Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Uciekają przed zimą

Uciekają przed zimą

PZLA wraca do zgrupowań zagranicznych

Nasi czołowi lekkoatleci spędzą styczeń poza krajem. Polski Związek Lekkiej Atletyki wrócił do organizowania obozów zagranicznych. Biegacze uciekną przed polską zimą do Portugalii, RPA, Kenii i na Teneryfę. 

31 grudnia na stronie PZLA pojawiła się szczegółowa rozpiska najbliższych zgrupowań zagranicznych kadry. Najwięcej biegaczy obrało kierunek na Potchefstroom w Republice Południowej Afryki. Od 6 stycznia przygotować się będą tutaj: Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk, Joanna Linkiewicz i Wiktor Suwara. Dzień później dotrze do RPA Angelika Cichocka. Powrót planowany jest na 27 stycznia.

Grupa trenera Jacka Kostrzeby z Krystianem Zalewskim, Michałem Rozmysem i Katarzyną Jankowską trenować będzie natomiast w słynnym Iten. Michał Rozmys przebywa w Kenii już od miesiąca. Pozostali członkowie ekipy wylatują 7 stycznia, żeby wrócić do kraju na początku lutego.

W kameralnych warunkach początek roku spędzi małżeństwo Nadolskich. Karolina Nadolska z trenerem Zbigniewem Nadolskim od 5 stycznia mają zaplanowane dwutygodniowe zgrupowanie w portugalskiej Albufeirii nad Oceanem Atlantyckim. Niespełna 100 km na wschód w Monte Gordo do końca stycznia trenować będą z kolei nasze czołowe średniaczki: Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui.

Arona na Teneryfie między 6 a 28 stycznia gościć będzie natomiast Igę Baumgart-Witan, Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką, oraz Karola Zalewskiego.

10 marca ubiegłego roku Polski Związek Lekkiej Atletyki odwołał wszelkie wyjazdy na zgrupowania zagraniczne. W związku z epidemią COVID-19 do kraju w trybie pilnym wrócili chociażby Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, których obostrzenia zastały w amerykańskim Flagstaff. 

Przywrócenie obozów poza granicami kraju, to pierwsza dobra wiadomość, którą przywitał rodzimych lekkoatletów rok 2021. Dla części zawodników celem najbliższych zgrupowań będą Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu (4-7 marca).  

Zdjęcia: Marta Gorczyńska
Krzysztof Brągiel

Krzysztof Brągiel

biega od 1999 roku i nadal niczego nie wygrał. Absolwent II LO im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszka na Warmii. Najbardziej lubi startować na 800 metrów i leżeć na mecie.