Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Jesienne zakończenie kariery Anny Jesień

Jesienne zakończenie kariery Anny Jesień
Ostatnimi startami w karierze (na 400 m ppł i w sztafecie 4x400 m) Anna Jesień pomogła swojemu klubowi LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża awansować do lekkoatletycznej ekstraklasy.


DSC_0139.JPG
Anna Jesień wraz z mężem-trenerem Pawłem Jesieniem i działaczami klubu LŁKS Prefbet  Śniadowo Łomża.


W finale I ligi lekkoatletycznej w Toruniu, najlepsza polska płotkarka wystartowała mimo wakacyjnej formy. Na swoim koronnym dystansie uzyskała 59.15, a w długiej sztafecie wraz z koleżankami poprawiła rekord klubu - 3:57.49.


- Dziękuję wszystkim kibicom i mam nadzieję, że swoim bieganiem sprawiłam wiele radości. Mogę powiedzieć, że na zakończenie kariery czuję się spełnioną zawodniczką - mówiła po zwycięstwie na 400 m ppł.


Po biegu prezes klubu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża wręczył państwu Jesieniom ogromy kosz toruńskich pierników, dziękując za współpracę oraz życząc wychowania nowego pokolenia płotkarzy.

anna.jpg
Kiedy Anna Jesień żegnała się z kibicami i swoją piękną
karierą, w oku zakręciła jej się łezka...Anna Jesień (z domu Olichwierczuk) to wielokrotna mistrzyni Polski na 400 m ppł i 400 m. Jej największe sukcesy przypadają na rok 2007, kiedy to w biegu płotkarskim zdobyła brązowy medal MŚ w Osace i wyniosła na bardzo wysoki poziom rekord Polski - 53.86. Czterokrotnie występowała na Igrzyskach Olimpijskich (Sydney, Ateny, Pekin, Londyn), w stolicy Chin zajęła w finale 5 miejsce. W swojej medalowej kolekcji ma dwa brązowe krążki z ME w Monachium (4x400 m, 400 m ppł) oraz brąz z Goeteborga także w długiej sztafecie. Wraz z Zuzanną Radecką, Moniką Bejnar i Anną Guzowską poprawiła rekord Polski w tej konkurencji - 3:24,49, który dał 4. miejsce na MŚ.

Tegoroczny sezon, podopieczna Pawła Jesienia, także może zaliczyć do udanych. Została mistrzynią Polski, a wraz ze sztafetą 4x400 m zajęła podczas ME w Helsinkach ósme miejsce, dające awans na IO w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii wystartowała także na 400 m ppł, docierając do półfinału z rekordem sezonu - 55.44.

W swojej karierze reprezentowała także barwy m.in Skry Warszawa i AZS AWF Warszawa.


W imieniu redakcji Bieganie.pl oraz kibiców dziękujemy pani Ani za dostarczenie wspaniałych sportowych wzruszeń i emocji. Życzylibyśmy sobie jak najwięcej sportowców tej klasy w polskiej lekkiej atletyce!