Komentarz do artykułu Bieganie a sprawa George'a Floyda

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiesz, Ty mnie przekonałeś swoimi sugestiami o kremlu i ograniczeniu umysłowym lol. Takie to było merytoryczne.
Ja niemerytorycznie odpowiedziałem na Twoje "Po każdym tragicznym wydarzeniu", ale co tam.
Ktoś nie zgadza się z Twoim światopoglądem - ruski agenciarz. Serio to objaw wąskich horyzontów myślowych. Coś takiego mocno jest zakorzenione w naszej polityce, przez co jest jak jest.

ziko303. Nie ja twierdze, że po każdych tragicznych wydarzeniach ludzie masowo palą znicze, także nie do mnie to :spoczko:
Zresztą tu nawet nie o to chodzi. Chodzi głównie o hipokryzje i zakłamanie
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Walczysz z hipokryzją i zakłamaniem? To pięknie
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

khorne pisze:nie ma większych rasistów niż afroamerykanie.

Jeżeli czarny zabija białego, jest ok. Jeżeli czarny gwałci białą, jest ok. Jeżeli czarny okrada białego - odbiera co zostało mu zabrane (???) w czasach niewolnictwa.

Czarnoskórzy zawsze grają kartą rasizmu, a biali (co nawet można tutaj zaobserwować) są na tyle głupi, by tego nie widzieć.
Większych bredni na tym forum chyba nie było. "Czarni zawsze ...", "ja nie jestem żadnym rasistą, nie to co czarni, którzy zawsze ... Ja tylko się bronię przed ich rasizmem".
khorne pisze:Szef policji w Virginii poinformował, że terroryści protestujący w obronie Floyda, podpalili czyjś dom, w środku znajdowało się dziecko.
Terroryści protestowali? Protestowali w obronie Floyda? Przed czym ich protest miał go obronić?
khorne pisze:Cytując jeden z fanpage'y:
W Poznaniu ludzie przepraszają za Georga Floyda.
Nie przepraszali za Polaka z ciężarówki zabitego w zamachu w Berlinie.
Nie przepraszali za polskich rodziców, zabitych w zamachu w Manchesterze, którzy przyjechali odebrać córki z koncertu.
Nie przepraszali za Polaka zabitego w zamachu w Strasburgu.
Nie przepraszali za polskie siostry zabite w zamachu w Nicei.
Nie przepraszali za Polaków zabitych w zamachach w Londynie ani Brukseli.
Nie przepraszali za żadną z dziesiątek Polek zabitych przez obcokrajowca.
Nie czuli wspólnoty z krzywdą Polaków. Teraz czują że muszą przepraszać, za coś co dzieje się gdzieś daleko, za coś co nie istnieje w ich otoczeniu, ani nie jest ich winą bądź ich przodków ani nawet ich nie dotyczy.
Marksizm kulturowy robi niesamowite spustoszenie w umysłach ludzi
A powinni przepraszać za to wszystko, co wymieniasz że nie przepraszali? Skoro uważasz, że ktoś z PL powinien za to przeprosić, to daj przykład i zrób to pierwszy.
khorne pisze:że co? nie przypominam sobie o paleniu zniczy po permanetnych masowych mordach chrześcijan w Afryce i trylionach innych "tragicznych wydarzeniach". Z 3 tyg temu ISIS wtargnelo na porodówkę i wybiło w pień kobiety i noworodki. Jak mniemam mihumor palił wtedy znicze, składał kwiaty i palił świece w oknach.
A ty paliłeś wtedy znicze?
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No to wrzucę kolejne brednie. Tym razem rasistowską (jak każda, która sprawdza TE dane) statystykę przygotowaną przez The Washington Post, sól w oku dla osób dla wielu, także tutaj :spoczko:

W 2019 w całych USA policja zastrzeliła 9 nieuzbrojonych czarnych i 19 nieuzbrojonych białych. W 2019 czarni zastrzelili 15 policjantów. Natomiast w stanie Minnesota, skąd pochodzą protesty, czarni stanowią 5% ludności odpowiadając za 60-70% rozbojów i 55-60% morderstw. W skali całych USA czarni stanowią 13% generując w 2017 r. 90% konfliktów międzyrasowych z białymi, popełniając 60% mordów i dokonując 70% napadów. Podczas ostatniego długiego weekendu w USA miało miejsce 16 zarejestrowanych strzelanin, z czego 15 w wykonaniu czarnych

#BlackLivesMatters , czyli demolujmy kraj, bijmy niepełnosprawnych, kradnijmy ze sklepów i palmy auta :spoczko:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po pierwsze, statystyka przygotowana przez The Washington Post nie jest rasistowska i nie jest dla nikogo tutaj solą w oku. Ty chciałbyś żeby była, a już na pewno chcesz to tak przedstawiać. Co jest rasistowskie, to twoje stwierdzenia, które cytowałem wczoraj, sprowadzające się do tego, że "nie ma większych rasistów niż afroamerykanie", że "czarni zawsze", że czarnoskórzy zawsze mają mentalność Kalego i usprawiedliwiają w ten sposób największe zbrodnie. Te twoje stwierdzenia są rasistowskie. Statystyka TWP nie jest rasistowska.

Przy okazji, skąd masz takie dane? Ja na w statystyce TWP za 2019 rok naliczyłem wśród 56 "nieuzbrojonych" zastrzelonych przez policjantów 15 czarnych i 25 białych. Biorąc pod uwagę, że białych jest w USA 4,7 razy więcej, wnioski nasuwają się inne niż byś chciał. Choć zaraz może zaczniesz twierdzić, że nieuzbrojony czarny jest dla policjanta większym zagrożeniem niż nieuzbrojony biały.
Przy czym "nieuzbrojony" oznacza nie tylko brak broni palnej, ale jakiegokolwiek przedmiotu zakwalifikowanego jako broń (np. kamienia, łopaty, krzesła, pojazdu albo broni nie określonej) oraz statystyka dotyczy tylko zastrzelenia przez policjanta, a nie zabicia w jakikolwiek inny sposób. Tak, wiem co chcesz napisać: czarni są straszni. I rasiści z nich okropni ;-(

Twój sposób wypowiedzi świadczy o jakimś podwyższonym napięciu nerwowym. Mam nadzieję że to tylko chwilowe, bo inaczej może spowodować niekorzystne zmiany nieodwracalne.
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Ogłupianie ludzi "pandemią" koronawirusa powoli mija więc musieli znaleźć kolejny "przerażający" temat który usprawiedliwia podpalanie i niszczenie prywatnego mienia, kradzieże czy bicie niewinnych ludzi. Takie zachowanie na pewno przekona większość że wszyscy z nich są mili, grzeczni i uczciwi a policja się na nich uwzięła i ich prześladuje
Ostatnio zmieniony 05 cze 2020, 19:12 przez bjj, łącznie zmieniany 1 raz.
5km-16:48
10km - 35:46
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadza się. Co i rusz nowe tematy zastępcze, żeby tylko ludzie nie zaczęli mówić o potrzebie zmian ograniczających nadchodzące katastrofy, bo kierujący tym imaginarium na niezbędnych zmianach dużo by stracili. Znaczy się, zaczęli by mniej zarabiać ;-)
Ludzie z mocno wdrukowaną niechęcią do innych ras są niezwykle wdzięcznymi pacynkami do rozgrywania w tym teatrzyku.

Tu jest jakiś gość, który pokrótce to omawia:https://youtu.be/eA9Tpf5Uuxs?t=9466
Albo cały wywód od początku: https://youtu.be/eA9Tpf5Uuxs?t=9260
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Niestety lepiej nigdy nie będzie dopóki ludzie będę wierzyć w to co kreują media zamiast myśleć samodzielnie.
Którzy ludzie mają niby wdrukowaną niechęć do innych ras ? Tokiem " rozumowania" niektórych to pewnie np. ci którzy bronią swojego mienia przed zniszczeniem. No bo przecież jak to, w imie jakiegoś protestu nie pozwalać zniszczyć dorobku swojego życia.
Ogólnie to wszędzie rasizm, faszyzm, homofobia .... normalnie strach z domu wychodzić bo kimkolwiek byś nie był krzywo na ciebie patrzą i grozi ci niebezpieczeństwo
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Każdy przekaz otrzymujesz poprzez jakieś media a te sam sobie dobierasz - dobór jest wiec samodzielny, przekaz niestety zależny bo każdy, kto podaje Ci wiedzę ma jakieś poglądy i podaje Ci je wpływając na twój sposób myślenia. Samodzielne myślenie? Rozwiń może dokładniej co przez to rozumiesz?
Samodzielne myślenie i niezależne poglądy niezwykle mnie interesują i zawsze jestem chętny poznać jakie wykształcenie, wiedza i doświadczenie za nimi stoją, jaki dorobek intelektualny, który pozwala na tak wysoką samoocenę. Skąd czerpane są informacje, które pozwalają myśleć niezależnie. Ja na pewno nie aspiruję do takiego stanowiska bo jednak mam spore braki i za mało czasu wolnego na myślenie i niezależność.
Pytam, bo z doświadczenia wiem, że za zlepkami typu "niezależne poglądy" i "samodzielne myślenie" przeważnie stoją zwyczajne "moje poglądy" czy swojski sposób myślenia mojego środowiska, które zapewne jest niezwykle niezależne i czego nie kwestionuje bo każdy sobie może wybrać to od czego jest niezależny. I nic w tym złego.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Samodzielne myślenie czyli sprawdzanie i analizowanie wiarygodności podawanych informacji a nie ślepa wiara w to co wykreują media, politycy, korporacje..
Może niektórzy są na takim poziomie że taki język sprowokuje ich do myślenia
https://youtu.be/J8JQy37BSiE
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

To w tym linku to jest niezależne? Od czego? Sorry ale tego typu jutubowi głosiciele słowa objawionego mnie mocno żenują swpoim poziomem tak merytorycznym jak i formą- obie są jakby to ująć, takie przaśne może. Nie wiem o co chodzi może dlatego, że nie mam instagrama i jestem za stary. Może wolę jednak by ktoś jednak dotknął problemu głębiej niż powierzchownie i nie tam gdzie on nie leży, by unikał niepotrzebnych emocji bo nimi zaśmieca przekaz. Może mam za duże oczekiwania? Niezależne myślenie musi mieć element myślenia, sama niezależność jest mocno niewystarczająca. Raczej się nie zrozumiemy.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

A gdzie ja napisałem że to jest niezależne ? Co do poziomu to przecież we wcześniejszym poście o tym wspomniałem
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

To nie zrozumiałem gdyż pisałeś coś o sprowokowaniu do myślenia. Ryzykowna i śmiała teza w kontekście tego przenikliwego wywodu. Ale na pewno było to myślenie samodzielne. Lata temu w szkole na zajęciach ZPT samodzielnie karmnik zbudowałem. Wacek, nasz nauczyciel rzekł bym tego nie umieszczał na parapecie bo ptaszki mogą zginać w katastrofie budowlanej a i estetyka naszego i tak niepięknego, socjalistycznego budynku ucierpi.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Znany jest eksperyment z Londynu chyba, gdy dwóch podstawionych aktorów poszarpało się w klubie, przyjechała umówiona policja i pogotowie, po czym przesłuchiwano świadków. Niektórzy świadkowie zeznali, że któryś z nich miał nóż, inni widzieli że polała się krew. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca, ale oni szczerze zeznawali, że takie coś widzieli. Trick polega na tym, że każdy ma w głowie jakiś modelowy przebieg bójki w klubie i na tej podstawie jego mózg łączy jakieś fragmenty docierających do niego bodźców w obraz noża albo krwi.

Z innej beczki, byłem kiedyś w robocie w kraju tzw. starej UE. Miasto jak każde europejskie miasto: metro, jakieś centrum, główny plac, nuda. Po mnie pojechał tam kolega z firmy, którego ulubionym kanałem na jutjubach były egzekucje nagrywane przez ISIS. Po powrocie opowiadał, jak tam jest niebezpiecznie i jak żył w ciągłym stresie, bo wszędzie byli muzułmanie. Aż dziwne, że nie posiwiał z tego cały.
Innym razem mój wujek o poglądach silnie ksenofobicznych pojechał na tydzień w odwiedziny do rodziny w kraju na zachód od Polski. Po powrocie jego ulubioną historią było to, jak byli w hipermarkecie i widział na zakupach imigrancką rodzinę, której dzieci kradły towar z półek a matka nie reagowała. Jego zdaniem jest to tam częsta sytuacja. Trochę mnie to zdziwiło, bo sam mieszkałem w tym kraju przez rok i nic podobnego nie widziałem. Nie mam więc pewności, czy to co widział wujek rzeczywiście miało miejsce, ani czy wujek śledził tę rodzinę aż do kasy, że wiedział iż towar został ukradziony. Nie zapytałem o to, bo wujek oprócz posiadania specyficznych poglądów bywa też nieco nerwowy ;-)

Tak więc każdy ma swój obraz świata i zgadzam się z mihumor, że jeśli ktoś chwali się niezależnością myślenia to albo musi być tytanem intelektu na miarę Lema czy Kołakowskiego, albo jest głupcem pospolitym. Na pewno zaś samodzielnemu myśleniu nie sprzyja oglądanie jutjubera, którego zdaniem według kogoś tam innego pokojowe manifestacje opierają się na pobiciach, plądrowaniu sklepów itd. No najwyraźniej chłopak nie ogarnia, że w Ameryce mieszka dużo ludzi i że w czasie masowych protestów bandyci nie zamieniają się w pokojowych protestantów, jak przyzwoici obywatele, tylko korzystając z zamieszania robią swoje, tylko że bardziej.
ODPOWIEDZ