MŚJ w BnO

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
Drewniacki
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 15 cze 2004, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

No właśnie. kto się z was wybiera. To niby impreza dla juniorów, ale chyba będzoie można na tych trasach wystartować poza klasyfikacją. Można się bardzo przyjemnie przebiec po lesie z mapą...
Kazigu! To świetny trening przed rajdami! Większość światowych napieraczy ma też osiągi w BnO!
[b]Drewniacki[/b] says:
[i]Rock'n'Roll, baby![/i]
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Masiulis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1140
Rejestracja: 06 lis 2002, 00:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mam kontakt do jednego z organizatorow, mozecie zapytac czy mozna sie tam jakos pokrecic po trasie
[url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Grupa Trójmiasto[/url]
"Nie ma drogi do szczescia - szczescie jest droga"
Ibex
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 21 mar 2003, 16:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

:orany: BnO!! Super a gdzie co kiedy?? Pewnie w trójmieście. A kto organizuje, Olech??
Ibex    
MariusZ_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 324
Rejestracja: 31 sty 2004, 16:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdansk

Nieprzeczytany post

Cześć Ibex,

Kazig wyczaił to ostatnio. Impreza 4-11 w naszych lasach trójmiejskich. Link: Mistrzostwa Świata Juniorów w BnO
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakoś pokręcić się na trasie? Jak to sobie wyobrażacie?
Awatar użytkownika
krzycho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2397
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Po zawodach krecić sie na trasie będzie można do woli. Tylko ze zawodach pościągają lampiony, a punkty na BnO są CIUT trudniejsze niż na rajdach ;)
[i]i taaak warrrto żyć[/i]
k
Awatar użytkownika
Drewniacki
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 15 cze 2004, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Ja gadałem jakiś czas temu z gościem który normalnie w BnO startuje. Karolem Kalsztainem mianowicie. Może ktoś kojarzy? To taki trójmiejski guru biegów i marszy na orientację. On miał takowy plan co by wystartować zaraz za juniorami. Dostać normalnie, elegancko kartę i mapę i biec tak jakby się było juniorem, tylko że potem nie zawisnąć w klasyfikacji końcowej, a mieć te czasy dla własnej satysfakcji.
Tylko chyba mnie trochę poniosło z reklamowaniem tej imprezy. Bo ta impreza będzie się odbywać w godzinach porannych. Ja mam wakacje - więc się cieszę. Ale niektórzy wtedy pracują...
Tak czy siak postaram się dziś zadzwonić do Karola i dowiedzieć się co i jak.
Biegi są zdajsie we wtorek, środę i piątek.
[b]Drewniacki[/b] says:
[i]Rock'n'Roll, baby![/i]
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiedziałem, że ktoś może mnie zrobić biegaczem na orientację, wiedziałem, że mistrzem świata, ale nie podejrzewałem, że zostanę jeszcze kiedyś juniorem
Ibex
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 21 mar 2003, 16:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Quote: from krzycho on 8:51 am on July 2, 2004
Po zawodach krecić sie na trasie będzie można do woli. Tylko ze zawodach pościągają lampiony, a punkty na BnO są CIUT trudniejsze niż na rajdach ;)
Punkty są dużo trudniejsze niż na rajdach, pozatym nie sądzę aby propozycja startowania jako junior była do zaakceptowania dla organizatorów. Jeżli są to MŚJ to nie ma szans aby ktoś niepowołany dostał się na trasę. Ale sądzę, że przy okazji są jakies otwarte zawody.

Kazig, sądzę że zaskoczyłyby Cie szybkości na jakich goście biegają po lesie :)

Kurcze..... biegałem kiedyś na MŚJ .... pod kołem podbiegunowym :)
Ibex    
Awatar użytkownika
Drewniacki
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 15 cze 2004, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

To fakt! Prędkości są takie że treudno nadążyć. Na prostej i piaszczystej drodze się utrzymasz. Mi się nawet zdażało wyprzedzać. Ale w lesie ni kija. Jaką oni mają technikę biegu! Nie wiem czy wogle zwalniają przechodzęc z drogi na przełaj! Poza tym skubańcy zawsze wiedzą jaka trasa jest dla nich optymalna (czytaj najszybsza, niekoniecznie najkrótsza)
[b]Drewniacki[/b] says:
[i]Rock'n'Roll, baby![/i]
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciągnie Ibex do lasu, co nie?

Swoją drogą kiedyś próbowałem znaleźć jakieś informacje do do formy stricte biegowej w BnO. Zastananawiałem się, czy do BnO trafiają niespełnieni biegacze, którzy, są za słabi na biegi uliczne i mitingi, a tu mogą eventualnie coś wygrać. Oczywiście doceniam umiejętność nawigowania. Ale np. zapytam weźmy tegorocznego Mistrza Świata Seniorów w Bno, ciekawe jakie on ma życiówki?

Na pewno by mnie zaskoczyły te szybkości, to by dało do myślenia, że w naszych lasach się tak szybko da biegać :zero:
Ibex
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 21 mar 2003, 16:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Jakie ma życiówki?? Wiesz, gdy ja biegałem w kadrze to czasami biegaliśmy na biegach ulicznych i często byliśmy w czubie lub wygrywaliśmy. A mój kolega w pewnym momencie przerzucił się na starty uliczne i ..... biegał 10 w granicach 30' :)

A mnie ciągnie do lasu :)

A jestem w stanie się zalożyć, że zdecydowana większość biegaczy ulicznych wygrywających na szosie nie była by się w stanie utrzymać za naszymi biegaczami po lesie.
Ibex    
Ibex
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 21 mar 2003, 16:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Masz w dużej części Drewniacki rację. Nie zwalnia się wbiegając do lasu. Masz racje dla biegacza na orientacje najważniejsze jest wybranie OPTYMALNEJ trasy nie koniecznie najkrótszej i to optymalnej biorąc pod uwagę także swoje predyspozycje biegowe. A co techniki biegu to nie jest ona optymalna na szosę.
Ibex    
Awatar użytkownika
Kazig
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2518
Rejestracja: 01 paź 2001, 11:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy mam to rozumieć, że topowi orientaliści biegają szybciej od prawie wszytskich topowych biegaczy ulicznych?

A może są tacy, którzy są nawet najlepsi np. biegają poniżej 30m na 10km?

Nie, już chyba zrozumiałem, las - to zmienny teren, a ulicznicy w takim prawie nigdy nie trenują, no i dochodzi element orientacji i chyba psychy, bo w ulicznym biegniesz prosto i nic Cię nie ochodzi, a w lesie to ciągłe myślenie o kierunku. Wydaje mi się.

A Ty nie chciałbyś spróbować adventure racing, navigatorzy są w cenie ;)
Ibex
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 21 mar 2003, 16:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak teraz, ale kiedys najlepsi orientaliści kręcili się w granicach 30' na dyszkę. Moim zdaniem topowi orientaliści biegali (biegają) na prawdę dobrze i gdyby startowali na szosie byli by zawsze w czubie. Nie mówię o wygrywaniu ale na prawdę był to (jest) wysoki poziom biegowy. Mistrzowie Świata w BnO czasami miali także medale na Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych.

Co do prędkości w lesie to Kazig mówię, że normalny szosowy biegacz nie byłby w stanie utrzymać się w lesie za biegaczem na orientacje nawet gdyby nie musiał czytać mapy i się orientować w terenie :)
Ibex    
ODPOWIEDZ