Komentarz do artykułu TomTom Runner 2 Cardio + Music [TEST]

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Słwek.GL
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2015, 15:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dobra recencja, wielkie dzięki Adam. Jedno pytanie: czy zegarek odtwarza muzykę tylko w formacie mp3?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12397
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Trudno o bardziej dosadne i jaskrawe zestawienie naszej techniki z kenijską prostotą na jednym nadgarstku. Z drugiej strony do teraz nie znalazłem początku i końca żyłki, na którą nawlekają te koraliki. Nie mam pojęcia jak to robią, ale zauważyłem, że gdy wciskają jakąś sekwencję korali, to przyspieszają. Może te dwa białe na środku trzeba dłużej przytrzymać. Próbowałeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Słwek.GL pisze:Dobra recencja, wielkie dzięki Adam. Jedno pytanie: czy zegarek odtwarza muzykę tylko w formacie mp3?
MP3 i AAC, czyli także: MPEG2 i MPEG4 AAC-LC i HE-AACv2


Yacool
Ja po analizie mogę znaleźć końcówkę żyłki. :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Co mnie zaskoczyło in plus (a właściwie Apple mnie zaskoczył) że można wgrać muzykę kupioną przez iTunes. Do tej pory traktowałem Apple jako totalnie zamknięty ekosystem (i bardzo żałuję kupna komputera Apple). A tutaj bez problemu dało się przerzucic dowolny utwór i to w całkiem Windowsowy sposób, czyli "drag and drop".
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Co mnie zaskoczyło in plus (a właściwie Apple mnie zaskoczył) że można wgrać muzykę kupioną przez iTunes. Do tej pory traktowałem Apple jako totalnie zamknięty ekosystem (i bardzo żałuję kupna komputera Apple). A tutaj bez problemu dało się przerzucic dowolny utwór i to w całkiem Windowsowy sposób, czyli "drag and drop".
Nie no, ten system taki zamknięty już nie jest od jakiegoś czasu. Ja czasem kupuję coś w iTunes, chociaż nie posiadam żadnego produktu Apple'a. Kawałki kupione w iTunes'ach automagicznie pojawiają mi się w Google music.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak Google Music.
Awatar użytkownika
kojer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1757
Rejestracja: 26 lip 2013, 11:09
Życiówka na 10k: 46:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Wypadałoby dodać, że przy treningu interwałowym nie ma żadnego podsumowania zakończonego fragmentu, więc nie wiadomo czy się zmieściliśmy w założonym tempie czy nie (no chyba, ze w tej wersji to poprawili). Po roku marudzenia na forum dodali wreszcie podgląd interwałów do Mysports i w domu mozna to sprawdzić, ale wyeksportować do tcx czy endomondo/stravy dalej nie potrafią.
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 23 kwie 2008, 22:44
Życiówka na 10k: 32:26
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zastanawiam się jak to jest u innych użytkowników z tymi skokami tętna na początku treningu. Używam polara v800 i mam podobne skoki przy pierwszych minutach biegania. Również rozważałem dwie możliwości, że albo padnę gdzieś kiedyś na trasie, albo po prostu pasek pulsometru jest za słabo wilgotny.
10km- 32:26
21.097km- 1:12:03
michalp
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też tak mam na polarze. To raczej normalna sprawa. DC Rainmaker też o tym pisał jak porównywał optyczne pomiary tętna z opaską. Dodatkowo wskazywał, że wilgotność działa na korzyść klasycznej opaski (co jest jasne) ale dokładnie rzecz ma się odwrotnie w przypadku pomiaru optycznego. Pot i testy w deszczu pokazywały, że optyczne czujniki zupełnie sobie z tym nie radzą.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No ale tutaj jak rozumiem są argumenty za pomiarem optycznym. Bo jeśli u wielu osób tak się dzieje w pomiarze na klatce piersiowej, tzn że to jest błąd tych urządzeń.
michalp
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To zależy jak na to patrzysz. W pomiarze z klatki jest na samym początku (pierwszy km) taki dziwny dryft tętna a póżniej sprawa się stabilizuje i pomiar do końca jest prawidłowy. W optycznym natomiast na samym początku jest dobrze, ale później gdy się bardzo spocisz albo zacznie padać deszcz to pomiar staje się niedokładny i przeżywa różne wariacje. Więc jeżeli faktycznie tak maja wszystkie czujniki optyczne to dla mnie jest to wada, nie zaleta. Oczywiście napisałem to tylko na podstawie przeczytanej opinii. Jak znajdę to podlinkuje. Ja mogę jedynie potwierdzić ten dryft tętna przy pomiarze z klatki, który pojawia się jedynie na początku i w ogólnym podsumowaniu treningu nie jest jakąś wadą bo zupełnie nie wpływa na średnią.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale wpływa na poczucie, że coś z Tobą jest nie w porządku. Ja żadnych problemów z optycznym nie miałem.
michalp
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 03 mar 2014, 13:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie odczuwam takiego wpływu o, którym piszesz.
pskosinski
Wyga
Wyga
Posty: 57
Rejestracja: 24 gru 2015, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pytanie: Czy zegarek wycisza muzykę podczas podawania wskazówek w stylu "Wyluzuj", "Przyśpiesz" podczas wyjścia poza strefę tętna/tempa?
ODPOWIEDZ