Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Kalkulator BMI

Współczynnik masy ciała (WMC) pochodzący od angielskiego współczynnika BMI (body mass index) i służy rozpoznawaniu nad- i niedowagi szkodzących organizmowi.

Poniższy test może być stosowany przez ludzi obojga płci i dowolnego wieku


Współczynnik masy ciała (WMC) pochodzący od angielskiego współczynnika BMI (body mass index) i służy rozpoznawaniu nad- i niedowagi szkodzących organizmowi.


Popularnie uznaje się iż prawidłowa waga daje wynik między 20 a 25. Zakres, który na podstawie licznych badań statystycznych jest uważany za najbezpieczniejszy dla zdrowia wynosi:


22,0 - 23,5 dla kobiet,
23,5 - 25,0 dla mężczyzn.


Twój wzrost:
cm


Twoja waga:
kg


Twój WMC:


Wartości mniejsze niż 20,7 u mężczyzn i 19,1 u kobiet uważane są za wskaźnik niedowagi, która może być szkodliwa dla zdrowia.


Wartości wskaźnika WMC większe niż 25 są powiązane ze zwiększonym ryzykiem zapadnięcia na choroby serca, cukrzycę i inne choroby. Najwyższy czas poprawić nawyki żywieniowe i zwiększyć aktywność fizyczną.


Wynik powyżej 30 to poważne ostrzeżenie: wzrasta ryzyko powstania wielu schorzeń układu krążenia, a nawet pewnych rodzajów raka. Należy jak najszybciej podjąć zdecydowane działanie - rozpocząć regularną aktywnoąć ruchową i przemyśleć dietę.


Uwaga:
powyższy kalkulator działa używając skryptu JavaScript. Jeśli masz z nim problemy sprawdź czy Twoja przeglądarka obsługuje JavaScript i jego obsługa jest włączona.