Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Odpowiedzialni za rekord - rozmowa z Tomaszem Lewandowskim po RP na 2000 m Marcina

Odpowiedzialni za rekord - rozmowa z Tomaszem Lewandowskim po RP na 2000 m Marcina

Odpowiedzialni za rekord - rozmowa z Tomaszem Lewandowskim po RP na 2000 m
Podcasty Bieganie.pl
22-08-2020

19 sierpnia w Bydgoszczy Marcin Lewandowski pobił 29-letni rekord Polski na 2000 m. Podczas Memoriału Ireny Szewińskiej najlepszy polski miler pokonał 5 okrążeń w 4:57.09 i zajął drugie miejsce za Australijczykiem Ramsdenem.

O tym, co znaczy to osiągniecie dla sportowej drogi naszego medalisty MŚ oraz w jaki sposób dochodzi się do takich rezultatów w specyficznym, pandemicznym sezonie - mówi trener Tomasz Lewandowski. Współautor sukcesu w niedawnym wpisie na swoim Facebooku wyraźnie zaznaczył, że za osiągnięcia brata nie jest odpowiedzialna lekkoatletyczna centrala. Doświadczony szkoleniowiec przyznał nam, że problemy we współpracy na linii Lewandowski Team zmusiły go do szukania niekonwencjonalnych rozwiązań.

Z rozmowy dowiecie się przede wszystkim, jak aktualnie wygląda współpraca braci Lewandowskich i czemu jeden z najlepszych polskich trenerów pozostaje w Norwegii. Posłuchacie, dzięki czemu, mimo co i w jakim celu - udało się pobić w Bydgoszczy rekord z brodą. Mamy też odpowiedź na pytanie, dlaczego dyspozycja Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota, z którymi współpracuje nasz rozmówca, jest aktualnie tak różna.

Wywiad prowadzi Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.


<
Dyskusja

Forum bieganie.pl - największe biegowe forum

  • yacool | 26.08.2020
    No ciekawe co to za projekt się szykuje w wykonaniu trenera Lewego. Norwegia dla Europy zaczyna być jak Kenia dla Afryki. Marcin Lewandowski Ingebrigtsen, Adam Kszczot Ingebrigtsen, Angelika Cichocka Ingebrigtsen... Można sobie wymieniać. Z Patrycją byłby problem, bo ma już dwa długie człony i nie mieści się na numerze startowym. Kto wie, jeśli nie po drodze z rodzimą federacją, a norweska byłaby zainteresowana, to... Transfery z Kenii do Bahrajnu, czy innego Qataru są normą.