buty chroniące kostkę

skafanderek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2007, 21:57

Nieprzeczytany post

Mam problem z kontuzjami stopy. Ortopeda polecił mi opaske uciskowa i właśnie buty za kostkę, które będą ją chronić. Byłem w kilku sklepach, ale niczego nie mieli. Gdzie i jakie można znaleźć. Nie ukrywam, że cena jest istotna, tzn. nie bardzo moge wydac wiecej niz 250 zl

Ewentualnie bede wdzieczny za podpowiedz jak jeszcze chronić stopę?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale nie robi sie butów biegowych które są za kostkę.
Jeśłi musisz w takich biegać to chyba raczej jakieś koszykarskie. Z drugieh strony - one nie są zbudowane specyficznie do dłuższych biegów.
Myszu
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Witam!!! Jeżeli masz problem ze stawem skokowym to polecam zakładać stabilizator i normalne buty do biegania. Jeżeli to nie wielki uraz to miękki z neoprenu jeżeli to coś poważniejszego to któryś z modeli McDavida lub Active Ankle tzw. stabilizatory siatkarskie.
Rash
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2006, 22:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

czołem.


Opowiem Wam coś:)

W 2002 roku skręciłem staw skokowy lewy podczas grania w siatkówkę. Miesiąc dochodzenia do siebie i zapomniałem o tym;) Biegałem i wszystko bylo OK. Potem w grudniu 2005 roku stało się to samo, tylko już na grubszą skalę - zerwałem więzadła w lewym stawie skokowym.
Jestem na tym forum znowu, bo dopiero wczoraj doszła noga do siebie. Dopiero od wczoraj mnie nie boli:) Próbowałem po tej drugiej kontuzji biegać w różnych butach - bolało.

Znalazłem takie cudaki: Adidas CC2 Light Hi. - profesjonalne buty do siatkówki, za kostkę. Systemów stabilizacji - jak mrówków:)

Dopiero w tych butach nie boli mnie staw skokowy. I nie obchodzi mnie, że wyglądam jak klaun - bo buty są wielkie i czerwone;)

pozdrawiam, Rash.

EDIT: oczywiście próbowałem biegania w różnych stabilizatorach wcześniej. W McDavidzie też, ale nie wyrobiłem - bo jestem ostrym pronatorem i wewnętrzne kostki mi się ocierały o twardą ścianę stabilizatora.
[img]http://img.userbars.pl/105/20972.gif[/img]
Dwa psy na tarczy- jeden gryzie, drugi warczy.
56 [pięćdziesiąt sześć]. Bez reszty.
ODPOWIEDZ