Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Maratońskie historie Henryka Szosta - Podcast #10

Kolejny rekordzista w studiu Bieganie.pl! Zawitał do nas najlepszy w historii Polski maratończyk, którego 2:07:39 wciąż budzi respekt i jest punktem odniesienia dla długodystansowców w kraju. Człowiek niepokorny i nieustępliwy, ale jasno określony. Biegacz, który powtarza, że bieganie nie jest jego pasją, ale przede wszystkim pracą i potrafiący przesunąć granice bólu poza dystans 42,195 km. Zapraszamy na 50 minut spotkania z Henrykiem Szostem.

Jak dzisiaj, w wieku 38 lat, podchodzi do treningów? Jaką nową rolę pełni w wojskowym maratonie? Czemu nikt nie może zbliżyć się do jego rekordu? Czy są w Polsce warunki i ludzie, by podnieść poziom biegów długich?

Trzykrotny olimpijczyk opowiada też o swoich kolejnych igrzyskach, odsłania kulisy nawiązania współpracy z Leonidem Shvetsovem oraz mówi o tym, jak wyczerpane baterie w zegarku i ziąb pomogły mu w nabieganiu maratońskiego rekordu.

Henryk został poddany działaniu przerywanej hipoksji w naszej nowej redakcyjnej siedzibie i do tego wziął udział w podchwytliwej "Ankiecie na wysokim poziomie". Jak radził sobie ze złośliwymi pytaniami? Czy udało mu się zmieścić w limicie błędnych odpowiedzi? Czy zaśpiewał na koniec piosenkę?

Gospodarzem tego podcastu jest Kuba Wiśniewski.

Życzymy dobrego odsłuchu.

Kliknij we wtyczkę SOUNDCLOUD poniżej, by odsłuchać.