Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Mocnym akcentem zaczął się nowy turnus obozu biegowego
Drugi z letnich turnusów biegowych Bieganie.pl z Grzegorzem Gajdusem właśnie się rozpoczął. Pierwszy dzień to głównie test progresywny (więcej pisaliśmy tutaj). Osoby przyjeżdżające do nas po raz pierwszy często mają obawy, że sobie nie poradzą.

Krzysiek Janik, bieganie.pl: - Chyba nie mieliśmy takich przypadków, żeby ktoś czuł, że przez swój słaby poziom drastycznie odstaje od grupy. Myślę, że doświadczenia z prowadzenia zajęć dla bardzo zróżnicowanej grupy zawodników, choćby w trakcie Biegam Bo Lubię czy poprzednich obozów procentują. Zawsze zwracamy uwagę na to, żeby osoby mało lub stosunkowo mało doświadczone czuły się dobrze. Tym razem grupa jest szczególnie zróżnicowana, to znaczy mamy grupę dosyć doświadczonych zawodników, których naprawdę trzeba mocno zmęczyć, żeby czuli się zadowoleni. Szczególnie z nimi musimy uważać, bo jednak nie chodzi o to, żeby po powrocie dochodzili do siebie przez kilka tygodni pomimo zadowolenia z wykonania treningu w trupa, ale żeby pokazać im nowe możliwości rozwoju, wyłapać słabe strony, czasami namówić do odpuszczenia treningu co dla niektórych może się równać z okazaniem słabości. Bez mocnego bodźca nie ma postępu ale to co nas odbuduje to przecież regeneracja, nikt o tym nie pamięta dopóki nie wpadnie w przetrenowanie lub nie złapie kontuzji.

Drugi trening odbywał się początkowo w strugach deszczu, ale było ciepło i nikomu to nie przeszkadzało. Na koniec dnia wstęp do analizy testów na stadionie i przedstawienie planów na następne dni.

Poniżej - fotorelacja z testu.