Komentarz do artykułu Duża Zabawa Biegowa - Tadeusz Kępka i Marcin Chabowski

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Andy
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 30 maja 2003, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Mam wrażenie pewnego rodzaju niedopowiedzeń i życzeniowości w treningu. :niewiem:
Andy
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Materiał bardzo interesujący. Cóż tu komentować, rzecz po za obszarem moich kompetencji,...
Awatar użytkownika
Andrzej_Witek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 27 lis 2015, 08:06
Życiówka na 10k: 31:35
Życiówka w maratonie: 2:23:32
Lokalizacja: Wrocław / Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że sporo jest działania intuicyjnego w podejściu Pana Kępki. No ale kto jak nie trener ma mieć do tego nosa. Na pewno zgodzę się z tym, że biegacze są sztywni. Sam to czuję po sobie. Co do pomiaru zakwaszenia, to nie bardzo zrozumiałem jaki jest cel tego działania. Pan Kępka powiedział, że ucieszyłby się z wyższego poziomu. Czy to nie oznacza, że trening był za lekki? Z drugiej strony, niski poziom jest ok, bo pokazuje zawodnikowi, że wcale nie jest taki zmęczony? Tak to zrozumiałem. :niewiem:
Za to podobał mi się zwrot "wolniej rób gazele" :hej:
M: 2:23:32
HM: 1:08:57

ASICS Trail Team
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tutaj było jednak sporo przerw w których Pan Kepka tłumaczył co Marcin ma robić dalej więc zakwaszenie spadało. Może to Marcin chciał zmierzyć, żeby mieć jakiś poziom do porównań.
Awatar użytkownika
Andrzej_Witek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 27 lis 2015, 08:06
Życiówka na 10k: 31:35
Życiówka w maratonie: 2:23:32
Lokalizacja: Wrocław / Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Też tak pomyślałem. Zresztą było widać, że nie spieszą się bardzo z pobraniem próbki. Skoro my wiemy, że było dużo przerw na tłumaczenie i poziom spadał, to raczej Marcin też sobie zdaje sprawę, że pomiar jest nieco "zaburzony". Do ewentualnego porównania są to słabe dane.
M: 2:23:32
HM: 1:08:57

ASICS Trail Team
Waldek11
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2013, 14:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:15

Nieprzeczytany post

Fajny, ciekawy materiał. Ale chyba to trening dla elity lub mocno zaawansowanych amatorów.
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Amatorzy też to ogarną. Przecież Kępka później mówił, że to są pierwsze koty za płoty.
Potem będzie robił tego więcej, więc amatorzy mogą robić podobnie, na krótszych pachołkach i płotkach w takiej samej ilości.
Marcin miał czeste kontuzje skokowego (??) wiec stąd pewnie te ćwiczenia pod jego kątem, ale widać tam, że cały zakres ruchu jest wzmacniany, co idzie na plus.
Sztywny, jak biegacz, niedługo będzie hasłem przewodnim wielu trenerów, które należy zmienić na lekkość :)
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Awatar użytkownika
google
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 243
Rejestracja: 11 lut 2010, 22:31

Nieprzeczytany post

Po pierwsze, fajnie, że nadal razem trenują. To pokazuje jednak Marcina w bardzo dobrym świetle. Nie obraził sie za wypowiedz trenera z wiosny, jak rozumiem chce sie nauczyć jak najwiecej.
Po drugie, Marcin wydaje sie ociężały, może to kwestia tego, że jest po roztrenowaniu? Może waży trochę więcej? Widziałem go kilka razy na Dominiku i wyglądał inaczej.
No i na koniec coś mi nie pasuje w pracy jego stóp, to czasami słychać, że dosyć głośno tupie. Może to trochę kwestia nieco wyższej masy ciała a może ma jakieś dziwne, sztywne buty? Ta praca stóp mi do niego nie pasuje.
Oczywiście fajny materiał.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie chcę psuć zabawy, zwłaszcza kiedy jest duża, ale strach się bać jak zaczną się tak bawić czarni.
Zbigniew94
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 936
Rejestracja: 16 cze 2015, 15:59
Życiówka na 10k: 34'08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń
Kontakt:

Nieprzeczytany post

hhehehe Yacool xd ;)
1000 2;42'83
1500 m 4;17'59
3000 m 9'44
5000 m 16;49
10000 34'08
Waldek11
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2013, 14:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:15

Nieprzeczytany post

google pisze:Po pierwsze, fajnie, że nadal razem trenują. To pokazuje jednak Marcina w bardzo dobrym świetle. Nie obraził sie za wypowiedz trenera z wiosny, jak rozumiem chce sie nauczyć jak najwiecej.
Po drugie, Marcin wydaje sie ociężały, może to kwestia tego, że jest po roztrenowaniu? Może waży trochę więcej? Widziałem go kilka razy na Dominiku i wyglądał inaczej.
No i na koniec coś mi nie pasuje w pracy jego stóp, to czasami słychać, że dosyć głośno tupie. Może to trochę kwestia nieco wyższej masy ciała a może ma jakieś dziwne, sztywne buty? Ta praca stóp mi do niego nie pasuje.
Oczywiście fajny materiał.
Ad. ociężałości Marcina. Moim zdaniem nie wyglądał źle. Ładnie biegał 3-minutówki. Każdy w końcu grudnia ma trochę więcej wagi. A przecież jak mówili on dopiero ma wchodzić w objętość 180-190 tygodniowo
aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obejrzałem materiał i nasunęły mi się pytania. Czy ta część siłowa zawsze jest nieodłącznym elementem DZB? Zawsze wydawało mi się, że DZB to cześć pierwsza biegana na krótkich odcinkach, cześć druga na dłuższych i tyle. Poza tym, we filmie jest podkreślane, że to jest tylko trening mający pokazać co i jak, a normalnie się go robi w terenie. Czyli te płotki, pachołki zastępuje się skakaniem przez jakieś wyimaginowane przeszkody lub gałęzie/krzaki?

Ogólnie materiał ciekawy, fajnie byłoby gdyby się udało namówić Trenera Kępkę na napisanie książki. Posiada dużą wiedzę popartą doświadczeniem i sukcesami, a polska szkoła treningowa nigdzie nie jest dobrze opisana.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie wiem, czy jest jakiś twardy kanon DZB.
aktywny12 pisze: fajnie byłoby gdyby się udało namówić Trenera Kępkę na napisanie książki.
Mam nadzieje, że jakiś czas temu sie udało i książka powstaje.
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Książka książką, ale powinien być film instruktażowy z całej DZB zwracający uwagę na poprawność wykonania poszczególnych elementów, bo jak widać diabeł tkwi w szczegółach, a książka nie odda wszystkich szczegółów jak powinno być prawidłowo wykonane jedno czy drugie ćwiczenie.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
ODPOWIEDZ