Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Góry na nizinach z dr. hab. Miłoszem Czubą - Podcast

Góry na nizinach z dr. hab. Miłoszem Czubą - Podcast

Góry na nizinach z dr. hab. Miłoszem Czubą - Podcast
Podcasty Bieganie.pl
09-05-2020

Często powtarza się, że cały świat jeździ w góry. Mowa wówczas o treningu w warunkach hipoksji, który uskuteczniany jest od około 50 lat w sporcie wyczynowym. Jakie zmiany przebiegają w organizmie podczas treningu wysokościowego? Jakie są tego korzyści? Jak współcześnie wygląda taki trening? I czy jest zarezerwowany tylko dla wyczynowców? Rozmawiamy o tym z fizjologiem, teoretykiem i fascynatem sportu - zarówno tego profesjonalnego, jak i amatorskiego - dr. hab. Miłoszem Czubą.

Z kolejnego Podcastu Bieganie.pl dowiecie się też: czy trening wysokościowy to domena sportowców wytrzymałościowych, jaka wysokość nad poziomem morza jest najbardziej korzystna, jak powinien wyglądać wyjazd w góry i ile trwać, z czym się nie spieszyć i z czym nie przesadzić, by wrócić na niziny w formie. Dr Czuba opowiada ponadto o nowych badaniach i metodach sztucznej hipoksji, które zaczynają być dostępne również dla amatorów. Okazuje się, że długie i logistycznie skomplikowane wyjazdy w góry mają swoją alternatywę na nizinach, a kontrolowany trening wysokościowy może okazać się niezwykle skuteczną drogą podbijania formy na każdym poziomie zaawansowania.

Rozmowę prowadzi Kuba Wiśniewski. 

Życzymy dobrego odsłuchu!

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.


 


Dyskusja

Forum bieganie.pl - największe biegowe forum