Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Małe rzeczy tworzą sukces

Małe rzeczy tworzą sukces

Podcast#23 Bogusław Mamiński

W studio Bieganie,pl ulokowane na wysokości AIR ZONE gości niesamowitą postać. Godzina rozmowy to za mało... Spotkał się z nami wicemistrz świata i Europy w biegu przeszkodowym (PB 8:09.18), finalista igrzysk w Moskwie oraz Seulu, długodystansowiec wszechstronny, który po kilku tygodniach treningu potrafił na swoje 50-te urodziny złamać 3 godziny w maratonie. Po zakończeniu kariery wyczynowej był zaangażowany w rozwój polskiej lekkiej atletyki, pełnił na początku XXI wieku rolę trenera blokowego wytrzymałości w PZLA. Ale to nie wszystko. Sport amatorski był dla niego tak samo fascynujący jak sport wyczynowy. Nasz gość organizował pierwsze wielkie biegi masowe nad Wisłą i do dziś jest zaangażowany w wiele biegowych inicjatyw m.in. Biegnij Warszawo. Zapraszamy na spotkanie z Bogusławem Mamińskim.

Jak młody chłopak poradził sobie z presją olimpijskiego stadionu na Łużnikach? Czym różnią się współczesne metody treningowe od tych stosowanych w latach 80-tych? Czemu metoda małych kroków sprawdza się najlepiej? Kto ma dzisiaj szansę na sukces w biegowym świecie? Co była stawką jego maratońskiego zakładu z kolegami? Jak wspomina swoją karierę i czy czuje się dziś doceniony?

Rozmowę prowadzi Kuba Pawlak. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.