Komentarz do artykułu Henryk Szost - Na podbiegu, trening wytrzymałości siłowej Rekordzisty Polski w maratonie

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Keadwen
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 09 maja 2015, 15:31
Życiówka na 10k: 46:53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo fajny reportaż, przyjemnie się go ogląda. Brakuje mi trochę rozmów z Henrykiem podczas powtórzeń, ale filmy o zawodnikach na bieganie.pl trzymają swój dobry poziom :)
Awatar użytkownika
FilipO
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 602
Rejestracja: 15 maja 2011, 21:27
Życiówka na 10k: 38:15
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Ciekawe podejście z tą sprzedażą. Osobiście nie wykupię, bo 10zł za 25min filmu to trochę za dużo dla mnie. Jeśli Henio wygra w Fukuoce to zbijecie fortunę, bo każdy będzie chciał poznać Jego tajemnice treningowe ;). Trzymam kciuki.
Obecnie: wieczny kontuzjusz.
Stare dzieje i rekordy życiowe:
5km - 18min 32s - rok '13
10km - 38min 14s - rok 13'
Sterynski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pozwolę sobie zadać pytanie, które nasunęło mi się po obejrzeniu filmu (do tej pory tylko czytałem).
Komentarz z offu mówi o dostosowaniu takiego treningu do potrzeb amatora.
Ale mam wrażenie, że te opisy jak zwiększenie intensywności czy wydłużenie albo zmniejszenie liczby odcinków są względem siebie przeciwne. Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Bo to nie jest gotowy patent na rozwiązanie problemu (adaptację takiego treningu).
Przy sterowaniu treningiem interwałowym jest pięć parametrów (powiedzmy) którymi możemy takim treningiem sterować (plus jeden lub dwa dodatkowe).
One tworzą nam taką matrycę która powoduje, że jeśli w jednym miejscu dodamy, to w innym musimy odjąć.
Mógłbym zamiast "zmniejszenie liczby odcinków" powiedzieć, zwiększenie liczby. Dałem zmniejszenie bo akurat wcześniej powiedziałem o wydłużeniu odcinka.
Tak więc moje słowa to nie instrukcja działania a jedynie pokazanie przykładowych parametrów którymi możemy sterować aby taki trening stuningować do własnego przypadku.
Taki tuning powinien odbywać się raczej indywidualnie, 1-1
Moglibyśmy oczywiście dać jakiś jeden schemat ale jestem pewien, że na jednych zadziałałby dobrze a na innych źle.
Jeszcze raz zatem mówię, ja po prostu wymieniam trzy przykładowe działania.
Sterynski
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ok, dziękuję.
Awatar użytkownika
rusolis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że pomysł z płatnym dostępem wypali i bieganie.pl nie będzie musiało być tak paskudnie przepełnione reklamami.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rusolis pisze:Mam nadzieję, że pomysł z płatnym dostępem wypali
Tak, to ciekawa proba zwiekszenia zyskow strony, aczkolwiek wydaje mi sie, ze niespecjalnie sie sprawdzi.

Jednym uchem sluchalem poprzedniego, zamieszczanego tu przed paru dniami, wywiadu z H. Szostem, w ktorym przez jakis kwadrans kwękał, ze urzednicy z PZLA nie powiedzili mu, jak uzywac dostarczonych suplementow. Dorosly, trzydziestoparoletni mezczyzna - i nie wpadl na pomysl, ze poza okazionalnym przebraniem sie za zolnierza i braniem żołdu za bieganie, samodzielnie moglby sie chciec dowiedziec czegos wiecej na temat zawodu ktory wykonuje?

Osobiscie na pewno nie skorzystam z zapoznaniem sie z kolejnymi opowiesciami tego typu - przypuszczam, ze znow bedzie jojczenie, ze czegos mu nie dali, badz bylo za goraco, a on nie lubi jak jest goraco etc.

Niedawno widzialem film Mela Gibsona "Hacksaw Ridge" - kino ponadprzecietne, produkcja kosztowala ok. 40 mln. USD i za obejrzenie 2h filmu zaplacilem 17 PLN. W porownaniu z tym, biorac pod uwage "Value for money", cena 10 PLN za dwadziescia pare minut wynurzen H. Szosta wydaje mi sie BARDZO wysoka...
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

@Robert
Oferowany film jak się domyślam dotyczy raczej zagadnień typowo treningowych.

Z ciekawości zapytam, jaka cena wydaje Ci się być adekwatna?
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dla mnie żadna cena za obejrzenie pojedynczego 20 min filmiku nie będzie adekwatna.
Moim zdaniem trzeba przygotować dużo ciekawych treści odgrodzić paywallem(jeżeli chcecie w ten sposób finansować bieganie.pl zamiast reklam i prezentacji produktów pisanych przez dystrybutorów) i udostępnić je wszystkie razem za stałą miesięczną opłatą i to może by się sprawdziło, ale nie płatność za jeden 20 minutowy film.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Porównanie z filmem fabularnym nie jest do końca dobre, ale faktycznie 10 zł to wygórowana cena. Z drugiej strony pewnie za 2-3 zł nie ma sensu się w to bawić. Szczerze powiedziawszy gdybym miał już płacić to wolałbym jakiś materiał "pisany", do którego mógłbym w dowolnym momencie wrócić. Wystarczy to porównać np. do dowolnej książki, która kosztuje w granicach 30 zł, a zwiera na pewno dużo więcej przydatnych informacji.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
wozniak
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2008, 23:52
Życiówka na 10k: 33:45
Życiówka w maratonie: 2:36 I Warszawski
Lokalizacja: PABIANICE

Nieprzeczytany post

Niestety nic odkrywczego.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

whitemamba pisze:Dla mnie żadna cena za obejrzenie pojedynczego 20 min filmiku nie będzie adekwatna.
Moim zdaniem trzeba przygotować dużo ciekawych treści odgrodzić paywallem(jeżeli chcecie w ten sposób finansować bieganie.pl zamiast reklam i prezentacji produktów pisanych przez dystrybutorów) i udostępnić je wszystkie razem za stałą miesięczną opłatą i to może by się sprawdziło, ale nie płatność za jeden 20 minutowy film.
Oczywiście, to jest jakiś model docelowy ale od czegoś trzeba zacząć.
Do tej pory wszystkie filmy były za darmo więc nie ma czego tam dodać. Ale będzie przybywało.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze: Z ciekawości zapytam, jaka cena wydaje Ci się być adekwatna?
To na pewno nie jest material dla mnie - w zaden sposob nie wykorzystam informacji tam zawartych (o ile naprawde cos wartosciowego tam jest, poza narzekaniem...).

W sumie to nie wiem, do kogo to mialoby byc skierowane?
Czlowiek biegajacy amatorsko na pewno nie bedzie potrafil przelozyc treningu zawodowca na swoje warunki, no a jak kogos "na powaznie" ekscytuje poprawianie czasow, to raczej placi juz komus doswiadczonemu za ukladanie planu treningowego. A placic ot tak, za pare ewentualnych historyjek?

Ot, kolejny eksperyment z proba zarabiania na tresci w Sieci. Wielu probowalo, niewielu sie udalo - watpie, aby akurat tutaj zadzialalo.

A czy cena jest wysoka czy niska - to na pewno sprawa subiektywna, ale dla porownania, miesieczny dostep do archiwow tygodnikow typu "Polityka" czy "Wprost" (DZIESIATKI TYSIECY artykulow) to 20 PLN. Miesieczny abonament filmowy w Netflix, czyli setki (tysiace?) godzin komercyjnych filmow, to ok. 30 PLN, vs. 20 min. H. Szosta za 10 PLN.

Dla mnie najwieksza wartoscia tej strony jest Forum - ma najwyzsza wartosc merytoryczna, jest tu najwiecej rzeczy ktore moga mnie mniej lub bardziej zainteresowac. Nie jakies artykuly-ciekawostki, oplacane teksty reklamowy czy zestawienia statystyk, ktore widac na glownej stronie.

Teraz na samej gorze sa tam:
- H. Szost podbiega - ciekawostka, film za pieniadze, nie dla mnie;
- Oboz sylwestrowy - reklama;
- Japonia poziom - ciekawostka;
- Wyprzedaz sklepu - reklama;
- Motywacja - nie potrzebuje;
- H. Szost o diecie - ciekawostka z jojczeniem na PZLA, sluchalem jednym uchem;
- Parkrun - nie dla mnie;
- Maraton Gor Stolowych - ogloszenie;
- Odziez Kalencji - oplacony tekst reklamowy.

Wartosc jest w Forum, nie w wyliczeniu powyzej.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Czyli to nie kwestia finansów, a raczej treści samej w sobie.

Youtube kiedyś zapowiadał, że wprowadzi płatną częśc materiałów.

Nie wiem, czy to się już dzieje, czy jest w fazie projektowania.

Ktoś ma wiedzę w tej kwestii? Można by poszukac jakiegoś odniesienia do stawek (jeśli jest inny system niż abonamentowy). Bo porównywanie do masowo kupowanych produkcji hollywoodzkich, czy z drugiej strony do dużych wydarzeń sportowych transmitowanych w systemie PPV chyba nie do konca ma sens.

Dla mnie film z jednego treningu profesjonalisty jest umiarkowanie atrakcyjny. Bardziej zainteresowałby mnie w miarę kompletny material z treningow ambitnego amatora, ktory robi postępy.
ODPOWIEDZ