W miesiąc od 0 do 10 km.

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Został wam miesiąc na przygotowania do startu na 10 km.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Czyżby doświadczenia kenijskie procentowały? Fajna zmiana podejścia, podoba mi się. Plan moim zdaniem bardzo ambitny, w miesiąc doprowadzić niebiegającego do przetruchtania dyszki - wymagające. Z drugiej strony, dla wielu w miarę sprawnych ludzi plany 10 i 6 tygodniowe były za łatwe, więc mają coś dla siebie.
The faster you are, the slower life goes by.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

klosiu pisze:Z drugiej strony, dla wielu w miarę sprawnych ludzi plany 10 i 6 tygodniowe były za łatwe, więc mają coś dla siebie.
O to chodzi, znam wielu takich, którym miesiąc w zupełnosci wytarczy tylko się nie chce im za siebie zabrać.
Dako
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013, 20:25

Nieprzeczytany post

Witam!
To mój pierwszy post na forum i od razu zacznę od pytania.
Od poprzedniego tygodnia zacząłem ,,biegać''.Moje początkowe bieganie polegało na teście samego siebie, włączałem stoper a następnie nie patrząc na czas sprawdzałem ile jestem w stanie przebiec.Ku mojemu zdziwieniu jestem w stanie biec przez około 18 minut co nie jest aż tak dramatycznym wynikiem jak przewidywałem.Tu właśnie nasuwa się moje pytanie dotyczące planu treningowego.Czy powinienem skorzystać z treningu podanego w artykule i rozpocząć go od początku czy może zdecydować się na jakiś inny plan?
Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i czas poświęcony mojej osobie.Mam nadzieję ,że ktoś pomoże początkującemu znaleźć sposób na trening,który pozwoli mi spędzać więcej czasu na tak wspaniałej aktywności fizycznej jaką jest bieganie. :hejhej:
domenadel
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2013, 12:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja się piszę, tydzień temu zapisałam się na dychę na koniec kwietnia;) A dopiero zaczynam truchtać, przynajmniej mam cel!
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Dako, jeżeli truchtasz przez 18 minut to ten plan nie jest dla Ciebie.
Przyjrzyj się temu:

http://bieganie.pl/?show=1&cat=13&id=3576

Postęp przychodzi bardzo szybko, możesz najpierw odjąć po 10 minut z czasu trwania treningu.
Awatar użytkownika
Bylon
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1613
Rejestracja: 17 wrz 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo dobry, dość ambitny plan, z pewnością będę go polecał znajomym. :) Jedyne zastrzeżenie to duży błąd na samym końcu - dla początkującego 45 minut to już trening długi i wymagający - wydaje mi się, że robienie takowego dwa dni przed startem może być błędem.
Bardzo podoba mi się, że plan jest w dużej mierze nastawiony na łamanie barier psychicznych, dopiero później kondycyjnych. Duże skoki objętości z pewnością pozwolą uwierzyć w siebie osobom planu się podejmującym, a owa wiara w siebie ułatwi sukces.
Podsumowując - dobra robota!
"Silikon nad kolanami zapobiega ślizganiu się rąk podczas wspinania się" - patrzcie no, jakie cuda teraz produkują!
Vroo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 31
Rejestracja: 21 lip 2010, 13:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Wesoła
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A ja mam pytanie, bo ten plan jest tutaj publikowany nie po raz pierwszy. Komuś się udało w ten sposób przygotować się do 10km i co więcej, pobiec je poniżej 60 minut?

@Bylon: jeśli dla kogoś 45 minut to długo, sądzisz że pobiegnie 60 minut i w takim tempie?
Boltar85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, 23:34
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Dziś tzn.27.04 w 59 min przebiegłem 12km
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale trenujac wg tego planu?
Boltar85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, 23:34
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Prawde mówiąc to od listopada biegałem na bieżni(co drugi dzień 3km na czas) , a w kwietniu postanowiłem przenieść to na świeże powietrze i zacząłem od 3km, 7km, 10km,11km, no i wkoncu 12km w 59 min. Kondycje mam dobrą siłowo tez daje rade.
Boltar85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, 23:34
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przeperaszam nie odpowiedziałem na pytanie. Nie biegałem wg. planu tylko tak jak napisałem każdy bieg co drugi dzień.
Boltar85
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2013, 23:34
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, że jestem słabełuszem.
Awatar użytkownika
BiegamDlaŁukasza
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 04 mar 2014, 14:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Vroo pisze:A ja mam pytanie, bo ten plan jest tutaj publikowany nie po raz pierwszy. Komuś się udało w ten sposób przygotować się do 10km i co więcej, pobiec je poniżej 60 minut?

@Bylon: jeśli dla kogoś 45 minut to długo, sądzisz że pobiegnie 60 minut i w takim tempie?
Ja się postanowiłem zmierzyć z tym planem. Zachęcam do śledzenia rezultatów tutaj
Awatar użytkownika
Juannita
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 03 mar 2014, 10:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
klosiu pisze:Z drugiej strony, dla wielu w miarę sprawnych ludzi plany 10 i 6 tygodniowe były za łatwe, więc mają coś dla siebie.
O to chodzi, znam wielu takich, którym miesiąc w zupełnosci wytarczy tylko się nie chce im za siebie zabrać.
Taaaa... ja do 10 przeszłam szybko, ale za nic nie mogę się wydłużyć chociaż do 11.
ODPOWIEDZ