tę okoliczność jechać.
sochers pisze:A uproszczenie i przewietrzenie innych miejsc w których jest bordello bumbum jest w stanie (w mojej opinii) pozytywnie wpłynąć na osoby, które ze względu na niechęć do zapasów w błocie odpuszczają sobie dyskusję.
cichy70 pisze:no niestety jak wieloletni bywalec też uważam, że bywało lepiej, ale cóż, forum tworzą użytkownicy, więc mogę mieć pretensje najwyżej sam do siebie.
czyli nie tylko ja tak to widzę... i to jest pocieszające mimo wszystko :)
mi przede wszystkim właśnie chodzi o poziom niektórych dyskusji... jest kilka osób, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy i że ich racja jest jedyną słuszną, a kazdego kto twierdzi inaczej obrzucają błotem... raz mniejszym, raz wiekszym...
sam kilka dyskusji odpuściłem z tego powodu
nie mam już 15 lat, więc generalnie czyjeś chamskie uwagi na mnie nie działają, nie denerwuje się, kortyzol mi nie skacze, nie próbuje bezsensownie z chamstwem dyskutować... po prostu odchodzę kawałek dalej i tyle... dokładnie tak jak w życiu codziennym, nie lubię jak interlokutor ma mnie za debila z tego powodu iż nie uznałem jego zajebistości...

a z kolei tematyka na portalu i w konsekwencji na forum jest wg mnie OK, oczywiście można by ją odświeżyć, ale to zawsze można zmienić, można wymusić na Naczelnym przez proponowanie mu takich czy innych rozwiązań...
oczywiście mnie też nudzi jak setny raz czytam o tym samym, jak po raz tysięczny widze te same pytania... no ale jak sie kilkanaście lat tu siedzi, to jest niestety nieuniknione...
sam kiedyś troche pisałem, ale odpuściłem z różnych prozaicznych powodów (brak czasu, rodzina, treningi, itp), ale także z powodu wzrostu różnych form forumowej defekacji...
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale mówiąc o niskim poziomie dyskusji, kogo masz na myśli?
Awatar użytkownika
sebbor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1184
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:52
Życiówka na 10k: 33:38
Życiówka w maratonie: 2:38
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Arek Bielsko pisze: ...mi przede wszystkim właśnie chodzi o poziom niektórych dyskusji... jest kilka osób, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy i że ich racja jest jedyną słuszną, a kazdego kto twierdzi inaczej obrzucają błotem... raz mniejszym, raz wiekszym...
sam kilka dyskusji odpuściłem z tego powodu
nie mam już 15 lat, więc generalnie czyjeś chamskie uwagi na mnie nie działają, nie denerwuje się, kortyzol mi nie skacze, nie próbuje bezsensownie z chamstwem dyskutować... po prostu odchodzę kawałek dalej i tyle... dokładnie tak jak w życiu codziennym, nie lubię jak interlokutor ma mnie za debila z tego powodu iż nie uznałem jego zajebistości...
+1000

Uważam, że jest to powód, dla którego w niektórych wątkach nie udziela się wiele osób, które chciałoby, ale widząc ten jad, który się toczy - odpuszcza.
ODPOWIEDZ