OSHEE for Runners

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8775
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Kiedyś na jakimś biegu dostałem butelkę OSHEE.
Przeczytałem skład i podziękowałem. Pamiętam, że było tam pełno różnej chemii, zawierał m.in. aspartam.

Sama treść zamieszczonego artykułu mnie nie zaskoczyła.
Wolę sam robić sobie izotoniki.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Naprawdę ktoś to kupował z uwagi na jakiś kolagen? Przecież gdyby kogoś obchodziło co tam jest, to przeczytał by etykietę i odstawił czym prędzej na półkę. Ludzie kupują to głównie dzięki obecności "galaktycznych" na etykiecie. Większości więc nie oszukano, bo "galaktyczni" rzeczywiście tam są.

Poza tym dziwi mnie, że kogoś to dziwi.
upoconejajka
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2015, 13:40
Życiówka na 10k: 41:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:Naprawdę ktoś to kupował z uwagi na jakiś kolagen? Przecież gdyby kogoś obchodziło co tam jest, to przeczytał by etykietę i odstawił czym prędzej na półkę. Ludzie kupują to głównie dzięki obecności "galaktycznych" na etykiecie. Większości więc nie oszukano, bo "galaktyczni" rzeczywiście tam są.

Poza tym dziwi mnie, że kogoś to dziwi.
Akurat kiedyś porównałem sobie etykiety z produktem konkurencji i konkurencja o wiele lepszy skład posiada.
Awatar użytkownika
zapa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:53
Życiówka na 10k: 46:00
Życiówka w maratonie: 03:48:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Może tak ogarnąć jakiś pozew zbiorowy przeciwko Oshee.
Wielu z nas dało się zrobić w konia a wobec opinii GIS sprawa może być łatwa do wygrania.

Mamy biegowego prawnika na sali? :)
Zapraszam: http://www.biegamblog.pl - wyjątkowy blog o bieganiu :) - testy, recenzje, porady, relacje,
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Z tego, co pamiętam, to jedynie Gatorade ma dość przyzwoity skład z minimalną ilością E.
No i Isostar.
Powerade już słabo wygląda.

Oshee to jakaś tragedia. Już po przeczytaniu etykiety poczułem się chory. :sss:
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
Awatar użytkownika
comar
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 193
Rejestracja: 13 cze 2011, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post

Oshee to chyba najbardziej moczopedny napój jaki pilem. A juz dawno temu mu powiedzialem afU.
Obrazek
qamil
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 156
Rejestracja: 23 kwie 2013, 22:04
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Od pewnego czasu kompletnie zrezygnowałem z izotoników i przestawiłem się na samą wodę.W wodzie wysokomineralizowanej minerałów jest kilka razy więcej.Jeśli dobrze nawodnisz się przed treningiem i w ogóle podczas całego dnia to do niczego izo nie jest potrzebne.Argument o tym, że uzupełniają niewielką ilością węglowodanów też jest śmieszny.
Awatar użytkownika
MEL.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1590
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:27
Życiówka na 10k: 46:56
Życiówka w maratonie: 3:43
Lokalizacja: Las Kabacki
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ze względu na zawarty w składzie tego napoju kolagen wegetarianie omijali go szerokim łukiem.
lunarglide
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 12 gru 2014, 21:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja kupowałem raz na jakiś czas dla butelki ;-) chociaż jak miałem wybór to wolałem Cisowiankę w 0,7.
Ale tu nie chodzi o to czy skład nam odpowiada w sensie zdrowotności czy nie. Czy to sama chemia czy nie. Chodzi o oszustwo. O nic więcej. Jeśli to prawda a podejrzewam , że tak to nie wystartuję nawet w biegu, który będą sponsorować.
Corrida
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 05 sie 2016, 12:11

Nieprzeczytany post

cóż..żenada
Kris79
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2016, 12:02
Życiówka na 10k: 41:00:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

poważnie Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Krakowie zmartwił się, że w tym napoju jest za mało kolagenu?
A nie widzą problemu, że napój zawiera aspartam ? Żenujące. No ale skoro w Polsce można go dodawać do leków i suplementów dla niemowlaków to o czym my tu dyskutujemy . Dla nieświadomych proponuję poczytać lub jakiś dokument zobaczyć.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kris79 pisze:A nie widzą problemu, że napój zawiera aspartam ? Żenujące.
Aspartam to mały pikuś. Nie widzą nawet problemu w sprzedawaniu silnie uzależniającego narkotyku, którym jest nikotyna. a że zajęli się brakiem jakiegoś kolagenu? Może konkurencja podpowiedziała im, czego mają szukać.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sprostowanie Bieganie.pl w kwestii Oshee for Runners: http://bieganie.pl/?show=1&cat=91&id=8923
Jaraja
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 14:44
Życiówka na 10k: 37:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Dwa lata temu pisałem emaile do czołowych producentów izotoników czy nie mogą czegoś zrobić z tą chemią w napojach. Wszyscy odpisali mi, że składniki izotoników są dozwolone przepisami prawa i nie widzą problemu. Żenada. Bądźmy świadomymi konsumentami i zbojkotujmy po prostu ich produkty skoro oni nie chcą nic z tym zrobić.
Ja dałem sobie z nimi spokój. Woda z cytryną czy grapefruitem z dodatkiem soli kamiennej i miodu w zupełności wystarcza. Chemii mówię zdecydowane NIE!!!
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Powiatowa Stacja Sanitarna nie wystąpiła o ukaranie OSHEE karą finansową. Chodzi o zawartość białka w butelce (0,328 g) bo wg Stacji Sanitarnej, jest to ilość tak śladowa, że reklamowe twierdzenia Oshee, jakoby był to napój wspomagający stawy biegaczy było wprowadzaniem w błąd.
Powinni byli to nazwać pierwszym na świecie napojem homeopatycznym wspierającym stawy biegaczy i było by ok. Głupich do kupowania tego znaleźli by nie mniej :hahaha:
ODPOWIEDZ