Radio do biegania (Trójka) NOWY ŚWIAT!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie są pewne prawidłowości, o których sprawdzalności człowiek przekonuje się na codzień.

Np. - "jeśli nie wiesz co powiedzieć merytorycznie, zawsze możesz przywalić z ironii" ;-)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Jesteś wobec siebie stanowczo zbyt surowy :oczko:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze:. Możecie być spokojni, nikt Was nie przekręci na lewą stronę, nawet jak czasem kogoś korci :oczko: :hej: :hej: Spuści się im !@$%^& i będzie porządek, nieprawdaż? Facet będzie facetem, a baba babą :oczko: Koniec z terrorem LGBT, wegetarian i cyklistów, szkalowaniem kościoła i pomników Smoka Wawelskiego :hahaha:
jak na razie to widziałem własnie pewnie aktywistę, niejakiego michała s, bijącego w myśl tolerancji innych ludzi,czy też inna działaczkę,nie pamiętam imienia, która w tym samym duchu umiłowania i pokoju, zdjęła swoją maseczkę i napluła reporterowi w twarz.
w takim UK już by siedziała za próbę napadu z niebezpiecznym narzędziem, tak to chyba teraz tutaj interpretują.
więc nie zapędzałbym się tak za bardzo w tych osądach.
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

cichy, ale nie możemy się przerzucać pojedynczymi sytuacjami. Oczywiście, że zachowanie o jakim piszesz jest naganne i wymaga reakcji zgodnej z prawem. Niezależnie kto się tego dopuszcza. Nie możesz jednak nie widzieć, że na to środowisko od jakiegoś czasu jest systemowa nagonka i najbardziej cierpią Ci najsłabsi psychicznie, a nie działacze którzy dokonali coming outu i są na pierwszej linii frontu. Nagonka jest przydatna władzom, bo odsuwa rozmowę o realnych problemach, a część społeczeństwa naprawdę uwierzyła, że LGBT to jest główny problem i zagrożenie. Historia zna już takie przypadki.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4111
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

oczywiście, że nie możemy, ale sam generalizujesz i opowiadasz (no offence) frazesy, a mi mówisz, nie przerzucajmy się.
topic jest o radio, które miało być, apolityczne i niezależne od kogokolwiek, a okazało się szczujnią na PIS i tańczy ta jak im lewacy grają.
a radia słuchałem i generalnie poziom jest tragiczny.
( poza audycjami co można wyliczyć na palcach jednej ręki stolarza)
najwięcej szkody dla ludzi innej orientacji czy z innym samookreśleniem swojej płci, przynoszą własnie tacy osobnicy co mają na sztandarach walkę o ich prawa.
a tak naprawdę chodzi o kasę ,robi się 67 płci, bo wtedy można dostać 67 grantów i kasa się zgadza.
brzydzą mnie takie postawy.
a cierpią własnie Ci niewinni, różniący się od nas tym czy tamtym, ale mającym przecież własne życie, które też jak każdy z nas, chcieliby spokojnie i szczęśliwie przeżyć.
ejdyta:
literówki
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@50latek - dobrze że ci się udało wrócić z politycznych tematów na temat radia
@cichy70 - Co masz na myśli pisząc, że "tańczy ta jak im lewacy grają"? Jeśli bobrze rozumiem dyskusję z dwóch ostatnich dni to rozmawiacie o tym, że tak nie jest i w związku z tym część lewaków jest obrażona. Dobrze wiedzieć, że poziom radia jest tragiczny. Ale ty przecież wiedziałeś o tym tragicznym poziomie na miesiące zanim radio zaczęło nadawać, dlatego jednak nie wezmę tego za pewnik i sam w końcu posłucham w wolnej chwili. Czy ktoś poleca jakąś aplikację, w której można go słuchać?

Co do obowiązku zachowywania obiektywizmu, to spoczywa on chyba tylko na mediach publicznych, a nie na jakiejś prywatnej inicjatywie?
ziko303 pisze:Na szczęście nasze obecne władze na spółkę z prawdziwą i realną władzą w tym kraju, nie pozwolą na takie bezeceństwa i antynaukowe brednie. Możecie być spokojni, nikt Was nie przekręci na lewą stronę, nawet jak czasem kogoś korci :oczko: :hej: :hej: Spuści się im !@$%^& i będzie porządek, nieprawdaż? Facet będzie facetem, a baba babą :oczko: Koniec z terrorem LGBT, wegetarian i cyklistów, szkalowaniem kościoła i pomników Smoka Wawelskiego :hahaha:
Zapomniałeś o biegactwie. Oni są najgorsi!

Generalnie to niebezpieczne jest to, jak większość ludzi (nie tu) ma tendencję do odpływania w skrajności. Problem ludzi takich jak Margot widzę w tym, że oni by chcieli, aby wszyscy przyjęli ich przekonania w 100%. Dlatego walczą z tymi, którzy teoretycznie mogli by jakoś reprezentować ich interes. W ten sposób skazują się na alienację w gronie jakiegoś swojego promila obywateli a w związku z tym nikomu tu nie zagrażają bo nie są w stanie zdobyć żadnego realnego wpływu. Nie w tym społeczeństwie. Dają się natomiast podpuszczać drugiej stronie i przez to wykorzystywać jako straszak i odwracacz uwagi w jednym.
Istnieje natomiast duży problem z psuciem wizerunku Polski poprzez działania wymierzone w mniejszości seksualne. Problem polega na tym, że oprócz robienia z nich straszaka na elektorat tzw. prawicy, kościół oraz partia jak zwykle są zapóźnieni jeśli chodzi o używany język. Otóż w krajach anglosaskich LGBT to jest dosłownie LGBT i nikt nie ma z nimi problemu. Natomiast to, co kościół i partia zdają się nazywać "ideologią LGBT", tam nazywa się 'woke movement' i coraz bardziej widać, że coraz więcej ludzi to tam irytuje i już niedługo będzie zdobywało nowe terytoria, a nawet będzie musiało trochę z nich oddać. Tym bardziej, że zdarzają się tam nawet próby uciszenia ludzi z LGBT, którzy mają za mało "postępowe" poglądy (np. jeśli lesbijka powie, że mężczyzna nie jest kobietą). W Polsce natomiast uparli się z tą ideologią LGBT i potem można obejrzeć np. materiał w czeskiej publicznej TV o tym, jak w Polsce władza pacyfikuje protesty środowisk LGBT. Jeśli ktoś nie zna kontekstu i ogląda informacje okazjonalnie to mógłby pomyśleć, że w sumie Polska i Białoruś to prawie żadna różnica. To w naszej części Europy; nietrudno się domyślić, jak nas obrazują bardziej na zachód. A wystarczyło by dać spokój tym LGBT, pozwolić im raz w roku przejść się po ulicy i nie było by problemu. Ale widocznie posiadanie straszaka jest ważniejsze niż dobry wizerunek Polski na świecie.
Co do samego ruchu woke to wszystko wskazuje na to, że mamy tu odpowiedź na pytanie: co wyrośnie z ludzi wychowanych przez internet i media społecznościowe. To jest część z nich, inna część znajduje się pewnie na drugim skrajnym skrzydle.
Pisząc to z perspektywy Polski jestem bardziej po jednej stronie ale gdybym pisał z perspektywy Stanów albo Kanady, to pewnie byłbym bardziej po drugiej stronie bo generalnie uważam, że zsuwanie się w jakikolwiek ekstremizm jest niebezpieczne.
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Nie frazesy tylko ironia :oczko:
Co do radia, nie miałem żadnych złudzeń i nawet go nie słuchałem. I piszę to jako człowiek wychowany na Trójce. Ogólnie drażni mnie ta nagonka na głosujących na pis, ciągłego wytykania jacy to są niewykształceni, biedni i wsiowi. Nie podoba mi się to tak samo jak nagonka na LGBT, a wcześniej uchodźców. Nasz naród niestety nie istnieje bez jasno wskazanego wroga, tak było i chyba jeszcze długo będzie. Myślę, że między 67 płciami, a akceptacją normalnej sprawy jaką jest inna niż hetero orientacja jest spora różnica i np. tym zaszczutym nastolatkom raczej nie chodzi o granty. Co do tych niewinnych to często jednak słyszę (nie piję oczywiście do Ciebie), że nam Ci spokojni geje nie przeszkadzają, mogą sobie żyć byle się nie afiszowali. Czyli z partnerem/ partnerką na odległość, napisy Jeb..ć pedałów czy strefa bez LGBT, trudno wolność słowa. Cichutko przemykać, a najlepiej udawać, że po prostu jest się kawalerem lub panną :hahaha: To tak jakby nam ktoś powiedział, nie afiszujcie się z tym bieganiem, po północy w ciemności, w parku, a najlepiej bieżnia mechaniczna w domu, bo mnie wk...a jak tak biegacie i sapiecie na chodnikach, o blokowaniu dróg nie wspominając :oczko: A ekstrema po każdej ze stron robi dużo złego.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

+1
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ziko303 pisze:napisy Jeb..ć pedałów czy strefa bez LGBT, trudno wolność słowa.
tak tylko wspomnę, że sporą część tych napisów napisali sami aktywiści LGBT. Nawet w tym tygodniu złapali ich na tym procederze ;)
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Widziałem też ich poprzebieranych w Białymstoku i wielu innych miastach :hej: podstępem wkradli się też do wielu samorządów, żeby ogłosić Strefy wolne od LGBT. Bądźmy poważni. Jeżeli jeden z drugim faktycznie tak zrobili to są debilami, ale nie zmienia to ogólnego obrazu sytuacji.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

co do stref wolnych od lgbt było tak samo przynajmniej w jednym przypadku :)
ziko303 pisze:i np. tym zaszczutym nastolatkom raczej nie chodzi o granty.
tu też można mocno polemizować. Wystarczy spojrzeć ile pieniędzy jest przeznaczane na organizacje związane pośrednio lub bezpośrednio z lgbt chociażby w Warszawie. To jest biznes.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

khorne pisze: tu też można mocno polemizować. Wystarczy spojrzeć ile pieniędzy jest przeznaczane na organizacje związane pośrednio lub bezpośrednio z lgbt chociażby w Warszawie. To jest biznes.
Z ciekawości? Ile to tych pieniędzy i na co?
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a to tak trudno odpalić google i samemu poszukać? Po Twoim poście odpaliłem google i w ciągu 10sekund miałem linki z przykładami. Informacji na ten temat akurat nie jest trudno znaleźć, przekonasz się sam jeśli odrobinę (10sekund!) się wysilisz
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

khorne pisze:a to tak trudno odpalić google i samemu poszukać? Po Twoim poście odpaliłem google i w ciągu 10sekund miałem linki z przykładami. Informacji na ten temat akurat nie jest trudno znaleźć, przekonasz się sam jeśli odrobinę (10sekund!) się wysilisz
OK. Wyliczyłem: 6 zl 15 groszy.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:a to tak trudno odpalić google i samemu poszukać? Po Twoim poście odpaliłem google i w ciągu 10sekund miałem linki z przykładami. Informacji na ten temat akurat nie jest trudno znaleźć, przekonasz się sam jeśli odrobinę (10sekund!) się wysilisz
To nie ma sensu, bo każdemu z nas google podsunie inne linki. Żeby to miało sens, musiałbyś się podzielić tym, co ci pokazał algorytm z Mountain View.
ODPOWIEDZ