Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Drugi dzień obozu - Droga Nad Reglami
Drugiego dnia obozu uczestnicy udali się na drogę Nad Reglami. Trudno powiedzieć, czy to jest oficjalna nazwa ale jest to bez wątpienia trasa dużo ciekawsza niż Droga pod Reglami, choć pierwsze 5 km i tak biegnie się Drogą Pod Reglami.

Z samego rana uczestnicy zostali poinformowani o podziale na grupy. Byli tacy, którzy poczuli się przypisani do grupy wg nich za mało zaawansowanej. Ale.....o tym za chwile.

Grupa najszybsza oraz średnia swoim zwyczajem poleciały do przodu. Z tyłu została oczywiście grupa najbardziej początkująca, której członkowie przy często zdecydowanym sprzeciwie zostali przymuszeni do dostosowania się di niskiego tempa na pierwszych kilometrach. Wielu początkujących zawodników obawia się, że biega na treningach za wolno w związku z czym biegają za szybko. Zwłaszcza w grupach o zróżnicowanym poziomie takie zachowania są widoczne. Zadaniem dzisiejsze treningu było pokonanie długiego dystansu o dosyć pofalowanym profilu na niskiej intensywności, dostosowanie się do zadanego niskiego tempa, pomimo często subiektywnie odczuwanej swobody i chęci przyspieszenia. Dla grupy początkującej ważne było też uczenie się odpoczywania w biegu, trening miał przebiegać w możliwie najniższych strefach intensywności.


Na zbiegu

Po 5 km rozpoczynał się 3 kilometrowy podbieg. Po krótkiej sesji rozciągania zawodnicy z grupy początkującej dostali nowe zadania - mieli odbiegać tak, aby trzymać się nieco wyższej strefy intensywności, wyznaczonej na podstawie wczorajszego testu. Na tym podbiegu znakomicie wyszło właściwe przypisanie zawodników do grup, zawodnicy którzy uważali, że zostali niewłaściwie przypisaniu musieli w końcu przyznać, że test nie kłamał i decyzja była słuszna. :)

Niektórzy kończyli podbieg sprintem, aby potem oddać się znowu spokojnemu, i relaksującemu 7 kilometrowemu zbiegowi do Szklarskiej. Grupy bardziej zaawansowane pobiegły dłuższą, 20 kilometrową trasą.

Poniżej - galeria z biegu grupy najmniej zaawansowanej. Za kilka dni, po zakończeniu obozu można spodziewać się jakiejś szerszej filmowej relacji.