Przyczep achillesa/pięta

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
AuT
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2006, 10:05

Nieprzeczytany post

Witam,

Przejrzałem wątki mówiące o problemach z przyczepem Achillesa (oraz ostrogą), ale nie do końca oddają one mój problem.

Po powrocie z wakacji zacząłem znów biegać po 3 miesięcznej przerwie - 3x w tygodniu po 40-50 minut. W pierwszym tygodniu nie było problemu, lecz niestety w drugim ów nadszedł.

Bolą mnie okolice przyczepu Achillesa - bez znaczenia w jakich butach chodzę czy biegam (choć w tych do biegania trochę mniej - lepiej przyglegają do stopy). Obmacywałem przyczep i stwierdziłem dziwną rzecz - gdy go naciskam (z różnych stron) czuję jedynie minimalny ból, natomiast gdy pocieram to miejsce (z góry na dół, tak jak but rusza się na stopie) to boli znacznie mocniej. Przy obciążaniu stopy miejsce w ogóle nie boli.

Problem zdaje się leżeć w tym dziwanczym pocieraniu/obcieraniu buta o przyczep, ale nie są to żadne zwykłe obtarcia skóry (chodzę po górach trochę, więc wiem). Nigdy wcześniej podobnego problemu nie miałem, a wy? Cóż to jest i co powinienem robić (prócz ewentualnej wizyty u lekarza)?

Pozdrawiam
Bartek
New Balance but biegowy
juancruz
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 21 sie 2005, 20:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

czesc,
pewnie widziales watek zalozony takze i przeze mnie. Aktualnie lecze wlasnie ostrogi (w prawej nodze wieksza, ale to lewa boli bardziej przez nadciagniecie/przeciazenie achillesa)

Dostalem takie zalecenia, ktore pewnie i Tobie moga pomoc, choc radze udac sie do ortopedy (najlepiej sportowego!):

Cwiczenia: naciagania miesnia lydki w partii gornej i dolnej (nie znam fachowych nazw, ale chodzi o uelastycznienie miesnia a co za tym idzie, jego wydluzenie itp.)

- 3 x dziennie psikanie sprayem schladzajacym
a wieczorem dodatkowo:
- voltaren zel - nakladam duza warstwe, aby wchlaniala sie przez 30 minut
- potem okladam lodem na 5 minut

Koniecznie podnies piete przez wkladke pod piete - ja mam wkladke zelowa akurat i to pomaga - odciazenie!

Tak to wyglada

Co do ocierania, to mam to samo: w weekend i wieczorami stopa odpoczywa, ale w tygodniu buty garniturowe i obtarcia wracaja a co za tym idzie bol takze

6 tygodni bez biegania, choc moglbym potruchtac po 2 tygodniach leczenia, ale wole sie wyleczyc i wrocic do biegania na maxa zdrowy w okolicy XI czy XII tego roku

JC
juancruz
Wyga
Wyga
Posty: 139
Rejestracja: 21 sie 2005, 20:14
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

lekarz, ktory robil mi USG dal mi jeszcze dobra rade:

"zaiwestuj w buty a nie w lekarzy!"
Awatar użytkownika
Acid
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 22 lis 2003, 10:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bedlno k/Kutna

Nieprzeczytany post

Rzadnych ćwiczeń, prawdopodobnie masz początkowe stadium zapalenia ścięgna achillesa. Przerwa, maść, lód, idź do lekarza.
Greg
ODPOWIEDZ