Radio do biegania (Trójka) NOWY ŚWIAT!

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

setek lat nauki biologii. Nie da rady zmienić płci słowami :) jak bardzo byś nie zaklinał rzeczywistości to jednak Ci się to nie uda z biologicznego (i nie tylko) punktu widzenia ;)

ziko303 - nie traktuj akurat tego zdania zbyt dosłownie (co nie oznacza, że nie było prób leczenia takich osób - były, ale nie jestem na tyle kompetentny, by akurat o tym rozmawiać - zresztą nie to było celem tego zdania) ;)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Khrone, pewnie się leczyło, psychotropami, elektrowstrząsami czy innymi stosami lub kamieniami ;)

Czy obecne leczenie pomagające takiej osobie lepiej się ze sobą czuć jest lepsze od tego co było kiedyś? Wydaje mi się, że tak.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No na pewno jest lepsze. Tylko problem nie jest w leczeniu, zresztą ci ludzie raczej nie chcą się leczyć.

Problem jest w tym, że ci ludzie próbują narzucać (zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej) swoją logikę innym (bez merytorycznych dowodów potwierdzających ich tezy), mimo iż ich logika jest zupełnie sprzeczna z obecną nauką. I pan z Trójki, która jest pro-lgbt - przekonał się na własnej skórze o efektach jakie niesie za sobą tego typu ruchy społeczne(?).
Najbardziej zabawne jest to, że ta grupka społeczna cały czas ma na ustach hasła miłości bliźniego, tolerancji itp. - a empiria pokazuje jak bardzo są odlegli od tych frazesów.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jaka jest ich "obecna logika"? Pytam serio bo temat na tyle mało mnie interesuje, że na hasło LGBT pojawia mi się w głowie gej, lesbijka, kobieta chcąca być facetem i odwrotnie, oraz spektrum pomiędzy któremu ciężko jest określić jakąś konkretną płeć.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:A jaka jest ich "obecna logika"?
Podam Ci przykład związany z tematem o którym rozmawiamy.

Na Jedlińskiego wylało się morze pomyj, łącznie z groźbami, ponieważ w relacji na zatrzymanie Michała Sz. "Margot" określony został jako mężczyzna. Jedliński zareagował na to dosyć wymownie "Jeżeli Margot oraz akolici, tak bardzo apelują o poszanowanie wolności, to dlaczego nie szanują wolności mediów oraz mojej, jako osoby? Dlaczego chcą mi na siłę narzucić sposób postrzegania świata, zmuszając, żebym określał kogoś, kogo odbieram jako mężczyznę, zaimkami żeńskimi". Ten komentarz wywołał jeszcze większą burzę i agresję ze strony środowisk LGBT+. Jedliński musiał przez to zrezygnować z funkcji prezesa.
To jest jeden z elementów ich obecnej logiki.

Co ciekawe oberwało się nawet TVNowi, który zawsze jak mąż stanu stał za tymi środowiskami.
https://twitter.com/sjkaleta/status/1291818695359070208
Obejrzyj ten filmik to będziesz wiedział jaką logiką się kierują ;)

swoją drogą "Jeżeli nie zmienimy języka, nie zmieni się całe społeczeństwo" - wymowne słowa
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeglądnę, natomiast potrafię zrozumieć, że ktoś czujący się kobietą chce by mówiono, że nią jest ;)
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też to rozumiem, jednak to wcale nie oznacza, że druga osoba musi tak na mnie mówić, bo ja mam taki kaprys.
jeżeli ja czuje się królem to czy Ty masz obowiązek zwracania do mnie "wasza wysokość" ? ;)
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Argument nie do przebicia aczkolwiek trochę nie trafiony moim zdaniem ;)
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Przeglądnę, natomiast potrafię zrozumieć, że ktoś czujący się kobietą chce by mówiono, że nią jest ;)
Tez mi sie wydaje, ze kobieta wyglądającą trochę maskulin chce być nazywana "chłop", bo przecież nikt mi nie będzie zabraniał wolność mojego słowa. (uwaga! satyra)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

jak 45 letnie np facet powie, że czuje się 12 letnią dziewczynką, rozumiem, że nie ma problemu żeby jechał z takimi dziewczynkami na kolonie ?
a RNŚ frazesy o niezależności a jak zawsze wyszła z tego fikcja i obłuda.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13263
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:jak 45 letnie np facet powie, że czuje się 12 letnią dziewczynką, rozumiem, że nie ma problemu żeby jechał z takimi dziewczynkami na kolonie ?
a RNŚ frazesy o niezależności a jak zawsze wyszła z tego fikcja i obłuda.
Nie. Ale widzę ze brakuje zrozumienia.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:jak 45 letnie np facet powie, że czuje się 12 letnią dziewczynką, rozumiem, że nie ma problemu żeby jechał z takimi dziewczynkami na kolonie ?
a RNŚ frazesy o niezależności a jak zawsze wyszła z tego fikcja i obłuda.
Przemilczę pierwszą część bo to celowe przerysowanie z Twojej strony ;)

A druga część.. cóż... Mierziło mnie na początku jak po wyborach jechali po PiSie i po Dudzie bo to było takie czepianie się dla czepiania i po RNŚ oczekiwałem raczej obiektywizmu a nie propagandy drugiej strony. Teraz trochę się uspokoiło, ale nie mogę powiedzieć że jest do końca obiektywnie. Lubię za to poranne audycje z Orłosiem i często słyszę ciekawe audycje czy to o SI czy o górnictwie kosmicznym przykładowo, a takich audycji nie uświadczyłem nigdy w radio publicznym.

lgbt:

Jeśli moja przykładowo asystentka przyjdzie do roboty i powie, że od dziś jest królową i mam ją tytułować itp, popukam się w czoło, bo nawet jeśli faktycznie tą królową jest to w konstytucji mamy zapisaną równość obywateli i nikogo nie muszę tytułować inaczej niż per Pan/Pani. Jeśli przyjdzie i powie, że od wczoraj jest facetem i ma na imię Janusz... no cóż, będę miał zagwozdkę bo to jej prawo czuć się Januszem i jeśli faktycznie się nim czuje to nie widzę powodu, żebym pracował z Januszem ;)
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze: Przemilczę pierwszą część bo to celowe przerysowanie z Twojej strony ;)
A dlaczego? Rewolucja z każdym krokiem posuwa się dalej. Jeszcze 5 lat temu nikt z nich nie ośmieliłby się mówić o adopcji dzieci - teraz jest to "normalny postulat". Zresztą jeżeli ktoś może zostać z dnia na dzień osobą o innej niż dzień wcześniej płci, to czemu nie miałby nim zostać 45letni facet. Obrażasz jego uczucia. Gdzie zatem jest granica tolerancji i akceptacji?

Jeżeli jakiś b.dobry sportowiec poczuje się kobietą to czy ma prawo startować w zawodach jako kobieta, czerpiąc przy tym profity finansowe? Ma prawo zdobyć złoto olimpijskie deklasując staroświeckie kobiety w dosyć nierównej walce ? po co zatem w ogóle rozróżnienie płci w sporcie ? w końcu 'wszyscy są równi'

Jeżeli dla mnie ktoś taki jest dalej facetem, to czy nie mam prawa nazywać go zgodnie ze swoimi przekonaniami, a także zgodnie z NAUKĄ? a może rzeczywistość ma mi być narzucana bez względu na fakty przeczące temu?

Skoor pisze: Jeśli moja przykładowo asystentka przyjdzie do roboty i powie, że od dziś jest królową i mam ją tytułować itp, popukam się w czoło, bo nawet jeśli faktycznie tą królową jest to w konstytucji mamy zapisaną równość obywateli i nikogo nie muszę tytułować inaczej niż per Pan/Pani.
Wtedy urazisz jej poczucie bycia królową. Zapisana w konstytucji równość obywateli kompletnie nie przekłada się na to co piszesz. Ten zapis traktuje równość wobec prawa. Idąc dalej, "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny." - zdyskryminujesz wtedy królową!

Widzisz, właśnie o to w tym chodzi. Dochodzimy do absurdów. Problem w tym, że te absurdy pojawiają się już w życiu publicznym. A to dopiero początek..
Wieńczysław
Wyga
Wyga
Posty: 121
Rejestracja: 26 mar 2019, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:Przeglądnę, natomiast potrafię zrozumieć, że ktoś czujący się kobietą chce by mówiono, że nią jest ;)
To pewnie też byłbym w stanie w jakimś stopniu zrozumieć, natomiast gorzej, jeżeli ten ktoś czujący się kobietą sam używa męskich końcówek (typu: "byłem", "miałem", "zrobiłem"), a od innych wymaga, aby zwracano się do niego per "Pani" ;-)
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2413
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Na szczęście nasze obecne władze na spółkę z prawdziwą i realną władzą w tym kraju, nie pozwolą na takie bezeceństwa i antynaukowe brednie. Możecie być spokojni, nikt Was nie przekręci na lewą stronę, nawet jak czasem kogoś korci :oczko: :hej: :hej: Spuści się im wpierdol i będzie porządek, nieprawdaż? Facet będzie facetem, a baba babą :oczko: Koniec z terrorem LGBT, wegetarian i cyklistów, szkalowaniem kościoła i pomników Smoka Wawelskiego :hahaha:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
ODPOWIEDZ