Komentarz do artykułu Po premierze "Chasing the Breath" - filmu o przygotowaniach Roberta Celińskiego do Everest Marathon

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
kibic
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2016, 11:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W 2017 roku na te same zawody wybiera się Piotrek Hercog
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No to moze byc ciekawy "sprawdzian" poziomu Roberta.
realista
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2015, 13:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:No to moze byc ciekawy "sprawdzian" poziomu Roberta.
Tu nie ma co sprawdzać. Za czasów seniora, w szczycie formy Celiński był zawodnikiem ledwo drugiej klasy sportowej. Teraz ma ponad 40 lat i raczej lepszy nie jest. Pamiętam, że parę lat temu przegrał na Biegu Niepodległości w Warszawie z Iwoną Lewandowską na 10 km. W górach zapewne będzie w czołówce, bo jednak konkurencyjność jest znikoma, ale z dużo młodszymi rywalami (chociaż nie ma ich zbyt wielu) będzie miał problemem w rywalizacji.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mówię o sprawdzeniu poziomu górskiego. Poziom z biegów płaskich jest oczywiscie bardziej transparentny. Ale patrząc na ilość pracy jaką tam wkłada to wycena jego poziomu górskiego (poza Himalajami) wydaje mi sie ciekawa.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Nie widziałem filmu ale słuchałem audycji na TOK FM z Robertem. W sposób interesujący z wielką pasją opowiadał o Nepalu i innych projektach. Czasem bardzo "odjechanych", jak na przykład pomysł aby pokonać trasę rajdu Paryż-Dakar.
Z relacji Roberta wynika, że nie pracuje zarobkowo, biega i pisze książkę o swoich wyczynach. Mnie osobiście zaskoczyło to, że nie ma stałego dochodu a starość wcześniej czy później nadejdzie. Na pytanie prowadzącego z czego ma zamiar w bliskiej i dalszej przyszłości się utrzymywać, powiedziałe że min. z pisania wspomnień, publikacji filmów, współpracy ze sponsorami. Mając szacunek dla Roberta i jego dokonań, uważam że będzie to trudne. Co prawda realizuje swoje projekty ale aby zaistnieć w mediach, w przestrzenią publicznej, potrzebę są sukcesy spektakularne. Na pewno nie są nimi start w Himalajach. Oczywiście, jest to ciekawe i fascynujące ale głównie w obszarze środowiska biegaczy. Po za nim, gdzie ludzie się pytają,...a ile to ten maraton ma kilometrów, trudno będzie zaistnieć na dłużej.
Oczywiście, mogę się mylić ale tak mi się wydaje,...
bjj
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 560
Rejestracja: 12 maja 2012, 19:39
Życiówka na 10k: 35:46
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kuj-Pom

Nieprzeczytany post

Wszystko fajnie tylko po co pisać o filmie którego nie można obejrzeć? Człowiek czyta artykuł, "nakręca" się na obejrzenie filmu a na końcu informacja o tym, że nie wiadomo w jaki sposób będzie można obejrzeć film
5km-16:48
10km - 35:46
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Moze będziesz mógł kupić jako dodatek do gazety, moze bedzie kupiony przez jakaś telewizje. Bedzie na pewno do obejrzenia na jakichś festiwalach.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

bjj pisze:Wszystko fajnie tylko po co pisać o filmie którego nie można obejrzeć? Człowiek czyta artykuł, "nakręca" się na obejrzenie filmu a na końcu informacja o tym, że nie wiadomo w jaki sposób będzie można obejrzeć film
No i mozna obejrzeć :)
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Będą też inne terminy? Bo akurat nie mogę, a chętnie bym się wybrała...
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Ktoś widział?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja widziałem już wcześniej, wrażenia opisałem tutaj: https://bieganie.pl/?show=1&cat=10&id=9161
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Film oglądałam wczoraj we Wrocławiu i powiem, że był porywający. Godzina minęła niespodziewanie szybko. Bodajże 2 tygodnie temu byłam na "Biegaczach" i wyszłam z tamtego filmu szczerze mówiąc rozczarowana. Po tym filmie jestem pełna emocji, dawno nie spotkałam osoby, która z taką pasją opowiadałaby o bieganiu, bieganie jest Roberta życiem, wszystkim, podporządkowuje mu swoje życie bez reszty. W filmie powiedział coś takiego, że o marzeniach trzeba mówić, bo wtedy daje się szansę na ich krystalizację, on chce wygrać w Himalajach, albo chociaż być w pierwszej trójce. Po filmie miałam okazję chwilę z nim porozmawiać, pasja wylewa się z niego i tylko jest jedna zadra - kontuzja Achillesa, kiedy pożyczyłam mu zdrowia przez pogodną twarz przemknął cień, w oczach pojawiła się powaga, powiedział wtedy, że to najbardziej potrzebne, jak nie może biegać popada w depresję. W filmie podobały mi się zdjęcia, muzyka i naturalność w sposobie bycia Roberta.

Za 2 - 2,5 miesiące ukaże się trailer nowego filmu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
blas
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 405
Rejestracja: 04 sie 2009, 12:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Byłem dziś na filmie, na drugim pokazie we Wrocławiu.
Bardzo fajny film, podobał mi się :)
Zrobiony w konwencji filmów The Wolpertinger(które polecam, np o Tonym Krupicka albo o Jenn Shelton znaną z Urodzonych Biegaczy - [*]ten jest za free[EDIT: jednak nie za free, ja widzę pełną wersję bo kupiłem] https://vimeo.com/ondemand/outsidevoices ).

Adam pisał, że za dużo gadane, a moim zdaniem to dobrze. Może jest mniej niedopowiedzeń, ale dzięki temu lepiej poznajemy bohatera.
Bardzo pozytywnie zakręcony gość:)
Fajnie, że Robert opowiada o biegu bez zadęcia i ogólnie ma dystans do siebie(takie przynajmniej odniosłem wrażenie).

Jak ktoś lubi góry albo Azję albo tam był albo się wybiera, to tym bardziej warto obejrzeć.
Byłem na treku do EBC, więc oglądało się jeszcze przyjemniej, bo w każdym kadrze były znajome miejsca.

Co do samego biegu, to dziwi mnie, że sam organizator powtarza na filmie nieprawdę jakoby na dystansie 42km było w górę 2777m. Faktycznie tyle jest ale stóp, czyli ok 1000m. Na szczęście na nowej wersji strony już nie ma info o takim kosmicznym przewyższeniu na "biegu w dół".

Adam napisałeś w recenzji "w miejsca gdzie nasycenie krwi tlenem spada często do poziomu poniżej 50% tego co mamy na nizinach".
Nie wiem czy człowiek może żyć z takim natlenieniem, poniżej 85% jest już sinica. Pamiętam, że na ok 4200mnpm miałem wysycenie ok 93%.
Chyba Ci się pomyliło z ilością(bezwzględną) tlenu w powietrzu względem tego co jest na poziomie morza.

Ogólnie film bardzo polecam.
ODPOWIEDZ