Chondromolacja rzepki

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
darcia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2006, 16:50

Nieprzeczytany post

Witam! Czy ktoś moze mi odpowiedzieć na pytanie czy chondromolacja rzepki jest chorobą wyleczalną?Choruje na nią od 17 roku życia a obecnie mam 23 lata. Lekarze chyba nie potrafia odpowiedzieć na to pytanie.Jestem oczywiscie po artroskopii.
Pozdrawiam!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
dianaaa
Wyga
Wyga
Posty: 78
Rejestracja: 09 sie 2005, 11:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Hajnówka

Nieprzeczytany post

z tego co wiem to raczej nie ale jest to jeszcze zalezne jakiego stopnia jest ta Chondromolacja
Diana
Awatar użytkownika
darcia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2006, 16:50

Nieprzeczytany post

Dzięki dianaaa za szybką odpowiedź ale mówiąc szczerze to lecze sie przez 6lat i do tej pory nie wiem którego jest stopnia.
gorum
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 02 lis 2005, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zadupie :-(

Nieprzeczytany post

chondromalacja nie jest wyleczalna poniewaz chrząstka stawowa nie ma włąsciwości regeneracyjnych nie moze sie odbudowac i przez to tą chorobe mozna jedynie zaleczyc. popytaj sie lekarzy napewno masz wspisane w papierach jaki jest stopien.
:(
Awatar użytkownika
darcia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2006, 16:50

Nieprzeczytany post

No to chyba muszę się nauczyć z tym żyć ale jest to bardzo uciążliwe i mam juz dość :( a co bedzie za parenascie lat?Czytalam,że nieleczona chondromolacja prowadzi do szybszego zużycia się stawu i wymiany na nowy,martwie się tym bardzo bo przeciez jeszcze troche zycia mi zostalo. Lekarz przepisal mi artro stop -powiedzial,że to na odbudowę chrząstki?juz go zażywalam wcześniej i nic, więc po co mam go znowu brać jak chrząstka stawowa się nie odbuduje.Już nie wiem co robić,proponują mi zastrzyki- koszt jednego kolana to 400zł ale nie ma 100%pewności, że pomogą a jeśli nie to lekarz powiedzial,że juz nie wieco dalej robić.Może ktos wię jakie leki są bardziej pomoce w tej chorobie i co robic mam dalej?
Pozdrowienia.darcia
Awatar użytkownika
darcia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2006, 16:50

Nieprzeczytany post

zapomnialam jescze dodac, że zażywalam piascedine-lek i mialam serie zabiegów rehabilitacyjnych-krioterapie i laser.
gorum
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 02 lis 2005, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zadupie :-(

Nieprzeczytany post

te wszystke artrostopy, glukozaminy itd to mozna je sobie .... nie ma leku który odbuduje chrząstke taką sama substancją amen. stawu na nowy nie wymienisz.

chyba ze masz 25tys $$ ale i tak nie moze byc calkiem zjechana chrząstka tylko mala jej czesc wtedy Ci kawałek pobieraja w labolatorium, choduja i uzupelniaja powstala strate w chrzastce

lekarze tak mówia ze to sa leki na odbudowe chrzastki bo co maja mówic ze to jest tylko placebo ??.

zastrzyki jeszcze moga byc  na bazie kwasu hialuronowego. powinny pomóc ale srednio raz na rok trzeba powtarzac kuracje.

w tej chorobie to wlasnie te zastrzyki, nlpzy na zlikwidowanie stanu zapalnego i zabiegi które wspomagaja prace kaletek maziowych do produkcji wiekszej ilosci plynu i lepszej jakosci.
:(
Awatar użytkownika
darcia
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 08 sty 2006, 16:50

Nieprzeczytany post

Czy płaskotopie moze miec wpływ na chondromolacje i czy wkladki do butów cos by pomogły?
Co będzie ze mną na starość?
gorum
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 36
Rejestracja: 02 lis 2005, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zadupie :-(

Nieprzeczytany post

hmm wplyw napewno ma ale czy duzy to trudno mi powiedziec. popytaj sie lekarza.

a co bedzie na starosc to tego tymbardziej nie wiem ;)
:(
ODPOWIEDZ