Komentarz do artykułu 10 rad dotyczących biegania latem

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Sghjwo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 980
Rejestracja: 04 lis 2014, 11:01
Życiówka na 10k: 52 min
Życiówka w maratonie: 4:15:12
Lokalizacja: Shanghai

Nieprzeczytany post

U mnie juz o 5 rano jest prawie 30 :), dobrze ze slonice troche za chmurami (smogowymi;)).
6. Pamiętaj o nawodnieniu.
W tym musze zdecydowanie sie poprawic, 20km w 30 stopniach daje sie we znaki, a ja sobie powtarzem, napijesz sie jak skonczysc ;)
10. Po zakończeniu treningu pozwól, aby temperatura ciała stopniowo opadła.
Nie należy brać prysznica natychmiast po zakończeniu treningu, ponieważ temperatura ciała powinna spadać stopniowo.
Pryznic po biegu to starta wody. W wysokiej temperaturze jeszcze 20-30 minut pobiegu ja sie poce, w czasie biegu tego nie czuc (bo ruch powietrza suszy), ale po zakonczeniu przez kilkanascie minut woda sie ze mnie leje. Organizm jeszcze nie wie ze skonczyl biegac, wiec caly czas sie schladza :)
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sghjwo pisze:
Pryznic po biegu to starta wody. W wysokiej temperaturze jeszcze 20-30 minut pobiegu ja sie poce, w czasie biegu tego nie czuc (bo ruch powietrza suszy), ale po zakonczeniu przez kilkanascie minut woda sie ze mnie leje. Organizm jeszcze nie wie ze skonczyl biegac, wiec caly czas sie schladza :)

si, też tak mam, że organizm poci się jeszcze około kilkunastu minut po treningu w upale. Dlatego prysznic biorę sporo później po takim treningu ;)

ad. tekst.
8 - nie używam kremów.
5 - jeśli jest bardzo gorąco, ponad 30C, to przed wyjściem moczę zimna wodą czapeczkę.
2 - z jedną uwagą, na początku przygody aka aklimatyzacji do biegania w upale TAK, ale potem warto podnieść sobie poprzeczkę i czasem pobiegać w upalniejszej porze dnia. Co to za adaptacja do biegania w upał, jeśli cały czas biega się rano albo wieczorem?
no chyba, że ktoś nie chce dobrze biegać w upał, to ok. Tylko potem niech nie marudzi na zawodach, gdy trafi na słoneczko i 30C
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Tomeck
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 17 lut 2016, 17:30

Nieprzeczytany post

Piotr,
Używaj kremów. A może ominie Cię wycinanie niespodzianek że skóry.
Awatar użytkownika
Black Jackdaw
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 25 maja 2016, 11:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze:Lepiej jest polać się nieco wodą i wypić napój zawierający węglowodany, aby ponownie nabrać energii.
Woda z miodem ratuje mnie po każdym dłuższym treningu. Polewanie zimną wodą także. :usmiech:

P.S. Ostatnio po bieganiu dosłownie rzucam się na pomidory malinowe, czyżby organizm sygnalizował utratę potasu?
Miej wybiegane, a będzie ci dane.
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tomeck pisze:Piotr,
Używaj kremów. A może ominie Cię wycinanie niespodzianek że skóry.
kremy to bardziej w górach mi się przydają. W największe upały biegam okazjonalnie i od kilku lat jest OK.
Black Jackdaw pisze:
bieganie.pl pisze:Lepiej jest polać się nieco wodą i wypić napój zawierający węglowodany, aby ponownie nabrać energii.
Woda z miodem ratuje mnie po każdym dłuższym treningu. Polewanie zimną wodą także. :usmiech:

P.S. Ostatnio po bieganiu dosłownie rzucam się na pomidory malinowe, czyżby organizm sygnalizował utratę potasu?
ha, właśnie dziś przypomniałem sobie o wodzie z miodem ;)
polewanie zimna wodą jest ok - radzi się, aby po intensywnym treningu mocno się schłodzić - ale ja wolę dojść do siebie powoli.

ad. pomidory - może tak, może nie, ale pomidory warto jeść :P
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
ODPOWIEDZ