Komentarz do artykułu Spotkanie z Karoliną Nadolską, Poznań, 29 marca, 18:00

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jeżeli macie jakieś pytania do Karoliny, to proszę pisać. Postaramy się je zadać podczas spotkania.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Takie niby oczywiste:
Jaki wynik jej sie marzy, w sensie uwaza, ze ja na niego stac oczywiscie w przyszlosci (10k, polowka, maraton)?
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Ta kadencja - to jest naturalna (= niekorygowana) czy wypracowana - efekt jakichś prób z innymi (wyższymi) kadencjami?

PS.
Będzie jakiś filmik z tego spotkania dostępny?
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rozmowa zeszła również na temat kadencji i długości kroku. Pracujemy nad materiałem z tego spotkania.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Super, cierpliwie bede czekal.
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Też czekam, zwłaszcza na wnioski z kadencji, mam podobne odczyty z tego parametru i jestem bardzo zainteresowany wnioskami.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3214538774 relacja foto
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z około godzinnego spotkania:
http://bieganie.pl/?show=1&cat=10&id=9261
Piotr Łobodziński
Wyga
Wyga
Posty: 134
Rejestracja: 23 kwie 2009, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szkoda, że Karolina zawsze liczy na dzień konia. Życzyłbym sobie aby kiedyś "zaryzykowała" i pobiegła równo a najlepiej negative split.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak, to tez mnie kiedyś uderzyło, że mówiła, że "kiedyś uda się utrzymać to tempo". To się tez propaguje na myślenie innych zawodników, bo "skoro Karolina tak mówi" to tak widać trzeba.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Dzieki, super wywiad. Taki zywiolowy. Jakze inny od tego, ktory czytalem ladnych pare lat temu. Mam wrazenie, ze to dwie rozne osoby. Niby nadal wazny jest trening i samo bieganie, ale widac ogromny luz i dystans do siebie. Niesamowita przemiana.
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Fajny materiał !
Brakowało mi ciętej riposty @yacool-a.

aaa i jaki człowiek z widowni, non stop wcinał się w rozmowę. Strasznie nie ogarnięty;-p
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To miał być krótki wywiad po biegu, a wyszła otwarta, spontaniczna rozmowa. Wcześniej Karolina zaznaczyła, że jest raczej typem samotnika i nie szuka rozgłosu. Tymczasem z planowanych 20 minut zrobiła się godzina dla ekstrawertyczki. Jeszcze 9 minut i przegadałaby swój cały półmaraton. Jeżeli na jesieni pobiegłaby jednak w Poznańskim maratonie, tak na zasadzie ułańskiej fantazji, to trzeba będzie uszykować miękkie fotele na kolejną rozmowę, bo potrwa zapewne 2 godziny i 24 minuty.

Dzisiaj rano dostałem maila od Kuby Szymankiewicza, który jak wszyscy sądzili był pacemakerem Karoliny. Wstawiam cały jego list.
Dzień dobry,

dzień po biegu, oglądałem retransmisję poznańskiego półmaratonu i muszę przyznać, że nie dziwie się Państwu, kiedy twierdziliście, że byłem pacemakerem Karoliny. Zresztą prawda jest taka, że podczas tego biegu została napisana cudowna, spontaniczna historia. Zrozumieliśmy się bez słów. Nie pozostało mi nic innego jak poprowadzić Karolinę do rekordu. Taka niepisana forma, była dla mnie czymś najcudowniejszym w sporcie (przez kilkanaście lat grałem w piłkę nożną, a biegam od kilku lat).

Pierwszy raz oglądałem taką relację - nie licząc relacji z mojego ostatniego maratonu w Eindhoven - w takiej oprawie, na dużym poziomie. Żałuję, że nie mogłem wpaść na spotkanie w sklepie biegacza, ale po pierwsze praca w Gdańsku i treningi zmusiły mnie do oczekiwania na materiał video.

To co najbardziej zaimponowało mi u Karoliny, to odwaga. Wykorzystała mój start-test, taki treningowy, co postawiło mnie w trudnej sytuacji. Biec swoje według założeń, czy jednak lekko modyfikować plany podczas biegu? Przyznaję się, że kiedy dogoniliśmy Pawła Tarasiuka, chciałem już wrócić do mocniejszego tempa. Coś mnie tam jeszcze powstrzymało i ruszyłem na 20 km.

Śmieję się z dwóch rzeczy. Nigdy nie przypuszczałbym, że dojdzie do takiej niespodzianki, że amator i człowiek, który za bardzo nie żyje bieganiem - oprócz treningów - pomoże KN, ale jednocześnie nie spodziewałem się, że Karolina Nadolska kiedykolwiek mnie spowolni i nie da szans na życiówkę. ;)

Pozdrawiam,
Jakub Szymankiewicz
Natomiast czas na riposty przewiduję dzisiaj wieczorem, podczas wykładu o technice biegu.
Zapraszam
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

trzeba przyznać, że chłopak ładnie się rozwija (biegowo). W tym roku raczej 2:20 nie poleci, ale za rok, dwa ??
ODPOWIEDZ