przeszczep chrzastki stawu kolanowego

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
kanika
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2004, 21:32

Nieprzeczytany post

Witam Wszystkich serdecznie!
mam problem, mam zniszczona chrzastke w kolanie, tak maksymalnie, ze juz praktycznie nie ma dla mnie innego lekarstwa jak ... przeszczep! Nie wiecie, czy cos takiego istnieje, czy uratuje to moja noge, moje kolano? Moj brat w TV slyszal, ze w jakims szpitalu w Warszawie wykonuja takie operacje, ze wysylaja czesc chrzastki za granice, gdzie ta chrzastke hoduja potem wszczepiaja. powiedzcie czy wiecie cos na ten temat. Moj lekarz prowadzacy mowi, ze nie ma dla mnie ratunku :-( chyba ze zdecyduje sie na endoprotezy - a na to jestem za mloda gdyz wytrzymuja tylko 10 lat. dajcie znac czy wiecie cos na ten temat! Bardzo prosze!!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Bartek Sz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1114
Rejestracja: 19 cze 2001, 01:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza

Nieprzeczytany post

Tak, to samo widziałem w TV w wiadomościach. Robią takie operacje w szpitalu w Warszawie niestety nie pamiętam w którym. Z tego co wiem jest to dosyć kosztowny zabieg. Wysyła się próbkę chrząstki do Szwecji by tam ją zreprodukować. Pacjentka która przechodziła ten zabieg zapłaciła 15tys. zł., a resztę kosztów pokrył Narodowy Fundusz Zdrowia. Podobno to jest najlepsza metoda dla młodych ludzi bo mogą dzięki temu odzyskać pełną sprawność. U starszych likwiduje ból i i przywraca sprawność tylko częściowo.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej - przedzwoń może do redakcji Wiadomości TVP1 - powinni znać więcej detali.
P.S. Kanika gdzie się tak urządziłaś?
W biegu weszło w biegu wyjdzie :-)
Kowalll
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 31 sie 2004, 16:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

w Warszawie to może być Szpital Urazowy im. Dzieciątka Jezus przy Lindleya 4 (najlepsza klinika ortopedyczna w Polsce).. tam prowadzą aktualnie badania nad hodowlą chrząstki do przeszczepów. Napewno też takie przeszczepy wykonują. Zgłoś się tam... Powodzenia... metoda napewno jest baaaardzo droga, w dodatku 100% wyleczenie nie jest  za bardzo możliwe..:(
Łukasz (KOWALLL) Kowalski
ODPOWIEDZ