Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Drugi mityng Warsaw Track Cup z setkami

Drugi mityng Warsaw Track Cup z setkami

Drugi mityng Warsaw Track Cup z setkami
Patronat bieganie.pl
28-05-2019

W czasie drugich zawodów serii Warsaw Track Cup 2019, 5 czerwca amatorzy bieżni po raz kolejny rozgrzeją tartan na warszawskim Orle. Tym razem poza dystansami średnimi (3000, 1500 i 800 m) będzie okazja, by sprawdzić swoją szybkość w sprintach.

Podczas kolejnych mityngów WTC w stolicy uczestnicy rywalizacji zbierają kolejne dystanse do puli, dzięki czemu jesienią w wielkim finale będą mogli walczyć o medale i nagrody w klasyfikacjach generalnej, wiekowych i zespołowych.

Wszystkie serie startowe WTC podzielone są stosownie do poziomu sportowego zawodników. W szybkim bieganiu pomaga oczywiście tartanowa nawierzchnia oraz mocna muzyka, po zmroku światła reflektorów.

Dyrektor zawodów Mariusz Giżyński oraz nasza redakcja zachęca przy tym, by startując na tych zawodach, mimo pozornie krótkich dystansów, nie rozdrabniać się". Lepiej skupić się na jednej konkurencji i tam sprawdzić swoją dyspozycję - a więc pobiec najpierw mocno, a ewentualny późniejszy lżejszy występ potraktować jako dodatkowy element treningu. Do wyboru są olimpijskie dystanse 1500 i 800 metrów oraz trójka", od której zaczyna się program każdych zawodów.

Na drugim WTC, w środę 5 czerwca wieczorem na stołecznym stadionie Orła dojdzie do tego setka". Starty w sprincie odbywać się będą dla chętnych z bloków, przypominamy o solidnej rozgrzewce! Eliminacje 100 metrów od godziny 18.00, wielki i szybki finał o 20.40.

Warto przypomnieć, że właśnie na Orle kilkanaście lat temu w trakcie mityngu Pedro's Cup startował ówczesny rekordzista świata na 100 m Asafa Powell. Na bieżni przy Podskarbińskiej Jamajczyk nabiegał 10.02 - będzie więc można korespondencyjnie sprawdzić się z jednym z najszybszych ludzi na Ziemi...

A jak było na pierwszych zawodach cyklu 8 maja? O tym przeczytacie w naszej RELACJI oraz dowiecie się z poniższego filmiku.Rejestracja do drugiej odsłony zawodów, które objęliśmy honorowym patronatem medialnym, trwa. Zajrzyjcie na stronę imprezy.
INFORMACJE I ZAPISY WARSAW TRACK CUP 2019

Fot. tytułowe Aleksandra Szmigiel

Dyskusja

Forum bieganie.pl - największe biegowe forum

 • bieganie.pl | 04.09.2019
 • marcin9709 | 21.06.2019
  Super są impresy takie jak Warsaw Track Cup czy 1mila. Można poczuć się jak zawodowiec. Brakuje mi jednak podobnych zawodów z konkurencjami technicznymi tj. pchnięcie kulą czy skok w dal. Wiem jedynie o Mistrzostwach Masters i chyba tam są rozgrywane takie konkurencje.
 • Adam Klein | 29.05.2019
  Na biegi uliczne ludzie przyjeżdzają i żadne szatnie i prysznice nie sąnniesbedne.
  A w Chorzowie to raczej "antyklimatycznosc".
 • zoraw9 | 29.05.2019
  Pączek napisał(a):
  Tekst o dwóch pierwszych torach to trochę żart. Jednak przy wejściu wisi kartka, że nie można po nich biegać. Nie zdarzyło mi się żeby mnie wyganiali, a biegam czesto. Raz tylko byłem świadkiem jak ochroniarz wyganiał innych w dość chamski sposób i wtedy nie było żadnej grupy AZS z WATu ;)


  Moim skromnym zdaniem trzeba jak najbardziej chronić szczególnie 1 tor na bieżniach lekkoatletycznych. Ponieważ jak tysiące osób biega po 1 torze, w dzień w dzień, to może nawierzchnia na tym torze się zniszczyć. A jak ktoś po prostu przyszedł na stadion potruchtać, bez mierzenia tempa biegu, to może spokojnie biegać po 2, czy 3 torze. Wymiana nawierzchni to nie mały wydatek. Nowa nawierzchnia na bieżnie 8 torową, 400 metrową, to koszt kilkuset tysięcy złotych.
 • zoraw9 | 29.05.2019
  Adam Klein napisał(a):
  Ten Stadion Orła jakos jest dla mnie wybitnie mało klimatyczny. Nie myśleliście żeby zrobić to gdzie indziej? Wiem, że wybór w Warszawie nie jest łatwy, ale skoro odpada Agrykola to moim zdaniem fajniejszy jest chociażby Polonez lub WAT. Albo AWF.  Oprócz klimatu, organizator takich zawodów jak Warsaw Track Cup, bierze pod uwagę możliwość skorzystania z szatni, pryszniców, łazienki, to że stadion ma rozgrzewkowe boisko, oświetlenie. Ponadto Agrykola ma 4 tory na wirażach, a bieżnia na ORLE ma 8 torów na wirażach i 10 torów na prostych.
  Ponadto kwestia finansowa, czyli wynajęcie stadionu z całą infrastrukturą.
  Bo jakby tylko na klimatyczność patrzeć, to można by równie dobrze Warsaw Track Cup zorganizować na stadionie w Chorzowie, tylko wtedy by trzeba było zapłacić za dzień w okolicach 150 tysięcy złotych.
 • Pączek | 29.05.2019
  Tekst o dwóch pierwszych torach to trochę żart. Jednak przy wejściu wisi kartka, że nie można po nich biegać. Nie zdarzyło mi się żeby mnie wyganiali, a biegam czesto. Raz tylko byłem świadkiem jak ochroniarz wyganiał innych w dość chamski sposób i wtedy nie było żadnej grupy AZS z WATu ;)
 • barozi | 29.05.2019
  Na WAT pewnie sprawa jest do dogadania z kierownikiem ośrodka. Dwa razy w tygodniu bieżnia jest zajęta przez trenujących zawodników sekcji (od 16:00 do 20:00). Ten tekst o niebieganiu na pierwszych dwóćh torach to chyba anegdota po tym jak trener nie mógł się doprosić paru wolniejszych biegaczy o odpowiednie zachowanie na bieżni i zwolnienie "szybkich" torów do treningu.
 • Pączek | 28.05.2019
  Ale na wacie nie można biegać po pierwszym i drugim torze. ;)
 • Adam Klein | 28.05.2019