Komentarz do artykułu Kuba Wiśniewski na obozie NN Running Team - Podcast#1

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4103
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Kuba, a jest szansa, żeby to na spotify wrzucić ?
duzo problemów jest z tym ?
byłoby miło posluchać podczas biegania.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Kaptagat jest wyżej niż w Iten o jakieś 200-300 metrów. Przez to też jest tam już wyczuwalnie chłodniej. Poza tym Eldoret nie jest drugim pod względem wielkości miastem w Kenii. Po Nairobi masz przecież Mombasę, ogromne Kisumu nad jeziorem Wiktorii i po drodze do Eldoret mijasz Nakuru, które też jest większe od Eldoret.
Z ciekawych momentów, choć zaledwie ruszonych przez Ciebie, to oczywiście technika biegu Kipchoge. Mogę wyrazić tylko żal i to po raz kolejny, że najk tai wszelkie informacje dotyczące tego technicznego aspektu projektu NN. Ich tłumaczenie, że dane z dynamiki biegu, zbierane od Kipchoge i innych, mają służyć poprawianiu konstrukcji butów dla amatorów jest śmiesznym tłumaczeniem i zasługuje na wytknięcie im tego wprost.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

"Ich tłumaczenie, że dane z dynamiki biegu, zbierane od Kipchoge i innych, mają służyć poprawianiu konstrukcji butów dla amatorów jest śmiesznym tłumaczeniem i zasługuje na wytknięcie im tego wprost."

Tylko to troszkę nie jest tak jakbyś poszedł do działu R&D jakiejś firmy i poprosił, by pokazali troszkę danych? To wiadomo, że figę z makiem dadzą :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Problem w tym, że najk dorabia do tego teorię, która wpisuje się w ogłupianie klientów.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:Kuba, a jest szansa, żeby to na spotify wrzucić ?
duzo problemów jest z tym ?
byłoby miło posluchać podczas biegania.
In progres, postaramy się:)
yacool pisze:W Kaptagat jest wyżej niż w Iten o jakieś 200-300 metrów. Przez to też jest tam już wyczuwalnie chłodniej. Poza tym Eldoret nie jest drugim pod względem wielkości miastem w Kenii. Po Nairobi masz przecież Mombasę, ogromne Kisumu nad jeziorem Wiktorii i po drodze do Eldoret mijasz Nakuru, które też jest większe od Eldoret.
Z ciekawych momentów, choć zaledwie ruszonych przez Ciebie, to oczywiście technika biegu Kipchoge. Mogę wyrazić tylko żal i to po raz kolejny, że najk tai wszelkie informacje dotyczące tego technicznego aspektu projektu NN. Ich tłumaczenie, że dane z dynamiki biegu, zbierane od Kipchoge i innych, mają służyć poprawianiu konstrukcji butów dla amatorów jest śmiesznym tłumaczeniem i zasługuje na wytknięcie im tego wprost.
Yacool, to nie wykład tylko rozmowa.
Zwyczajnie się czepiasz się;-)
1. Nie wiem, o jakim miejscu mówisz (może kilkanaście kilometrów na wschód), ale "miasteczko" Kaptagat, w jakim byłem i 2 km oddalony od niego obóz NN Running Team jest na nieco powyżej 2400m (w obozie samym jest dokładnie 2435 m npm), czyli +/- jak w Iten. W trakcie krótkiego pobytu, gdy tam byłem zawodnicy biegali (również 30-tkę) na terenie na wysokości +/- 80 m (z tego co pamiętam, ale nie było tam na pewno wyżej).
2. Eldoret pod względem populacji jest na czwartym miejscu. Nairobi, Mombasa zdecydowanie największe, przez Nakuru jechałem, ale zapomniałem o nim w rozmowie. Powiedziałem jednak "Eldoret jest drugim bądź trzecim miastem w Kenii" - nie jako prawda objawiona, ale domniemanie, ale dzięki za sprostowanie i krótką lekcję. Człowiek się uczy całe życie.
3. Technika! No tak, mój faktycznie błąd, że w ogóle śmiałem cokolwiek o tym powiedzieć, to już i tak zdecydowanie za wiele! Powinno zająć cały podcast albo wcale. Tylko wstydu się najadłem.
4. Śmieszne tłumaczenie Nike - zasługuje na wytknięcie, trzeba to niezwłocznie zrobić.
Podsumowując, można na pełnym luzie przyczepić się do jeszcze stu stwierdzeń w tej rozmowie - na podstawie swoich przekonań, oczekiwań i stanu wiedzy. Ja mówiłem o swoich wrażeniach i doświadczeniach, jeśli to za mało podkreśliłem, to moja wina.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chyba dużo wziąłeś do siebie. Można przecież było zlać to o czym piszesz/piszę i mówisz/mówię. Tak będzie wygodniej? Sorry, że w tym trudnym dla nas okresie itd, itp...
Pozdrawiam
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

He he, no tak, tak, zapomniałem ponownie, że patent na krytykę i reakcję/sprostowania masz Ty.
Kurcze, ale też można było przecież zlać, to, o czym piszę. Za dużo wziąłeś do siebie w tym trudnym czasie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ochłoń, a zauważysz, że odniosłem to również do siebie, stosując przełamania "/".

Twój wywiad jest oczywiście bardzo ciekawy i wielu zainteresuje. Może warto by było w przypadku kolejnych podcastów podać w punktach czego dotyczą. Dla bardziej wymagających słuchaczy byłoby to eleganckim rozwiązaniem, żeby nie tracić czasu na ew. pierdoły.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie bardzo rozumiem po co wrzucać na spofify jeśli tak samo dobrze można posłuchać na SounCloud na którym to już jest wrzucone? Jak Kuba wrzucisz na Spotify to ktoś się zapyta a dlaczego nie wrzuciliście tego na iPodcast ?
No i cały ten wywiad jest Kuba nie na miejscu bo z Tobą a nie z Yacoolem. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może jestem przewrażliwiony, ale chyba nie wypada naczelnemu i byłemu naczelnemu uprawiać wycieczek osobistych. Jak myślicie? Moja krytyka jest jakaś bolesna, nieuzasadniona?
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3265
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Adam - po co na Spotify? Bo to można zgrać na zegarek i słuchać w trakcie biegania bez potrzeby zabierania z sobą z domu telefonu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

O zegarku nie pomyślałem.
Jacek - może masz racje. Ale ja sobie poprostu delikatnie żartuję.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12343
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A, to ok. spoko, bo już myślałem, że sobie żartujesz na poważnie.
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020, 18:41 przez yacool, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8733
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Adam - po co na Spotify? Bo to można zgrać na zegarek i słuchać w trakcie biegania bez potrzeby zabierania z sobą z domu telefonu.
Cichy sprzedał taki "amerykański" zegarek i teraz ze swojego nic nie posłucha :spoczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
ODPOWIEDZ