Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Maraton pamięci H.C. Andersena w Odense

odens_ban.jpg

W duńskiej miejscowości Odense odbyła się 8 edycja maratonu poświęcona pamięci Hansa Christiana Andersena pochodzącego z tego miasta. Wśród startujących zawodników pojawiła się nasza reprezentantka Agnieszka Lewandowska. Zawodniczka biegająca w barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego z Kowalewa Pomorskiego uległa jedynie Rosjance Irynie Songerlaynen oraz Kenijce Jane Rotich. Czas uzyskany przez Polkę - 2:45:39 jest gorszy o minutę i 26 sekund od jej rekordu życiowego na tym dystansie ustanowionego na maratonie w Dębnie w tym roku, gdzie była trzecia w klasyfikacji mistrzostw Polski.

Rywalizację mężczyzn wygrał Kenijczyk Jonah Kemboi z wynikiem 2:15:05, pozostałe dwa miejsca na podium zajęli także zawodnicy z Afryki: drugi był zawodnik z Zimbabwe Philip Bandawe, a trzeci Kenijczyk William Kiprotich. Kemboi był drugim zawodnikiem Flora Maratonu Warszawskiego w ubiegłym roku, wtedy też ustanowił swój rekord życiowy na tym dystansie wynoszący 2:12:34.

Wyniki 8th H.C. Andersen Marathon:

Mężczyźni
1. Jonah Kemboi (Kenia) 2:15:05
2. Philip Bandawe (Zimbabwe) 2:15:27
3. William Kiprotich (Kenia) 2:17:43

Kobiety
1. Irina Songerlaynen (Rosja) 2:42:15
2. Jane Rotich (Kenia) 2:43:48
3. Agnieszka Lewandowska (Polska) 2:45:39