Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij

Ekonomia biegu - czy należy się nią przejmować?

Ekonomia biegu - czy należy się nią przejmować?

Komu lepsza ekonomia da najwięcej?

Komu lepsza ekonomia da najwięcej?

Walka z wiatrakami, rozprawka o progu mleczanowym

Kiedy mówimy o progu, to o czym innym pomyśli biegacz amator a o czym inny polski wyczynowiec maratończyk. Nazewnictwo wywołuje nieporozumienia, chciałoby się powiedzieć...

Typ wytrzymałościowy kontra szybkościowy - who is who

Chociaż wszyscy składamy się w 70% z wody, a maraton dla każdego ma 42 kilometry, optymalny sposób przygotowań różni się w zależności od charakterystyki zawodnika.

Ekonomia wysiłku u biegacza

Na czym polega ekonomia wysiłku fizycznego? Naukowcy podają kolejny sposób na zbadanie możliwości fizjologicznych organizmu.

Sauna i trening w cieple mogą poprawiać twoje wyniki

Wystarczy kilka treningów lub wejść do sauny, które zaadoptują nas do ciepła by pomóc nam nawet wtedy, gdy nasz start będzie w chłodnych warunkach.

Głodowanie po treningu: wnioski po wykładzie Profesora Hawleya

Jaki wpływ na adaptację mięśni może mieć działanie wbrez temu co powszechnie uważamy za zdrowe i wskazane, czyli ograniczanie spożycia węglowodanów po treningu.

Wyniki ankiety na temat wpływu upału na trening, rozmowa z Dr. Mikulskim

Czy upały mają wpływ na to jak biegamy? Oczywiście, że mają. Postanowiliśmy jednak zbadać w jaki sposób mają. Przeprowadziliśmy w niedzielę ankietę, w której zapytaliśmy...

Trudny czas dla biegacza – uważaj na przetrenowanie!

Nic tak nie boli sportowca, kiedy ciężka praca idzie na marne. Niestety nie zawsze więcej i mocniej oznacza lepiej, ponieważ można się przetrenować, a wtedy jest już za...

Dotlenienie mózgu wśród Kenijczyków

Dotlenienie mózgu wśród Kenijczyków. Czy wysoki poziom dotlenienia mózgu, to czynnik przyczyniający się do sukcesów wśród elity Kenijczyków w biegach długodystansowych?