Komentarz do artykułu O co chodzi w projekcie Nike: Złamanie

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.

Jaki wynik uda się zrobić?

< 2h
3
14%
Rekord Świata
16
73%
Słabiej niż Rekordu Świata
3
14%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam, sorry ale artykuł napisany tak trochę z pozycji wujka dobra rada "ja wiem lepiej, przecież to co robią jest zupełnie bez sensu". Ciężko mi się odnieść, bo nie ma linka do szczegółów (nie chce mi się szukać), ale dlaczego krytykować dobór zawodników nie znając drogi, którą chcą iść? Przecież nikt nigdzie nie powiedział, że każdy z nich będzie trenował na tyle żeby polecieć maraton 2:01-2:00 - może któryś jest jedynie po to, żeby pomóc w badaniach (przykładowo rekordzista świata HM) lub ewentualnie służyć za PACE czy współpracownika na treningach i zawodach docelowych?
Jeśli ja bym się miał do tego odnieść, to jeśli w ogóle ktokolwiek z tej brygady ma szanse to pobiec, to... ten najmłodszy za kilka lat. A reszta może mu jedynie pomóc w przygotowaniach i robić za "wiatrołap" podczas zawodów docelowych (pewnie Berlin).
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tu jest źródło. http://news.nike.com/news/2-hour-marathon
Rzeczywiście, nie wiem jaką chcą iśc drogą.
Uznałem, że napisanie Newsa na bazie tego linku który wkleiłem wyżej jest bez sensu.
Mam na tyle dużo obserwacji własnych wokół tej całej koncepcji sub2hr, że uznałem, że muszę to napisać.
Bez żadnego filtra to takie treści mogą puścić w Onecie czy TVN24.
Może Lelisa Desisa jest bardzo dobrym wyborem, ale u nas powinien być merytoryczny komentarz.
Czyli, żeby komunikat Nike był zestawiony ze zdaniem kogoś z branży i osadzony w kontekście historycznym (czyli, żeby pokazać, że takie projekty już gdzieś tam funkcjonują).
Poza tym to jest przecież chyba ciekawe w związku z tym, że wystawiają Kipchoge a nie Bekele, którzy są u tego samego agenta?
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem złamanie 2h zadziała na niekorzyść tej dyscypliny. Psychologiczna bariera jest bardzo mocna, drugiej takiej nie będzie (raczej ciężko wyobrazic sobie maraton w 1h, nawet 1,5h to kosmos). Przez pewien czas zrobi się głośno, fala zainteresowania wzrośnie, ale potem nie będzie już kolejnego tak wyrazistego celu
Endomondo
Obrazek
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Poza tym to jest przecież chyba ciekawe w związku z tym, że wystawiają Kipchoge a nie Bekele, którzy są u tego samego agenta?
Ich życiówki z 2016 różnią się o 2 sekundy, Bekele pobiegł w Berlinie gdzie (moim zdaniem) warunki i trasę miał nieco lepsze niż Kipchoge w Londynie. Nie da się oczywiście tego porównać, pejsi w Berlinie biegli dość słabo, szarpane to był i nie pamiętam jak Londyn wyglądał - ale żeby ocenić dlaczego ten czy inny trzeba by właśnie mieć info "ze źródła", w tym momencie przefiltrowałeś oczywiście część marketingowego bełkotu, ale z drugiej strony dorzuciłeś też trochę autorytarnych stwierdzeń (moim zdaniem) bez pokrycia.
Adam Klein pisze:Czyli, żeby komunikat Nike był zestawiony ze zdaniem kogoś z branży i osadzony w kontekście historycznym (czyli, żeby pokazać, że takie projekty już gdzieś tam funkcjonują).
To jest oczywiście ok i fajnie, że się pojawiło.
Adam Klein pisze:Może Lelisa Desisa jest bardzo dobrym wyborem, ale u nas powinien być merytoryczny komentarz.
No tak, ale tak naprawdę bez potwierdzenia u źródła mamy "przefiltrowany onet" i wyszedł z tego (znów moim zdaniem) FAKT czy Super Express. Dlaczego? Ano dlatego że co by nie napisać nie wiadomo dlaczego go wzięli, zresztą całość oparta jest na jego jednym wyniku nabieganym już prawie 4 lata temu w Dubaju...

To samo Tadese - bez informacji co chca z niego wyciągnąć sami niczego nie wymyślimy raczej. No chyba że marketingowo "rekordzista HM bęzie pomagał przy rekordzie M" i cała papka dookoła tego.


Zobaczymy.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

marek84 pisze:No tak, ale tak naprawdę bez potwierdzenia u źródła mamy "przefiltrowany onet" i wyszedł z tego (znów moim zdaniem) FAKT czy Super Express. Dlaczego? Ano dlatego że co by nie napisać nie wiadomo dlaczego go wzięli, zresztą całość oparta jest na jego jednym wyniku nabieganym już prawie 4 lata temu w Dubaju...
U jakiego źródła? U Lelisy? Czy u kogo? I dlaczego FAKT? Przecież pokazałem tabelę, która jest bardzo wartościowym branżowym komentrzem do tematu, gdzie widać, że nawet jeśli patrzeć na parametr: Wiek/Wynik to jest czterech "lepszych" niż Lelisa:

Tsegaye MEKONNEN
Hayle LEMI
Tesfaye ABERA
Ayele ABSHERO
Awatar użytkownika
rolin'
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1824
Rejestracja: 25 cze 2013, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: małopolskie

Nieprzeczytany post

A gdyby na płaskim asfalcie wyznaczyć pętle 5 km i owinąć ją rękawem, w którego wnętrzu byłyby statystycznie najlepsze warunki atmosferyczne do bicia rekordu maratońskiego, i na taką trasę zaprosić topowych zawodników, to może mielibyśmy progres?
BLOG - KOMENTARZE
5 km - 19:09 (01.09.18)
10 km - 38:28 (11.03.18)
HM - 1:25:11 (18.03.18)
M - 3:13:15 (09.09.18)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:) Może dobry pomysł
Awatar użytkownika
hatek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 276
Rejestracja: 25 lut 2009, 00:09
Życiówka na 10k: 41:48
Życiówka w maratonie: 3:28:01
Lokalizacja: Warszawa a dokładniej Praga

Nieprzeczytany post

Jak marketingowiec powiedziałbym raczej, że Nike czuje, że za 3-5 lat na sztandarowej imprezie Adidasa, w Berlinie, przy dźwięku fanfar, któryś z zawodników złamie 2h i próbują temu zaradzić na poziomie wizerunkowym.

Przy tej okazji powstanie cała linia produktów Nike "SUB.2", których miliony kupią konsumenci "Sub.4".

Kasa się zgadza.
Prawdopodobnie jestem Laską Kabacką.
Na pewno należę do Afterrunners.
Biegam dla własnej przyjemności.

W treningu skupiam się na bogatej, różnorodnej diecie, odpoczynku i poszukiwaniu czasu na chwilę biegu. Do 3:30 w maratonie to wystarczy.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tutaj jest troche wiecej napisane o tym projekcie.
Rowniez drobne info o tym jak wybierano do niego biegaczy.

Nike’s Audacious Plan: Break the 2-Hour Marathon Barrier in 2017
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Faktycznie dobry artykul pod linkiem.
Ciekawe jak wyliczyli owe 100 sekund do "urwania" przez zastosowanie draftingu.
W kontekscie, czy to wzgledem tego co juz jest wykorzystywane (pacemakerzy), czy przy lepszym ich zorganizowaniu i wspolpracy z zawodnikiem biegnacym na sub 2. Tak jak to jeszcze czasami mozna zobaczyc, gdy 2 meskich pejsow prowadzi zawodniczke.
A i taki komentarz Zersenay Tadese musi zrzucic kilka kilogramow, by mu się wynik w maratonie poprawil. Jak zrzuci tak z 4 (a jest z czego), to od razu dostanie "kopa".
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1130
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Adam

Myślę, ze na pytanie "dlaczego nie Bekele", odpowiada ten cytat z artykułu runnersworlda "For the three athletes involved, agreeing to forgo the lucrative spring marathon season is a calculated risk".
niabock
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2016, 18:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polska też będzie miała swój udział - rekord padnie w Dębnie:)
Z http://rw.runnersworld.com/sub-2:
One unheralded race is in the tiny Polish town of Debno, where, since 2000, elite runners have finished 79.2 seconds faster on average than they do on other courses. Who knows what might happen if top racers showed up for a sub-two attempt in Debno, whose course follows straight country roads, and which comes in early April, when the average temp is just 42°F?
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Qrcze, musze w Debnie pobiec, rekord murowany :bum:
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

... o ile nie wieje...
biegam ultra i w górach :)
ODPOWIEDZ