Biegający z psem wygrywają w normanych biegach ?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Już drugi raz w ciągu krótkiego czasu dociera do mnie informacja o tym, że w jakichś normalnych zawodach biegowych wygrywają biegacze z psem ? Nie wiem jak organizatorzy mogą do takiej sytuacji dopuszczać.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć dokładniej o co chodzi może na blogu Radka poczytać chociażby -> https://www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk/
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

O Radku wiem, ale nie wiedziałem, że to się zaczyna robić jakieś większe zjawisko. Dzisiaj napisała do mnie dziewczyna opisująca sytuację innej dziewczyny która regularnie wygrywa w swojej kategorii będąc ciągniętą przez psa.
Nie rozumiem jak organizatorzy mogą do takich sytuacji dopuszczać.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam - tak podałem tylko dla osób które chciałyby się dogłębniej dowiedzieć o co chodzi :) Tamteż jest poruszona sprawa dziewczyny, która tak wygrywa, może to ta sama?
Pewnie wystarczyłoby w regulaminie biegu, który dopuszcza start z psem dodać pkt.według którego takie osoby nie są klasyfikowane w kat. biegaczy. Tylko też czy osoby te, które wygrywają z psami ścigają się po to by tam wygrywać, czy po prostu biegnie sobie mocno z psem, a wygrana nie ma znaczenia. Więc wtedy i tak będzie na czele, mimo braku klasyfikacji.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8779
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Wątek na fb bezpośrednio: https://tinyurl.com/y7qjun3l

Sprawa powinna być wyjaśniona przez organizatorów danych biegów.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Organizatorzy biegów maja to gdzieś, i raczej wolą wyciszać sprawę nie zajmując stanowiska. Ewentualnie reakcja szatniarza z Misia. I co im zrobisz? Nic :(
Dla mnie żenująca jest postawa Mistrza Polski w cannicros
A jak np reaguje Bieg Vegański na pogryzienie? Wpisuje w koszta ... i dalej nie planuje rozdzielać startów ...
Logadin pisze: Pewnie wystarczyłoby w regulaminie biegu, który dopuszcza start z psem dodać pkt.według którego takie osoby nie są klasyfikowane w kat. biegaczy. Tylko też czy osoby te, które wygrywają z psami ścigają się po to by tam wygrywać, czy po prostu biegnie sobie mocno z psem, a wygrana nie ma znaczenia. Więc wtedy i tak będzie na czele, mimo braku klasyfikacji.
Parkrun nie ma regulaminu, tylko FAQ, ściganie się zp sem jest z nim sprzeczne, jest mechanizm oznaczania takich startów, ale organizatorzy tego nie robią.
Nie mamy pańskiego płaszcza, i co pan nam zrobi?
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
kon
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 24 lip 2018, 19:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czekam na pierwszego ambitnego, który przyjedzie konno na bieg.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Parkrun to male piwo, bo tam jest tylko bieg "dla chwały", chociaż rozumiem, że miejsce s Parkrunie moze mieć dla kogoś znaczenie.
Ale normalne biegi, to dla mnie niepojęte.
Powinien byc zapis, że zawodnik z psem nie bedzie klasyfikowany. A ten kto biegnie z psem w środku stawki to niech i bedzie klasyfikowany, póki ktos nie zgłosi protestu.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4109
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

powinen być zakaz przecież bardzo łatwo można się wypierdolic przez psa i smycz i do tego jeszcze w tłumie. jeśli chcą niech biegają z tylu. ręce opadają na bezmyślność
kon
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 24 lip 2018, 19:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie potrzeba żadnych specjalnych zapisów. Wystarczy trochę pomyśleć. W regulaminach biegów nie ma nic na temat wyglądu i konstrukcji butów, a jakoś nikt na rolkach na starcie nie staje.
Rolki to nie bieg. Bieg z psem to nie bieg. Nordic to nie bieg. Jazda konna to nie bieg. To inne dyscypliny. Nie trzeba tego pisać w regulaminie

W regulaminie można ewentualnie zapisać że start z psem jest dopuszczalny (raczej poza klasyfikacja). I dotyczy to tych szybkich, tych że środka i tych wolnych. Inaczej też będzie bajzel i pretensje.
Margita
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2019, 07:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzień dobry, to ja napisałam maila.
Dla mnie sprawa zaczyna być bardzo bulwersująca. I nie zgodzę się, że nie potrzeba specjalnych zapisów w obecnym czasie potrzeba. Zdaję sobie sprawę, że wystarczy pomyśleć i tak chyba "myślą" organizacje biegowe, że bieganie z psem to inna dyscyplina. Przeczytałam regulaminy masy biegów (tymi pod IAAF też) i tylko w Półmaratonie Ślężańskim znalazłam wyłączenie dla biegających ze zwierzętami. Ale TO dzieje się, dziewczyna startuje, biega z psem i uważa, że wszystko jest OK, bo przecież ONA biegnie. Dziewczyna na widzi w tym problemu, organizatorzy nie widzą w tym problemu: gratulują psu, ta wchodzi na podium z psem na rękach, wręczają jej nagrody...
Pozwolę sobie zacytować wypowiedzi Pani z FB, które napisała mi w komentarzu:
"czy ten pies biegnie sam? Bez znaczenia sa informacje o tym ile pies moze wyciagnac jesli osoba po drugiej stronie jest niewytrenowana. To czlowiek ustala tempo, nie pies. Gdyby moj biegl sam, to pani nie zdazylaby wystartowac a ona bylaby juz na mecie."
"Tekst o tym, ze przegrac z psem to prawie wygrac troche nie fair. Na koncu smyczy jest czlowiek, ktory tez biegnie i trenuje. Pisanie o innych uczestnikach biegu to glupota. Bardzo nie fair play zachowanie ale takich biegaczy niestety nie brakuje.
Zamiast poswiecac czas na takie wypociny to proponuje wyjsc na trening. Wtedy inni ludzie, zwir czy deszcz nie beda przeszkadzac. Bardzo nie pozdrawiam"
"no tak, jak sie wygrywa to wszystko spoko, a jak sie przegrywa to sie zrzuca na innych. W poprzednich biegach jak mnie pani wymijala to nie bylo komentarzy o wygraniu z psem
Z e n a d a. W tym wieku nalezaloby sie nauczyc przegrywac. Czy to z psem czy z malzenstwem jak na biegu sylwestrowym.
Moze forma bylaby lepsza gdyby sie pani nie skupiala na tym jak biegaja inni"

Szczerze, proszę o pomoc, bo nie wiem jak zapobiec temu szaleństwu. Ta pani startuje coraz więcej, ja wiem, że to lokalne biegi o pietruszkę, ale jest to bardzo, bardzo nie fair.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Nie znam dokładnie sprawy, bo i nie czytałem maila. Jeśli to bieganie z psem wygląda tak, jak jest tu opisywane, to masz całkowitą rację.
Wydaje się, że oprócz nagłaśniania sprawy możesz jeszcze tylko zwracać się do organizatorów o wpisywanie i egzekwowanie odpowiednich punktów regulaminu, oraz nie startować, jeśli tamci nie będa chcieli unormować sprawy.

Co do zacytowanych przez Ciebie komentarzy na FB, to poruszając jakikolwiek temat publicznie musisz się z tym niestety liczyć. Niektórzy będą atakować, bo mają w tym jakiś interes, inni poprzez swoje zachowanie i osobowość fundują sobie bardzo smutne życie i chcą się tym podzielić ze światem. W końcu to jest kraj, w którym mowy nienawiści się nie ściga, a jej organizatorów chroni się przed konsekwencjami prawnymi, jeśli tylko tę nienawiść kierują w stronę, która odpowiada protektorom. Gdy ktoś widzi, że inni są bezkarni, sam nie zauważa w tym niczego złego lub jeszcze bardziej się nakręca.

Osobiście nie mam nic do startowania w biegach z psami, jeśli ktoś wystartuje sobie na końcu stawki i potraktuje to jako spacer.
kon
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 24 lip 2018, 19:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Margita pisze: Szczerze, proszę o pomoc, bo nie wiem jak zapobiec temu szaleństwu. Ta pani startuje coraz więcej, ja wiem, że to lokalne biegi o pietruszkę, ale jest to bardzo, bardzo nie fair.
Natychmiast po zawodach oficjalny protest do organizatora.
imarcel
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 08 sty 2018, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Margita pisze:Dzień dobry, to ja napisałam maila.
Dla mnie sprawa zaczyna być bardzo bulwersująca. I nie zgodzę się, że nie potrzeba specjalnych zapisów w obecnym czasie potrzeba. Zdaję sobie sprawę, że wystarczy pomyśleć i tak chyba "myślą" organizacje biegowe, że bieganie z psem to inna dyscyplina. Przeczytałam regulaminy masy biegów (tymi pod IAAF też) i tylko w Półmaratonie Ślężańskim znalazłam wyłączenie dla biegających ze zwierzętami. Ale TO dzieje się, dziewczyna startuje, biega z psem i uważa, że wszystko jest OK, bo przecież ONA biegnie. Dziewczyna na widzi w tym problemu, organizatorzy nie widzą w tym problemu: gratulują psu, ta wchodzi na podium z psem na rękach, wręczają jej nagrody...
Pozwolę sobie zacytować wypowiedzi Pani z FB, które napisała mi w komentarzu:
"czy ten pies biegnie sam? Bez znaczenia sa informacje o tym ile pies moze wyciagnac jesli osoba po drugiej stronie jest niewytrenowana. To czlowiek ustala tempo, nie pies. Gdyby moj biegl sam, to pani nie zdazylaby wystartowac a ona bylaby juz na mecie."
"Tekst o tym, ze przegrac z psem to prawie wygrac troche nie fair. Na koncu smyczy jest czlowiek, ktory tez biegnie i trenuje. Pisanie o innych uczestnikach biegu to glupota. Bardzo nie fair play zachowanie ale takich biegaczy niestety nie brakuje.
Zamiast poswiecac czas na takie wypociny to proponuje wyjsc na trening. Wtedy inni ludzie, zwir czy deszcz nie beda przeszkadzac. Bardzo nie pozdrawiam"
"no tak, jak sie wygrywa to wszystko spoko, a jak sie przegrywa to sie zrzuca na innych. W poprzednich biegach jak mnie pani wymijala to nie bylo komentarzy o wygraniu z psem
Z e n a d a. W tym wieku nalezaloby sie nauczyc przegrywac. Czy to z psem czy z malzenstwem jak na biegu sylwestrowym.
Moze forma bylaby lepsza gdyby sie pani nie skupiala na tym jak biegaja inni"

Szczerze, proszę o pomoc, bo nie wiem jak zapobiec temu szaleństwu. Ta pani startuje coraz więcej, ja wiem, że to lokalne biegi o pietruszkę, ale jest to bardzo, bardzo nie fair.
Miałem okazję biegać w zawodach z cyklu City Trail w Warszawie w ubiegłym roku (2017/2018) . Startował tam jegomość z psem. Nie powiem wybiegany był ale piesek również . Ciągnął pana do mety , mijając innych . Nie dało się nie zauważyć że ewidentnie służy ta pomoc dla biegacza. Niesmak pozostał i taka zadra do organizatorów którym to jednak nie przeszkadzało a biegacz z psem był klasyfikowany w generalce.
Margita
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2019, 07:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kon pisze:
Margita pisze: Szczerze, proszę o pomoc, bo nie wiem jak zapobiec temu szaleństwu. Ta pani startuje coraz więcej, ja wiem, że to lokalne biegi o pietruszkę, ale jest to bardzo, bardzo nie fair.
Natychmiast po zawodach oficjalny protest do organizatora.
Taki mam zamiar, stąd moje odniesienie do regulaminów i tu jest problem, bo na co mam się powołać? I co da mój protest, przecież organizator wie, że dziewczyna biegnie z psem, nagradza ją i chwali psa.
ODPOWIEDZ