Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Tomasz Szymkowiak: Żelazna łyda i wahania kariery - Podcast #17

Zdobyć pięć tytułów mistrza Polski z rzędu, to nie lada osiągnięcie. Nasz kolejny gość na długo zdominował krajowy bieg na 3000 m z przeszkodami (PB 8:18.23) i wciąż jest w stanie stawać na pudle krajowych czempionatów na bieżni oraz w przełajach. Wiele lat był żelaznym punktem naszej reprezentacji podczas międzynarodowych imprez, m.in. Drużynowych Mistrzostw Europy, o czym opowiadał niedawno w naszym cyklu "Niezły numer". Zaliczył również występ na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W ubiegłym roku dorzucił do swojej kolekcji złoto MŚ Masters w półmaratonie. Były pracownik kontroli jakości części lotniczych, organizator zawodów zajmujący się dziś pomiarem czasu, do tego trener amatorów - nadal ma wyczynowe ambicje. Gościem naszego podcastu jest znany ze swojej żelaznej łydki, choć dziś narzekający trochę na Achillesy  - Tomasz Szymkowiak.

Czemu na żużlowej bieżni wyprzedzał z lewej? Jak sam, bez większego doświadczenia trenerskiego i warunków, doprowadził się do medalu mistrzostw Polski? Ile razy chciał kończyć karierę? Czemu na obozach chował się w krzakach? Co według niego przyczynia się do kryzysu biegów długich w kraju? I wreszcie - jak pokonał naczelnego w jednym bucie? Nasz gość w strefie AIRZONE został poddany podchwytliwej Ankiecie na wysokim poziomie. Sprawdźcie, które pytania sprawiły mu najwięcej problemów...

Rozmowę prowadzą Kuba Pawlak i Kuba Wiśniewski. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.