Komentarz do Felietonów Krzysztofa Brągiela

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:no właśnie. proponuję więc pożegnać się z mitami, że sportowiec powinien nic nie robić tylko trenować i spać, a za to należy mu się kasa ze związku, od sponsora i podziw kibiców. albo z tym, że LA to królowa sportu :P
Ale to jakiś zarzut do mnie? Bo ja zgadzam się z tym co piszesz :oczko:
New Balance but biegowy
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

nie, to taka odezwa do narodu, wysłana w bliżej nieokreśloną przestrzeń :D
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:odwróćmy (ot tak, dla zabawy): to nieporozumienie, że sportowiec oczekuje, że sponsor sam go znajdzie, a kibice będę nosić na rękach.
Zapewniam, że jak będą wyniki, to, owszem, sam znajdzie i będą nosić. Przynajmniej w Polsce. Co innego, jak wynikiem wyczynowego biegacza jest 2:16 w maratonie albo 30,5 minuty na 10km, jako najlepszy rezultat w sezonie. To wtedy rzeczywiście pozostaje zbierać followersów na instagramie albo lajki na fejsbuku* i dorabiać książkami kucharskimi.

Chociaż oczywiście rozumiem, że są dyscypliny (przypuszczam, że mogą się tu zaliczać np. biegi górskie), w których nawet bardzo wysoki poziom sportowy nie gwarantuje środków na "prowadzenie działalności sportowej".

*I rzeczywiście, jak zbierze milion lajków to adidas rzuci hajsem nawet jak będzie biegał 10 w 35 minut.
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mpruchni pisze:*I rzeczywiście, jak zbierze milion lajków to adidas rzuci hajsem nawet jak będzie biegał 10 w 35 minut.
I staje się słupem reklamowym. Nawet jako totalnego amatora boli mnie, że niektórym to wystarczy.

Firma zyskuje człowieka, który wzbudza sympatię wśród danej społeczności, do której trafia (czyt. nie ma negatywnego elektoratu). Ale zawodnik dostaje sponsoring. Korzyść obopólna. Można się zgadzać lub nie, ale takie czasy.
Wyjątki znajdą się jak wszędzie (np. Nadolska czy K.Zalewski, który rzadko coś publikuje.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem na czym to polega, ale to mój trzeci tekst i za każdym razem dyskusja zbacza na tory, którymi wcale nie miałem zamiaru podróżować. Co robię nie tak? :-)

Jak tak czytam komentarze, to odnoszę wrażenie, że niektórzy z Was w postrzeganiu sportowców zatrzymali się gdzieś w połowie lat 90- tych. Na wywiadach udzielanych łamaną polszczyzną przez Roberta Mateję czy Wojciecha Skupienia. Trochę się chyba jednak pozmieniało. Dziś większość sportowców potrafi się doskonale wysłowić. Kończą studia. Znają języki. Problemem dla mnie jest tylko ta polityczna poprawność, asekuranctwo, posługiwanie się szablonami pt. dałem z siebie wszystko, wyciągniemy wnioski.

Stąd przykład Marcina Lewandowskiego, który lubi polaryzować, co wielu osobom nie pasuje. Poza tym, Jego pewność siebie ma swój urok. W lutym przed mitingiem Copernicus zapraszał przez social media wszystkich kibiców do hali w Toruniu, bo pobije tam rekord Polski na półtoraka. I pobił. Który inny sportowiec wygłasza takie zapowiedzi?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Czyli jest geniuszem? (tak odnosząc sie bezpośrednio do felietonu).
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

faraon828 pisze:Dziś większość sportowców potrafi się doskonale wysłowić.
W takim razie wychodzi na to, że są znacznie powyżej średniej krajowej. Po prostu elita.
faraon828 pisze:Nie wiem na czym to polega, ale (...) za każdym razem dyskusja zbacza na tory, którymi wcale nie miałem zamiaru podróżować.
I teraz znowu... :hahaha:

Ale przynajmniej może właśnie odkryłeś, co jest nie tak, z polskim sportem. Zamiast być sprężyną dla młodzieży wykluczonej, co przez lata zapewniało dopływ różnych Malinowskich, jest, jak widać, polem dodatkowego rozwoju tych z górnych kwartyli.



Swoją drogą, już całkiem na poważnie, coś takiego mówił też ostatnio w wywiadzie pewien trener trampkarzy (a kiedyś sam niezły piłkarz) z okolic Widzewa.
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Czyli jest geniuszem? (tak odnosząc sie bezpośrednio do felietonu).
Jak wpadłeś na podobne pytanie, po przeczytaniu tekstu to nie mam pojęcia.
Jeśli podróże kształcą, to polscy lekkoatleci powinni być geniuszami. A nie są (...) szukam sportowców, którzy mają coś do powiedzenia. Którzy idą pod prąd (...) dlatego moim ulubionym kontem w lekkoatletycznych social mediach jest profil Marcina Lewandowskiego
Czyli jest osobą, która ma coś do powiedzenia i często są to rzeczy niepopularne.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł demotywatory
holocen
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 05 maja 2018, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

muszę przyznać, że to mój ulubiony felieton ze wszystkich dotychczasowych odkąd ruszył cykl felietonów na tym portalu
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dobre! marnujesz pan talent ;-)
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
faraon828
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 389
Rejestracja: 29 sty 2016, 08:39
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:48,30
Lokalizacja: Olsztyn/Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Panie! :) To nie talent, to ciężka praca.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł I do my best
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Panie Krzychu forma ciągle wysoka, zdecydowanie did your best. Idź pan i grzesz więcej :)
Rafall
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2019, 12:25
Życiówka na 10k: 33:11
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra myśl główna, ale przykład niepotrzebnie aż tak przerysowany. Konwencja felietonu wiadomo, ale czasami Argumentum ad absurdum niepotrzebnie spłyca temat.
ODPOWIEDZ