Komentarz do Felietonów Kuby Wiśniewskiego

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
infernal
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3330
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:33
Życiówka na 10k: 38:36
Życiówka w maratonie: 3:42
Lokalizacja: Kalisz

Nieprzeczytany post

Super tekst :usmiech:
Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion.

Blog
Komentarze
5 km - 18:20 (09.04.21)
10 km - 38:36 (13.03.21)
HM - 01:30:48 (6.10.19)
M - 3:42:13 (22.04.18)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł bieganie próżniacze
Awatar użytkownika
katekate
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7135
Rejestracja: 01 paź 2013, 18:11
Życiówka na 10k: 45.18
Życiówka w maratonie: 3.42.11

Nieprzeczytany post

świetny tekst! lubię tutaj i na instagramie :taktak:
komentarze
nic nie muszę, mogę wszystko
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry tekst!
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O takie bieganie.pl nic nie robiłem!
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł co ta Felix wydziwia?
michal-b
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 20 sie 2018, 15:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nikt nie komentuje, to napiszę, żeby red. nacz. nie pomyślał, że już nikt nie czyta felietonów.

Bardzo dobry i celny tekst.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

przyjmuję, że felieton to wyraz subiektywnej opinii autora, ale:
drażni nas facetów, gdy kobieta po prostu użyje trybu oznajmującego w dyskusji (odczytujemy to jako kazanie), jeśli wypowie coś inaczej na temat, który z zapałem poruszamy (uznajemy to jako brak logiki) czy też przeciwnie, mówi za bardzo naszym językiem (wówczas jest rozpustna, pozuje lub się sili)
mnie nie drażni, a jednocześnie

uważam, że w obawie przed "narracją patriarchatu" w jakiejkolwiek dyskusji dotyczącej kwestii płciowych konstruuje się kontrnarrację, w której Felix musi z założenia mieć rację.

a narracja, która zakłada własną rację, to aberracja.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:przyjmuję, że felieton to wyraz subiektywnej opinii autora, ale:
drażni nas facetów, gdy kobieta po prostu użyje trybu oznajmującego w dyskusji (odczytujemy to jako kazanie), jeśli wypowie coś inaczej na temat, który z zapałem poruszamy (uznajemy to jako brak logiki) czy też przeciwnie, mówi za bardzo naszym językiem (wówczas jest rozpustna, pozuje lub się sili)
mnie nie drażni, a jednocześnie

uważam, że w obawie przed "narracją patriarchatu" w jakiejkolwiek dyskusji dotyczącej kwestii płciowych konstruuje się kontrnarrację, w której Felix musi z założenia mieć rację.

a narracja, która zakłada własną rację, to aberracja.
Ja uważam, że to z kolei (kolejny metapoziom) nie jest żadna aberracja, ale wynik zubożającej dyskurs narracji wobec/przeciw, o której pisze np. Gajewska we wspomnianym fragmencie. W narracji Felix ja tego nie dostrzegam.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

intuicyjnie powiedziałbym, że tak, ALE niestety ostatnio tak bywa, że jak się nieopatrznie na coś zgodzisz, to wywołuje to szerokie konsekwencje. zaraz będzie, że "redakcja bieganie.pl popiera trzecią falę feminizmu", "sport i antropologia społeczna mówią jednym głosem" itd.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Serio? Na razie to bardziej sobie generalnie dyskutujemy o prawach kobiet sądząc, że wiemy, czego im trzeba :hahaha:
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

serio.

a co do ostatniego zdania, to ja zupełnie nie kupuję tej argumentacji, że "faceci rozmawiają o prawach kobiet" - po pierwsze, idąc tym tokiem płyty niech recenzują muzycy, a filmy reżyserzy. na temat biegania niech wypowiadają się sami trenerzy i zawodnicy itp. ad absurdum; po drugie, to jest seksizm - ludzie rozmawiają o ludziach. w dyskusji o czyichś prawach mogę wziąć udział bez względu na moją płeć - moje zdanie nie robi się głupsze/mądrzejsze, ważniejsze/mniej ważne w zależności od tego, czy jestem mężczyzną czy kobietą.

nie jest też tak, że kobiety próbują w tej dyskusji wyrazić swoje zdanie, a my je zakrzykujemy i odsuwamy na bok.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:serio.

a co do ostatniego zdania, to ja zupełnie nie kupuję tej argumentacji, że "faceci rozmawiają o prawach kobiet" - po pierwsze, idąc tym tokiem płyty niech recenzują muzycy, a filmy reżyserzy. na temat biegania niech wypowiadają się sami trenerzy i zawodnicy itp. ad absurdum; po drugie, to jest seksizm - ludzie rozmawiają o ludziach. w dyskusji o czyichś prawach mogę wziąć udział bez względu na moją płeć - moje zdanie nie robi się głupsze/mądrzejsze, ważniejsze/mniej ważne w zależności od tego, czy jestem mężczyzną czy kobietą.

nie jest też tak, że kobiety próbują w tej dyskusji wyrazić swoje zdanie, a my je zakrzykujemy i odsuwamy na bok.
No i fajno, tego się trzymajmy
biegacz obibok
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2019, 20:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ważny i potrzebny wpis.
Dalej na całym świecie jest powszechne przyzwolenie (również nasze) na ograniczanie wolności innych ludzi, w tym kobiet - do rodzenia / nie rodzenia dzieci.
Zatrważające dla mnie jest to jak mało jest rzeczywistych działań i woli aby zmienić sytuację.
Nike ugięło się dopiero w obliczu ryzyka eskalacji strat wizerunku
(jednocześnie jest marką, która swój marketing opiera w dużej mierze na sprawianiu wrażenia marki możliwie inkluzywnej wręcz walczącej o prawa kobiet.
Jestem przekonany że to nie jest przypadek, że najnowszy klip NIKE "Dream further" ukazał się właśnie teraz
głownie po to by przykryć czarny PR związany z FELIX.

Współcześnie jeśli sami mężczyźni ( Ty i ja Jakubie również ) nie wezmą spraw w swoje ręce - długo nic się nie zmieni - nie słyszałem o tym aby sportowcy mężczyźni otwarcie protestowali przeciwko swoim wyższym kontraktom i nagrodom / niższym kontraktom i nagrodom kobiet. Podobnie nie słyszałem nigdy aby mężczyżni protestowali w związku z faktem (? ) że są statystycznie lepiej wynagradzani.
„Be the change that you wish to see in the world."
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Swoją drogą to pokazuje, że relacje pomiędzy zawodnikiem a sponsorem bywają niezbyt trwałe, przecież Felix wydawała się przez lata ikoną Nike.
ODPOWIEDZ