Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij
5 ćwiczeń siłowych dla biegacza (VIDEO)

5 ćwiczeń siłowych dla biegacza (VIDEO)

Nie oszukujmy się - biegacze raczej nie lubią siłowni. W wielu przypadkach myślą, że to po prostu "nudne". Ale czasami naprawdę warto jest poświęcić trochę czasu na dodatkowy trening ukierunkowany na siłę ogólną. Prezentujemy, wspólnie z instruktorem z fitness klubu McFIT w Warszawie, 5 kluczowych ćwiczeń dla biegaczy. Swoją drogą - siłownia na której nakręciliśmy materiał jest otwarta 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku.

Na filmie zaprezentowany jest zestaw składający się z pięciu ćwiczeń. Ktoś powie: "tylko pięć"?! Tak. Myślę, że zaletą tego materiału jest między innymi właśnie to, że jest ich tylko pięć. Zwróciliśmy się z pytaniem do Michała Piekarskiego, kierownika Studia McFIT przy Świętokrzyskiej 3 w Warszawie, o zaprezentowanie najlepszych jego zdaniem ćwiczeń ukierunkowanych na bieganie.

Michał jest instruktorem ćwiczeń siłowych, ogólnorozwojowych, czasem biega, ale pewnie nie nazwałby się biegaczem w takim znaczeniu, w jakim w dużej mierze są nasi czytelnicy. Niektórzy mogą zatem pomyśleć: "Eee, co tam jakiś kark z siłowni może mi w bieganiu pomóc" (nota bene, Michał nie ma przysłowiowego karku).

Wiele lat temu funkcjonował pewien australijski trener - Percy Cerutty. Wychował kilku znakomitych zawodników, między innymi rekordzistę świata na 1500 m Herba Elliota. Percy był wielkim admiratorem ćwiczeń siły ogólnej, przykładał do nich wielką wagę. Dlaczego piszę o tym tutaj? W latach 60-tych wydał książkę: Bądź sprawny lub bądź przeklęty. (Jedną z niezwykłych historii związanych z Percym możecie przeczytać TUTAJ).Na jej łamach prezentował najważniejsze jego zdaniem ćwiczenia siłowe (też było ich niewiele). Pierwszym ćwiczeniem z obciążeniem, jakie tam pokazał, jest to samo ćwiczenie, które na filmie pokazuje Michał. Jest to ćwiczenia wśród biegaczy bardzo mało popularne ale bardzo popularne wśród miłośników pakowania: martwy ciąg.

Zapraszam do obejrzenia filmu.Przy okazji polecam McFIT - otwarty 24 godziny przez 365 dni w roku. Świętokrzyska 3. Trochę zazdroszczę Warszawiakom!