Pulsometr Geonaute (Decathlon)-opinia

Awatar użytkownika
bosman78
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:41
Życiówka na 10k: 49,59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Po zapoznaniu się ze swoimi potrzebami, zasobnością portfela, ofertą handlową poważnie zastanawiam się nad zakupem pulsometra z oferty Decathlonu- czy możecie rzuić na niego fachowym okiem? czy może macie doświadczenia z tą marką?
Na podstawie zasłyszanyc opinnii użytkowników pusometrów Sigma chyba wyleczyłem się z ich zakupu stąd rozważam zakup czegoś z podobnej półk cenowej
http://www.decathlon.pl/cardio-onrhythm ... 46480.html

Zależy mi na trwałości i:
-pulsometrze,
-dobrej widoczności i podświetleniu ekranu,
- zegarze,
- stoperze.
Pozostałe parametry nieistotne
5km-24.22 10km-49,49 "1/2"-02:02:8
"Per aspera ad astra"
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam 410 i o ile pas jest fajny, bo cały zrobiony z przyjemnego materiału, o tyle funkcje zegarka i sam zegarek nie powalają. O co mi chodzi: poza aktualnym pulsem, który znajduje w centralnej części, widoczność wskazań stopera umiejscowionego poniżej jest słaba. Podświetlenie jest, może nie rewelacyjne, ale w pełni wystarczające. Do tego 410 posiada funkcję interwałów typu run/walk - bardzo prosta, działa niezależnie od stopera, tj. stoper może być zastopowany, a w tym czasie robisz powtórzenia z timera (tak to jest nazwane w zegarku), który dźwięczeniem informuje o zakończeniu powtórzenia i przejściu do kolejnego.

Przejście pomiędzy poszczególnymi trybami odbywa się za pomocą jednego przycisku. Można to robić też w trakcie działania stopera. Zero problemów.

Podsumowując, zegarek ma dla mnie trzy podstawowe minusy, które sprawiają, że w dalszym ciągu myślę o czymś innym:
- słaba widoczność wskazań stopera i timera;
- brak możliwości podglądu czasu aktualnego okrążenia niezależnie od czasu całkowitego treningu;
- brak sygnalizacji o wyjściu poza zaplanowaną strefę tętna.
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
bosman78
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:41
Życiówka na 10k: 49,59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Hmmm z opisanych minusow, bolimnie tylko jedna kwestia a dokladniej brak sygnalizacji przekroczenia zakresu bo to podstawowa funkcjonalnosc i jej brak podwaza sens wprowadzania zakresow skoro i tak sam musze je pilnowac.... jestes pewien, iz tak jest?
5km-24.22 10km-49,49 "1/2"-02:02:8
"Per aspera ad astra"
Awatar użytkownika
aro05
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 329
Rejestracja: 20 cze 2012, 14:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bosman78 pisze:Na podstawie zasłyszanyc opinnii użytkowników pusometrów Sigma chyba wyleczyłem się z ich zakupu
Co uzytkownik, to opinia no chyba ze mowimy o pulsometrze za 1000 zl a i tu zdarzaja sie niedociagniecia. Osobiscie mam dwa urzadzenia marki Sigma (RC 14.11 i licznik rowerowy 1609) i mam bardzo dobre zdanie o tej marce. Stosunek jakosci do ceny wydaje sie w tym przypadku bardzo interesujacy.
Awatar użytkownika
Kwiat
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 693
Rejestracja: 09 sie 2007, 02:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gelsenkirchen
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bosman78 pisze:Hmmm z opisanych minusow, bolimnie tylko jedna kwestia a dokladniej brak sygnalizacji przekroczenia zakresu bo to podstawowa funkcjonalnosc i jej brak podwaza sens wprowadzania zakresow skoro i tak sam musze je pilnowac.... jestes pewien, iz tak jest?
Jedyną zmianą w ustawieniach dotyczącą dźwięku jest sygnał w momencie wciskania przycisków w zegarku. Ale czy ten "beep" powoduje, że opuszczenie strefy tętna będzie sygnalizowane dźwiękowo - wątpię. (Teraz już nie pamiętam, czy nie wybrałem się na jakiś trening z włączonym beepem, który nie informował o opuszczeniu strefy.)

Aha, w podsumowaniu konkretnych międzyczasów w danej sesji treningowej jest uwzględnione jedynie średnie tętno (maks podawany jest wyłącznie w odniesieniu do całego treningu).
Obrazek

Blog|Komentarze

10 km - 53'43" (Tychy, 22.12.2013)
Awatar użytkownika
bosman78
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 10 sie 2013, 22:41
Życiówka na 10k: 49,59
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Z tego co widze w instrukcji to.powinien sygnalizowac, jeden bip puls za niski 2 zbyt wysoki
5km-24.22 10km-49,49 "1/2"-02:02:8
"Per aspera ad astra"
ODPOWIEDZ