Jak sobie radzicie z wymogiem zaświadczenia od lekarza?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Jak sobie radzicie z wymogiem zaświadczenia od lekarza we Francji? Znajoma jedzie na bieg we Francji i zorientowała się, że przy jej nazwisku jest: Manque certificat médical ou licence.
To musi być jakieś tłumaczone zaświadczenie? Jest jakiś może we Francji na to patent?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

A to nie wystarczą zwykłe badania i zaświadczenie od lekarza sportowego? To może być nawet szablon, który udostępnia bieg w ich języku.
Jak ja co roku robię badania i zaśw. na ultra to drukuję to co udostępniają (UTMB/LUT/GUT), lekarz wypełnia i tyle. Czy to pisemko po angielsku/francusku/włosku nie ma znaczenia, bo i tak chodzi o wpisanie podstawowywch danych.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dzięki, choć obawiam się, że trochę sie za późno zorientowała. Zaraz wyjeżdża.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Da radę - nawet w tym samym dniu. Dzwonisz do Carolina Medical Center tego przy stadionie Skry, 200-250zł (już nie pamiętam) badania (podstawa + echo serca) i w pakiecie lekarz sportowy i podpisanie papierka.
Mi rok temu zajęło to chwilkę (dzwoniłem koło 12 się umówić, wizyta na 14:30, całość 30min). Po 15 miałem już w rękach papier od lekarza na zawody.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

@Logadin
A co dokładnie zaświadcza to zaświadczenie - co stwierdza literalnie lekarz?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
rubin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4232
Rejestracja: 24 sie 2012, 12:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Organizatorzy zwykle mają swoje druki, ja takie papiery załatwiałam przed zawodami w Andorze u lekarza pierwszego kontaktu. Zaświadczenie stwierdza brak przeciwwskazań medycznych do udziału w określonych zawodach.
sojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 26 sie 2012, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Startowaliśmy w tym roku we Francji. Wzór zaświadczenia ze strony organizatora zmodyfikowaliśmy dodając tłumaczenie na polski. Lekarz rodzinny wypisał, podpisał i poszło :)
Zastanawiam się nad licencją, czy wydruk ze strony PZLA wystarcza.
mam_platfusa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 06 lut 2015, 14:53
Życiówka na 10k: 3 dni
Życiówka w maratonie: 3 tygodnie
Lokalizacja: za rogiem

Nieprzeczytany post

Mam w rodzinie lekarza. Psychiatrę.

Lekarz ten ma pieczątkę z napisem "lekarz medycyny" i z odpowiednim numerem lekarza. Gdy trzeba, to po prostu proszę i się uśmiecham.

Dwa francuskie biegi przyjęły bez żadnego "ale" zaświadczenie podpisane na ich formularzu i przyozdobione wyżej wspomnianą pieczątką.

EDIT: przypomniało mi się, że dawno temu startowałem w jeszcze jednym francuskim biegu, "zbadał mnie" wtedy znajomy chirurg i na formularzu organizatora biegu postawił podobną do opisanej wyżej pieczątkę. Bez problemu przeszło.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Warto aby przeczytała regulamin ponieważ często zawiera on druk zaświadczenia medycznego najczęściej w j. angielskim który lekarz polski podpisuję i podbija pieczątka.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Hiron3 pisze:Witam. Od jakiegoś czasu planuję założyć swój gabinet lekarski i chciałbym się was zapytać, jakie informacje powinny zawierać pieczątki? Oraz ile wychodzą koszty takiej pieczęci? I czy trzeba gdzieś zarejestrować fakt wykonania takiej? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
oj, drogo wychodzą, nie stać cię! :)
proponuję, żebyś "od jakiegoś czasu" "zaplanował" znaleźć jakąkolwiek robotę. :)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hiron3 pisze:Witam. Od jakiegoś czasu planuję założyć swój gabinet lekarski i chciałbym się was zapytać, jakie informacje powinny zawierać pieczątki? Oraz ile wychodzą koszty takiej pieczęci? I czy trzeba gdzieś zarejestrować fakt wykonania takiej? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Dobre :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Też bym się bał pójść do takiego gabinetu.
Najbardziej do mnie przemawia pieczęć królewska:)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
rachwal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 31 maja 2017, 17:44

Nieprzeczytany post

mam_platfusa pisze:Mam w rodzinie lekarza. Psychiatrę.

Lekarz ten ma pieczątkę z napisem "lekarz medycyny" i z odpowiednim numerem lekarza. Gdy trzeba, to po prostu proszę i się uśmiecham.
Kiedyś dzwoniłem do prywaciarza i taki zwykły lekarz w ich przychodni nie mógł mi podbić takiego zaświadczenia "bo przepisy", "bo odpowiedzialność", a lekarz stricte sportowy we Wro ma kolejki (chyba to było liczone w tygodniach!) jakby cały naród sport uprawiał :)
RateMyTrail.com
Najlepszy na świecie ranking biegaczy górskich!
ODPOWIEDZ