Komentarz do artykułu Quinoa – idealny składnik diety biegacza?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

wegetarianinem nie byłem, nie jestem i nie będę ale quinoa jest bardzo spoko, Niestety zarówno biała jak i czarna jest bardzo droga jak na polskie realia, a szkoda.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
jb212
Wyga
Wyga
Posty: 60
Rejestracja: 02 sie 2012, 23:47
Życiówka na 10k: 35:13
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdecydowanie cena komosy odstrasza, na co dzień musi mi wystarczyć jaglana, kuskus albo gryczana :) Słyszałem też, że ciecierzyca ma całkiem niezły zestaw aminokwasów. Falafele z niej są z resztą przepyszne
Obrazek
10km-35:13
Vege Runners
Awatar użytkownika
Nom
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 158
Rejestracja: 22 cze 2009, 19:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

U nas nie wytworzył się jeszcze rynek na tego typu artykuły. Nie mówię o niszy, tylko o świadomości konsumentów. Być może kiedyś to nastąpi (jak np. w Niemczech) i stąd m.in. takie ceny. Choć z tego co wiem, nawet tam, akurat quinoa jest dosyć droga. Jak wszystko z Ameryki Łacińskiej. Np. takie nasiona chia to też kosmos cenowy. Szkoda, że nasza komosa biała jest trująca :bum:

Pozdro
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

"W przeciwieństwie do mięsa posiada również nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3". A ryby?
Awatar użytkownika
wiercipieta
Wyga
Wyga
Posty: 83
Rejestracja: 29 lis 2011, 15:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nasza swojska kasza jaglana jest również bardzo zdrowa i bardzo wszystkim polecam. :hejhej:
Mój blog
Obrazek
Biegam całkowicie rekreacyjnie - dla relaksu i dla zdrowia.
ToMacko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwie 2014, 23:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
dont_ask
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 462
Rejestracja: 18 kwie 2011, 11:40
Życiówka na 10k: 1:01:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy "biały człowiek", jedzący od stuleci żyto, potrafi wykorzystać te wszystkie dobroci zawarte w takich różnych "egzotycznych" produktach. Fajnie jest urozmaicić, ale na co dzień chyba powinno się wchłaniać to, co chociaż teoretycznie mogło by wyrosnąć w naszym ogródku.
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

dont_ask pisze:Ciekawe czy "biały człowiek", jedzący od stuleci żyto, potrafi wykorzystać te wszystkie dobroci zawarte w takich różnych "egzotycznych" produktach.
1. Z tego co mi wiadomo, to nasze organizmy ukształtowały się dużo wcześniej niż kilka set czy nawet kilka tysięcy lat temu.
2. Patrząc z punktu widzenia mikroskładników, to nie jestem pewien czy aby na pewno naszym organizmom robi różnicę skąd one pochodzą.
Awatar użytkownika
dont_ask
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 462
Rejestracja: 18 kwie 2011, 11:40
Życiówka na 10k: 1:01:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Nieprzeczytany post

Ad1. No nie do końca, np dorośli Polacy w dużym odsetku potrafią trawić mleko, w Japonii jest to dużo, dużo rzadsze. Potrafimy też w sposób specyficzny metabolizować produkty fermentacji, zwłaszcza zbóż, co się przekłada na to, że Polak czy Rosjanin potrafi nieźle wypić. A np Indianie czy Eskimosi zupełnie sobie nie radzą z takimi związkami. Ewolucja trwa ciągle.
Ad2. Chyba robi. Nic nie jest takie proste jak się wydaje. Witaminy, białka, minerały z różnych produktów przyswajają się w różny sposób. Np bogate w wapń szprotki, są kiepskim źródłem wapnia, bo zawierają dużo fosforu. Farmaceutyki różnych producentów, teoretycznie identyczne, często inaczej działają.
nokss
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2013, 21:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

dont_ask , musisz mi coś wyjaśnić, bo trochę się pogubiłem. Raz piszesz że: "Ciekawe czy "biały człowiek", jedzący od stuleci żyto, potrafi wykorzystać te wszystkie dobroci zawarte w takich różnych "egzotycznych" produktach" a następnie że: "Ewolucja trwa ciągle". To w końcu według Ciebie mamy jeść te "dobroci" czy nie?

Jeśli chodzi o punkt drugi, to faktycznie ważne jest w jakim otoczeniu są dostarczane poszczególne mikroskładniki (wiadomo, niektóre powoduję spowolnienie wchłaniania się innych, itp.) i w tym kontekście robi nam różnicę skąd one pochodzą.
Awatar użytkownika
dont_ask
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 462
Rejestracja: 18 kwie 2011, 11:40
Życiówka na 10k: 1:01:00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Nieprzeczytany post

No właśnie ja napisałam "Ciekawe czy..." - bo nie wiem.
Bardzo jestem daleka od kategorycznych stwierdzeń. Trzeba mieć trochę pokory.
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Raz, na jakiś czas, w dobie luksusu, można zjeść, ale lepiej szukać wśród swojskiego najlepszych produktów i oczywiście nachalnie je promować :taktak:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Awatar użytkownika
rusolis
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 15 cze 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Można to kupić w jakimś Lidlu albo Biedronce?
bartibartez
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2013, 11:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

można kupić w intermarche i auchan tam kupuję w biedronce nie ma
ODPOWIEDZ