Komentarz do artykułu „Sztuka zwycięstwa” – opowieść fantastyczna o jednej z największych firm sportowych na świecie

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chyba od trzech lat zabieram się za opisanie tych właśnie wszystkich przemilczanych przez Phila Knighta spraw. Nie chodzi o jakieś sprawy fabryk w Indonezji wokół czego było kiedyś głośno, ale wokół właśnie tych relacji z ludźmi o których Kuba napisałeś. Bo moim zdaniem wpływ tych innych ludzi na sukces Nike to było 90% a nie 50%. Prawdopodobnie bez niesamowitego nosa Knighta nie byłoby takiego sukcesu ale to jest wg mnie absolutnie niesamowita historia, jak człowiek bez żadnych* kreatywnych umiejętności stworzył taką firmę. Jobs i Wozniak - nie ma wątpliwości, że byli kreatywni. Bill Gates - to samo. Ale u Knighta jest totalnie odwrotnie. Z tego powodu uważam tę historię za fantastyczną ale oczywiście książka którą Kuba zrecenzował nie pokazuje tej historii z tymi wszystkimi niuansami jakie koniecznie trzeba by pokazać. Moje opinie o Knighcie bazuję na głównie dwóch pozycjach: Swoosh (Strasser&Becklund) i Bowerman (Moore), trochę na książce Out Of Nowhere, rozmowach z pracownikami Nike i obserwacjach własnych.

* - Od razu zaznaczam, że uważam, że Knight był wybitnie kreatywny jeśli chodzi o zrozumienie czym jest biznes. I mam dla niego duży szacunek, choćby za jego działalność charytatywną, niedawno przeznaczył 500 mln USD !!! dla University of Oregon, kilka lat wcześniej 400 mln USD na centrum badań nad rakiem w Portland.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Myśląc o kreatywnych myślałem o: projektowaniu, programowaniu, itd. Ale biznes też pewnie może być kreatywny.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

fantastyczna w tytule użyłem w dwóch znaczeniach jednocześnie - świetna, ale też nierzeczywista.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

Ksiazka całkiem dobra. Ciekawie opisana jest ta "legendarna" amerykańska wolność gospodarcza prowadząca do realizacji American Dream :). Toz czasami miałem wrażenie, ze nasz Urzad Skarbowy mniej niszczy przedsiębiorczość niż ichni urząd celny czy paru urzędasów :).
ODPOWIEDZ