Komentarz do artykułu Kiprun SD od Kalenji

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Kiprun SD od Kalenji
New Balance but biegowy
rufuz

Nieprzeczytany post

z butami kalenji mam zle doświadczenie :bum: Przygotowując sie do debiutu w ultra kupiłem pare tygodni temu ekiden trial i co sie okazało. Poki buty byly całkowicie nowe, poki byly suche bylo ok. Ale kiedy buty sie nieco "rozeszły" kiedy nieco namokły zrobiły sie takie "kapcie" . Mialem wrażenie, ze nie trzymają sie na stopie, stopa wewnątrz przesuwała sie na tyle, ze czułem rant podkładki. Przy dystansie m.w powyzej 15 km stawało sie strasznie wkurzające. Absolutnie nie wyobrażam sobie pobiec w tych butach dłuższego dystansu a o ultra nie mowiac. Moje doświadczenie po raz kolejny powiedziało mi, ze lepiej kupic cos nieco drozszego ale mniej zawodnego. Kalenji kupilem pierwszy raz w zyciu i niestety ostatni. Tyle sie naczytałem, ze buty sa ok , ze... Postanowiłem zaryzykować i sprawdzić. Niestety w mojej ocenie te buty to totalna porażka. Szczerze przyznaje, ze juz lepiej wypadły kiedys chyba tansze buty z Lidla. Nie zastanawiając sie kupilem nieco drozsze buty trialowe, ktore przez piersze kliometry uzytkowania sprawdzily sie bardzo dobrze. Kalenji, ktore kupiłem sprawdza sie moze jako buty robocze do garazu lub ogrodu. Choc i tutaj mam watpliwosci bo buty sa nieco za ciezkie.
Nie wiem w jaki sposob te SD moga "zamieszac na rynku biegowego obuwia" :hahaha: :hahaha: Cena tych nowych SD na poziomie ok 269 zl to jakas porazka. Za ta cene lub minimalnie wyzsza mozna miec znacznie lepsze sprawdzone, mniej zawodne buty. Powodzenia :hahaha:
ellemire
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:10
Życiówka na 10k: 43:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Radzę Pani piszącej artykuł się douczyć, Nike Lunarglide 7 są zaprojektowane do każdego rodzaju stopy, więc Kalenji nie były pierwsze. Tekst nie tylko nieprawdziwy, ale rażący reklamą.
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:z butami kalenji mam zle doświadczenie :bum: Przygotowując sie do debiutu w ultra kupiłem pare tygodni temu ekiden trial i co sie okazało. Poki buty byly całkowicie nowe, poki byly suche bylo ok. Ale kiedy buty sie nieco "rozeszły" kiedy nieco namokły zrobiły sie takie "kapcie" . Mialem wrażenie, ze nie trzymają sie na stopie, stopa wewnątrz przesuwała sie na tyle, ze czułem rant podkładki. Przy dystansie m.w powyzej 15 km stawało sie strasznie wkurzające. Absolutnie nie wyobrażam sobie pobiec w tych butach dłuższego dystansu a o ultra nie mowiac. Moje doświadczenie po raz kolejny powiedziało mi, ze lepiej kupic cos nieco drozszego ale mniej zawodnego. Kalenji kupilem pierwszy raz w zyciu i niestety ostatni. Tyle sie naczytałem, ze buty sa ok , ze... Postanowiłem zaryzykować i sprawdzić. Niestety w mojej ocenie te buty to totalna porażka. Szczerze przyznaje, ze juz lepiej wypadły kiedys chyba tansze buty z Lidla. Nie zastanawiając sie kupilem nieco drozsze buty trialowe, ktore przez piersze kliometry uzytkowania sprawdzily sie bardzo dobrze. Kalenji, ktore kupiłem sprawdza sie moze jako buty robocze do garazu lub ogrodu. Choc i tutaj mam watpliwosci bo buty sa nieco za ciezkie.
Nie wiem w jaki sposob te SD moga "zamieszac na rynku biegowego obuwia" :hahaha: :hahaha: Cena tych nowych SD na poziomie ok 269 zl to jakas porazka. Za ta cene lub minimalnie wyzsza mozna miec znacznie lepsze sprawdzone, mniej zawodne buty. Powodzenia :hahaha:
Primo - Decathlon hate na całej linii.

Po drugie Ekiden Trail to obuwie do rekreacyjnego biegania w terenie co podkreśla sam producent.
Może by tak sprawdzić wyższe modele, czyli te z serii Kiprun ? Te nieco droższe. Nie oszukujmy się Ekiden trail kosztuje 120 zł i cudów się nie spodziewałem.

Nie rozumiem śmiechu w kierunku modelu SD. Skąd wiesz, że cena jest porażką skoro ich nie testowałeś? Skąd wiesz, że są zawodne, że inne są lepsze? Decathlon systematycznie poszerza gamę produktów i idzie również w modele nie tylko rekreacyjne ale i te do biegania regularnego.

"Nie lubię szpinaku, jest do bani, ale go nie jadłem."
ellemire pisze:Radzę Pani piszącej artykuł się douczyć, Nike Lunarglide 7 są zaprojektowane do każdego rodzaju stopy, więc Kalenji nie były pierwsze. Tekst nie tylko nieprawdziwy, ale rażący reklamą.
W notce o autorze pisze, że Pani Ewelina jest z ekipy decathlon więc nie wiem czemu reklama jest czymś dziwnym w tym wypadku...


Nie bronię decathlonu, ale ten hejt zwalany na starcie mnie powala. Szczególnie, że wydawana jest opinia na podstawie doświadczeń z niższymi i starszymi modelami, przez osoby, które wspomnianego w artykule modelu nawet nie miały na nogach...

Ja aktualnie,przymierzam się do wymiany obuwia i zdecyduję się na zakup SD. Może się zawiodę, może nie, pobiegam, przetestuję i wtedy wydam opinie.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Wyjściowo 269zł nie wydaje się być specjalnie wysoką ceną (na tle markowej konkurencji).

Decathlon trochę sam jest sobie winien, bo przyzwyczaił klientów do "swojego" obuwia z dość niskiej półki cenowej.

Biegał w tym już ktoś oprócz przedstawicieli producenta?
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Ja akurat jakiś czas temu kupiłem te buty, biegam w nich część treningów (zazwyczaj 1,2 razy w tygodniu). Według mnie są dynamiczne i dobrze leżą na nodze. Raczej nie biegałbym w nich dystansów powyżej 15-20 km. Zdecydowałem się na zakup gdy w "salonie" biegowym jedyne co mogli mi zaproponować to buty w okolicach 500 zł. Do tej pory biegałem i biegam w Saucony Jazz, Kinvara, Brooks Ravenna, Guide.
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Vault Dweller
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 07 sie 2015, 18:19
Życiówka na 10k: 39:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:z butami kalenji mam zle doświadczenie :bum: Przygotowując sie do debiutu w ultra kupiłem pare tygodni temu ekiden trial i co sie okazało. Poki buty byly całkowicie nowe, poki byly suche bylo ok. Ale kiedy buty sie nieco "rozeszły" kiedy nieco namokły zrobiły sie takie "kapcie" . Mialem wrażenie, ze nie trzymają sie na stopie, stopa wewnątrz przesuwała sie na tyle, ze czułem rant podkładki. Przy dystansie m.w powyzej 15 km stawało sie strasznie wkurzające.
Ja mam całkowicie odmienne doświadczenia, o ile mowa o Trail Active. Przebieg 1200+km, przy mojej masie blisko 100kg. Porobiły się co prawda dziury w siatce, częściowo samoczynnie (przy brzegach) ale też przyspieszone przez okazjonalne szarpnięcia od jeżyn i wbijające się czasami wystające na sztorc patyki. Bieżnika zostało jeszcze z pół w miejscach gdzie jest najbardziej wytarty. Niedługo mam zamiar je wyrzucić, bo od pewnego momentu dalsza degradacja siatki nad palcami idzie coraz szybciej, ale po takim przebiegu nic się nie zmieniła ich geometria i są nadal bardzo wygodne.
Z butów od Kalenji które miałem jedynie stare Ekideny 50 dość szybko faktycznie się psuły jeśli złapały parę razy kontakt z niekorzystnymi warunkami.
40+ na karku
Strava
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Polecam poczytać komentarze pod ekiden one.
W skrócie: wyszły nam tanie trwałe buty ekiden 50 ale już to naprawilismy...
Endomondo
Obrazek
adam.b
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 41
Rejestracja: 02 wrz 2015, 18:18
Życiówka na 10k: 44
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

A ja ostatnio kupiłem, co prawda nie SD, ale już drugą parę Kiprun LD i jestem zadowolony (dobra relacja jakość/cena). Dodatkowo nowy model jest poprawiony względem poprzedniego: np. w nowej konstrukcji przód jest bardziej elastyczny przez co komfort biegania jest dużo większy. Amortyzacja na początku wydawała mi się przesadzona in plus, ale po kilku wybieganiach buty się trochę zbiły i zyskały na dynamice. Zobaczymy ile wytrzymają. Niestety te superlatywy nie dotyczą wszystkich modeli Kalenji, mierzyłem kiedyś buty do trailu i tutaj konstruktor miał zdecydowanie zły dzień, but wąski, że po jakichś 10-15 km raczej się odechce a w dodatku pięta zupełnie nie trzymała stopy. Także trzeba mierzyć i jak pasują, to brać.
rufuz

Nieprzeczytany post

Kalenji, nie dziękuję bartochm zostanę jednak przy nieco droższym, lepszej jakości i mniej zawodnym obuwiu. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w "mieszaniu na rynku biegowego obuwia" :ble: Co do szpinaku to dosc czesto go jadam i wbrew opiniom jest dosc smaczny :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
bartochm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 394
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:30
Życiówka na 10k: 50:41
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Katowice

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Kalenji, nie dziękuję bartochm zostanę jednak przy nieco droższym, lepszej jakości i mniej zawodnym obuwiu. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w "mieszaniu na rynku biegowego obuwia" :ble: Co do szpinaku to dosc czesto go jadam i wbrew opiniom jest dosc smaczny :hahaha: :hahaha:
Nadal szukam logiki w Twojej wypowiedzi. Przetestowałeś obuwie pośredniego modelu i wyrabiasz opinię o całej rodzinie, która zawiera obuwie od 50 do 300 zł. Nie wydaje Ci się to lekką ignorancją by wydawać opinię o nowym modelu na podstawie tańszego brata sprzed kilku lat bez testowania tego nowego ?

Na Wayne'a Edy'ego wszyscy patrzeli jak na wariata, gdy startował ze swoją marką - Inov-8. Jednak postanowili mu zaufać i okazało się, że robi genialne obuwie.

Nikt nie każe Ci biegać w tych butach, nikt nie każde Ci ich testować, ale nie oceniaj ich bez tego i nie neguj całej rodziny.
To brzmi trochę jak w świecie samochodów... "Nie kupię żadnej Kii bo to skośnookie dziadostwo, zawsze takie robili. jeździłem w 1996 taką jedną i była do bani, mój golf III jest trzysta razy lepszy i zawszę będę jeździł tylko VW". A tu proszę KIA podbija rynek bo robi coraz lepsze samochody a VW odpierdziela maniany. Może i Decathlon wprowadził coś lepszego i świeżego do swojej marki, zmienili plan długoterminowy, chcą zmienić charakterystykę rodziny Kiprun? Czemu z góry coś przekreślać bez testów.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

moje 3 grosze w dyskusji - od kilku tygodni biegam w nowych trailowych modelach Kalenji i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Oba buty są naprawdę fajne i żadną miarą nie odstają od droższej konkurencji. w razie pytań jestem do dyspozycji :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Marcin_1
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 12 maja 2014, 13:19
Życiówka na 10k: 44:21
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rufuz pisze:Kalenji, nie dziękuję bartochm zostanę jednak przy nieco droższym, lepszej jakości i mniej zawodnym obuwiu. Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia w "mieszaniu na rynku biegowego obuwia" :ble: Co do szpinaku to dosc czesto go jadam i wbrew opiniom jest dosc smaczny :hahaha: :hahaha:
Cena nie zawsze równa się wysokiej jakości. Od lat już chyba z przyzwyczajenia gram w koszykówkę tylko w butach nike i wymieniam je z roku na rok coraz częściej, bo zwyczajnie po niedługim czasie nadają się już tylko na śmietnik. Także tej marki już z czystym sumieniem nie polecę mimo, że jest zdecydowanie droższa od kalenji.

Kalenji w której ekidenach 50 można było biegać cały rok, nawet zimą w śniegu, a but był ciągle jak nowy.
Za to kupione rok temu kiprun MD po jakichś 600km mają już spore dziury przy małych palcach. Też niedługo trafią na śmietnik mimo, że podeszwa i cała reszta buta jest jak nowa. Błąd konstrukcyjny moim zdaniem, ciekawe jak to wygląda w tegorocznych wersjach.

Mam też active trail i póki co trzymają się nieźle, a nie raz przedzierałem się w nich przez gęste leśne zarośla i bagna.
sosa
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 29 sie 2012, 00:27
Życiówka na 10k: 40:56
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Milanówek

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Biegał w tym już ktoś oprócz przedstawicieli producenta?
Ja mam poprzednią wersję. Przebiegnięte coś koło 800km. Ze względu na całkiem wyraźny bieżnik służyły mi głównie do startów i szybszych akcentów w terenie. Choć zrobiłem w nich również maraton i parę asfaltowych połówek. Imo całkiem dynamiczny but, który jednak mocno oszczędza stopy. Jak zniszczę do końca to raczej na pewno zakupię nowe.
Obrazek
ODPOWIEDZ