Jakie buty dla żony?

Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

Już kilka razy udało mi się biegać razem z żoną. Chcąc ją bardziej zachęcić a też uczynić bieganie przyjemniejszym chciałbym sprezentować jej buty do biegania. Chodziłoby o sprzet uniwersalny na różne podłoża i pory roku, i w miarę przyzwoitej cenie. Na razie oglądałem tylko NB w sklepie internetowym.
Proszę szczególnie Panie, jako użytkowniczki damskiego obuwia, o radę i opinie co do sprzetu jaki używają.
BoL (GG 1209329)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

Piszę bo nie mogę się powstrzymać. To właśnie powyższym postem o butach dla żony awansowałem na dyskutanta. Coś chyba w tym jest ;-)

(Edited by BoL at 10:04 pm on Dec. 15, 2002)
BoL (GG 1209329)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Widać, że wszystkie grzeczne dziewczynku już spią więc musisz poczekac do jutra. Mam nadzieję, że żona się ucieszy z prezentu.
Awatar użytkownika
nartka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 sie 2002, 14:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: opole

Nieprzeczytany post

Jako użytkowniczka damskiego obuwia:), mogę Ci podpowiedzieć, że NB, które już sobie przeglądałeś byłyby chyba ok. Biegam w NB 714 W. "W" - to chyba skrót od "women". Obecnie jest już następca tego modelu - 715.  714-stki bardzo sobie chwalę. Są to buty odpowiednie dla osób ze zdrowymi stopami, chociaż przy niewielkim płaskostopiu też nie zaszkodzą. Charakterystyka: gruba, piankowa podeszwa + amortyzacja (gumowe wkładki typu Abzorb pod piętą i z przodu); dobrze "otulają" stopę - pięta jest  spasowana; grubo tkana siatka na przodzie - plus w zimie, latem trochę za bardzo grzały; na każdą nawierzchnię; są elastyczne, łatwo się zginają - dzięki poprzecznym rowkom na podeszwie. Duża zaleta - nie są zbyt drogie, kupiłam je za 200 zł (bez promocji ok. 250 zł). Minusy? Myślę, że amortyzacja stosowana przez NB stosunkowo szybko (w przeciwieństwie do Nike) traci swoje właściwości. W tej chwili moje butki mają na liczniku ok. 500 km i zaczynam odczuwać, że podeszwy już się trochę uklepały i jakoś bardziej twardo się biegnie.
Jeżeli małżonka ma wąską stopę, to prawdopodobnie będą jej pasowały damskie Nike Pegasus (dla mnie zdecydowanie za wąskie i za... drogie:(). Mają świetną amortyzację (mięciutką) i należą do profi-serii Nike dla biegaczy  - Bowermann.
Podobno zasadnicza różnica pomiędzy męskimi a kobiecymi stopami jest taka, że babki mają węższe pięty, ale szersze niż panowie śródstopie. U mnie i u siostry ta zasada jak najbardziej się sprawdza!

Życzę udanych łowów!
Awatar użytkownika
caryca
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 948
Rejestracja: 23 lip 2001, 17:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: dania/warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ki diabel? umiescilam tu posta i go wcielo?

zgadzam sie z natka mamy wezsze stopy,
ale jest jeszcze zasadnicze pytanie, czy Twoja malzonka ma stope rozmiaru 'normalnego' kobiecego czy nie? (do 40) jak ma wieksza to niestety szukanie trzeba zrobic w butach meskich, a tam wlasnie ten problem wezkiej stopy jest bardzo widoczny!
sama mam42.5 i cos mi sie robi jak dobram but ktory ma wygladac ludzko.
Osobiscie uzywam Adidasow, ale to tylko dlatego ze jakos rozmiarowka mi pasuje jak ulal, ale tez i jestem z nich bardzo zadowolona.
milych lowow
husky
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 12 lis 2002, 18:05

Nieprzeczytany post

A możecie podać adres tego internetowego sklepu??? Bardzo ładnie proszę :)  A czy prowadzą sprzedaż wysyłkową?
Szczęśliwy husky to zmęczony husky!
Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

Quote: from caryca on 5:23 pm on Dec. 16, 2002
ki diabel? umiescilam tu posta i go wcielo?

zgadzam sie z natka mamy wezsze stopy,
ale jest jeszcze zasadnicze pytanie, czy Twoja malzonka ma stope rozmiaru 'normalnego' kobiecego czy nie? (do 40)
Normalnego ;-) czyli 38. Reke to mozesz sobie podac ze mna bo biegam w NB 42.5 :)
BoL (GG 1209329)
husky
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 12 lis 2002, 18:05

Nieprzeczytany post

No co... nikt nie wie, czy nie chcecie mi podać??? :echech:
Szczęśliwy husky to zmęczony husky!
Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

http://www.sklep.fabrika.pl/default.php ... ge=english

Kupiłem NB 638 i mam nadzieje, że posłużą trochę.
BoL (GG 1209329)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

husky
Ja kupowałem 2 razy ze strony www.roadrunners.com tylko, że niestety przesyłka jest kosztowna.
husky
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 12 lis 2002, 18:05

Nieprzeczytany post

O.K. dzięki! Zaraz sobie poogladam 8)
Szczęśliwy husky to zmęczony husky!
Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

Niniejszym pragnę podzielić się radosną wiadomością: moja żona, Marzena, wczoraj przebiegła (był to pierwszy bieg bez zatrzymywania się) 5 km z jednym ostrym podbiegiem. Jest dumna i szczęśliwa. Choć czas nie jest istotny to podam: 38 min.
BoL (GG 1209329)
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To dobra i "zla" wiadomosc .
Dobra , bo zaczela biegac i poczula sie dumna .
"Zla" , bo pierwszy stycznia jest tradycyjnie data , kiedy podejmuje sie wlasnie takie zobowiazania jak "zaczne biegac" .

Co roku obserwuje duzy "wysyp" osob glownie z nadwaga , ktore wlasnie rzucaja wyzwanie calemu swiatu . W polowie miesiaca juz ich nie widac ...

Dobra strona tej "zlej" wiadomosci jest fakt , ze czesc z tych zapalencow jednak przetrzyma .
Koniecznie zdaj nam relacje za miesiac !
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
BoL
Wyga
Wyga
Posty: 148
Rejestracja: 08 maja 2002, 00:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.

Nieprzeczytany post

Cóż, żony trzeba bronić ;) Wątek ten zacząłem ja pisząc 15 grudnia, iż już kilka razy udało mi się biegać z żoną. Czyli:
1. Było to 15 grudnia  a nie 1 stycznia i żona biegała już kilka razy ze mną. Nie wspomniałem o jej biegach z naszymi dzieciakami z których jeden trenuje kolarstwo i jest dość dobry ;)
2. Żona nie należy do osób z nadwagą - ciekawskim mogę pokazać nasze zdjęcie (nie widać na nim wagi oczywiście więc musisz mi wierzyć na słowo)

Co do relacji, jak będzie czym się pochwalić, to ją zdam.
BoL (GG 1209329)
husky
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 12 lis 2002, 18:05

Nieprzeczytany post

W takim razie pozostaje tylko pogratulować :)
Szczęśliwy husky to zmęczony husky!
ODPOWIEDZ