Komentarz do artykułu Ile kosztuje trening?

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Ile kosztuje trening?
New Balance but biegowy
DonKamillo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2020, 14:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pewnie to sprawa indywidualna, ale w moim przypadku jest to proste - tętno spoczynkowe. Przy normalnym treningu utrzymuje się na stałym poziomie 46-48 uderzeń. Jak mi wskoczy na 50, to już jest sygnał do zwolnienia tempa. Po zawodach (kiedy to człowiek daje z siebie wszystko) potrafi skoczyć do 52 i utrzymywać się na tym poziomie przez kilka dni.

Zdaje się, że tego używa Garmin do wyliczenia EPOC, ogólnie trzymam się tych wskazań i jeszcze nie zdarzyło mi się "przegiąć" :-)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13262
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Przeczytałem... i nic konkretnego nie wyczytałem.
Mit "zwolnij w treningu". Dlaczego mit? Zanim amator dojdzie do przetrenowania, to najpierw musi sie przetrenować. A to już jest bardzo rzadko.
Wiec trenuje taki amator pd hasłem: lepiej za mało, jak optymalnie. Wiec wyniki będą tez... marne.

Jeszcze nigdzie nie znalazłem wytłumaczenia tego powielanego synonimia: zajechał sie. No i? Niech odpocznie.

A tak... w organizmie mamy rożne systemy, które regenerują sie w rożnych prędkościach. Wiec "superkompensacja" takich systemów powinna być planowana w rożnych odcinkach czasu. Kiedy, co i jak... to juz inna historia.
ODPOWIEDZ