Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
Tyson Gay i Alison Felix w kolcach projektu Andrzeja Bikowskiego

Tyson Gay i Alison Felix w kolcach projektu Andrzeja Bikowskiego

Tyson Gay i Allyson Felix pobiegną w Pekinie w butach projektowanych przez Polaka.

tyson_524.jpg

Adidas uruchamia właśnie kampanię promocyjną dotyczącą olimpiady w Pekinie, bohaterami są miedzy innymi Allyson Felix i Tyson Gay, którzy będą startować w kolcach projektu Andrzeja BIKOWSKIEGO, projektanta butów biegowych pracującego dla Adidasa, także naszego kolegi z forum. Cieszy nas także i taki polski akcent. Zapytaliśmy Andrzeja, czy były to dedykowane modele tylko dla Allyson i Tysona.

Andrzej Bikowski: " - Te kolce dla Allyson i Tysona są tylko dla nich. Przynajmniej na razie nie ma ich w ofercie adidasa. Były projektowane pod ich potrzeby, styl i upodobania kolorystyczne. Miałem okazje kilka razy się z nimi spotkać i obgadać szczegóły. Tylko oni będą w nich biegać w Pekinie.
Projektowanie kolców to super wyzwanie dlatego lubię to. Czysta funkcjonalność, zero marketingowego wpływu. W przyszłym roku adidas wypuści całą nową kolekcję kolców, którą w całości nadzorowałem. "

***


Tyson Gay - amerykański sprinter, rocznik 1982, Mistrz Świata na 100 i 200 metrów z zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Osace, najlepszy tegoroczny wynik na 100 m to jednocześnie jego życiówka (9.77 s, 28/06/2008).


Allyson Felix - amerykańska sprinterka, rocznik 1985, Mistrzyni Swiata na 200 m z zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Osace, w tym roku uzyskała życiówkę na 100 m (10.93 s, 09/05/2008).


Poniżej - kolce Allyson i Tysona.


alyson_1.jpg

tyson_2.jpg