Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Robert Celiński: Stadionowiec w Himalajach - Podcast #16

Gdyby tylko startował na bieżni, to i tak mógłby opowiadać godzinami o sekretach treningowych swoich szkoleniowców - Janusza Maciejewskiego i Janusza Wąsowskiego. Ale poza bogatą karierą na dystansach płaskich (PB 3:50.51 na 1500 m, 7. miejsce MP w półmaratonie) zdecydował się wyjść poza średniodystansowy schemat. Został kilka razy najszybszym zagranicznym zawodnikiem Tenzing Hillary Marathon, pokonał biegiem jeden z legendarnych szlaków Camino de Santiago, ma w planach wyprawy na Saharę i powrót w Himalaje. Jednocześnie bije się dziś o medale mistrzostw świata Masters na bieżni. Gościem redakcji Bieganie.pl położonej na wysokości 3000 m n.p.m. w strefie AIRZONE jest zaprawiony w bojach o oddech, znany z filmów „Chasing the Breath" i „Run Camino" - Robert Celiński.

Czy da się porównać cierpienie z bieżni, z tym z najwyżej położonego maratonu świata? Jak z kolei ten ból porównać do wielodniowej biegowej wyprawy szlakiem pielgrzymów Św. Jakuba? Co popycha go do bezgranicznego oddania się swojej pasji? Jak biegał za krowami i co sprawiło, że w ogóle trafił do sportu? Wreszcie - w jakiej roli najchętniej wystąpiłby u Polańskiego?

Gospodarzem podcastu jest Kuba Wiśniewski, który chętnie zagrałby Bronka Malinowskiego. Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.